Günlük burç yorumları: 19 Nisan

Koç Burcu

Yakın çevrenizdeki bir kişi, ters giden hiçbir şey olmamasına rağmen gereksiz yere drama yaratıyor olabilir. Bu negatif bakış açısının, sizi etkilemesinden endişeleniyor olabilirsiniz. Siz pozitif tutumunuzu korumaya çalışın, bu durumla en iyi bu şekilde mücadele edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Boğa Burcu

Birikte çalıştığınız bir kişiyle, ciddi bir fikir ayrılığı yaşayabilirsiniz. Bu kişinin geçmiş tecrübelerini, hayata bakış açısını, alışkanlıklarını ve genel davranışlarını düşünün ve bir de meseleyi onun gözünden görmeye çalışın. Eğer hala kendinizin haklı olduğunu düşünüyorsanız, belki de bunda ısrarcı olmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

İkizler Burcu

Eğer üzerinde çalıştığınız konuyla ilgili ilham kaynağı veya size rehberlik edebilecek bir şeyler arıyorsanız, güvendiğiniz kişilerin yorumlarına açık olmalısınız. Özgü almayı beklerken eleştirilseniz bile bu eleştirileri dikkate almalı ve üzerine kafa yormalısınız. 

Uplifers önerisi: Başkalarını eleştirmek konusunda çoğumuzun yüksek lisansı var. Ama konu eleştirilmek oldu mu işin rengi değişiyor. Kendi üzerimizde çalışmıyor, kendimizi yeterince tanımıyorsak oklar bize çevrildiği gibi aslan parçası kesiliyoruz. “Gelişmeniz için harika bir fırsat: Eleştirilmekten korkmayın

Yengeç Burcu

Beklemede olan bir konunun nasıl sonuçlanacağıyla ilgili biraz gergin olabilirsiniz. Sabırlı, pozitif ve sakin kalmalısınız. Siz ne kadar pozitif olursanız, sürecin ilerletişi de o kadar pozitif bir ortamda gerçekleşecektir. 

Uplifers önerisi: Stres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Aslan Burcu

Maratonu her zaman en hızlı koşan kazanmaz. Güç, hız ve deneyim bir araya gelince kazananı belirler. Bugün bunun üzerine biraz düşünmek iyi olabilir. Girdiğiniz bir mücadelede en güçlü rakip olduğunuzu düşünüyorsanız biraz daha mütevazı olmaya, çalışkanlığı elden bırakmamaya gayret etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Başak Burcu

Bazen dışarıdan çok sert görünen kişiler, gerçekte çok duygusal ve kırılgan olabiliyor. Sizin hayatınızda da böyle bir kişi olabilir. Yargıda bulunmaktan, tahminler yürütmekten biraz uzak durmakta fayda var. Kendinizi ona göre daha ahat şfade edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Terazi Burcu

Evrenden isteklerde bulunamaz, istediğiniz olsun diye başkalarını araya sokamazsınız. Evrenin kendi kuralları vardır ve bu kurallara uymalısınız. Yapabileceğiniz en iyi şey, misafirlikleri sonlandırıp güvenli bir şekilde evlere ulaşmak. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Akrep Burcu

Alaycı davranmayın çünkü kimin, ne zaman, ne duruma düşeceği belli olmaz. Üstelik bu belirsizliğin üzerine bir de hayal kırıklığı eklendiğinde, çok daha şüpheci olabilirsiniz. Bu kısır döngüden çıkmak sizin elinizde. Bir insana sözlerini nasıl aktardığınız gibi hediye kutusu/poşetinde olabilir. ”

Uplifers önerisi: Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?” 

Yay Burcu

Yaşadığınız bir tartışmaya, yakın arkadaşlarınızı da dahil etmek istiyor olabilirsiniz. Ancak bu, yeni bir tartışma konusu yaratabilir ve söz konusu kişilerin üzerinde baskı yaratabilir. Yeni fikirlere, eleştirilere açık olmalısınız çünkü kimin, neyi düşüneceğiniz bilemeyebiliriz. 

Uplifers önerisi: Bizler genelde kilo aldığımız zaman diyet yaparız, hastalandığımız zaman sağlıklı olmaya çalışırız, mutsuz olduğumuz zaman mutluluk arayışına gireriz. Halbuki sağlık ve mutluluk hayatımızın bir parçası olması gerekir ki kilo almayalım, hastalanmayalım ve mutlu olalım. “Sürdürülebilir sağlık ve mutluluk felsefesini yaşamınıza nasıl dahil edebilirsiniz?

Oğlak Burcu

İlginç bir soru aklınızı kurcalıyorsa, derin derin nefesler alın ve sadece içinde bulunduğumuz anı düşünün. Böyle zamanlarda sosyal mesafeye biraz daha dikkat etmelisiniz. Size sorulan soruları ise biraz daha sakin bir zihinle dinlemekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Sağlıklı ve iyi bir yaşam en az bedensel olduğu kadar zihinsel ve ruhsal olarak da iyi hissetmenizle, yani bütünsel iyi oluşunuzu destekleyebilecek sağlıklı ve iyi yaşam alışkanlıkları edinmenizle mümkün. Eğer gerçekten sağlıklı yaşamak istiyorsanız tüm bu alışkanlıkları bir “paket” halinde kabul etmeniz ve uygulayabilmeniz gerekiyor. “Sağlıklı yaşam geri sayımı: Sağlıklı ve iyi bir yaşam için atmanız gereken 9 adım

Kova Burcu

Tiyatroya gittiğinizde fark ettiyseniz, aslında bir tiyatro oyununun en heyecanlı anları perdenin açılıp oyunun başlayacağı andır. Hayatınızda aynen böyle bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Sadece heyecanın sizi ele geçirmesine izin vermemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde”

Balık Burcu

Çok hassas bir yapınız var. Bu da sizi hem çok özel hem de bazen kırılgan insanlar olmaya itiyor. Gergin olmak, aslında kendi kendinize tedavi etmeniz gereken bir özellik. Bu dönemde hem zihinsel hem de fiziksel olarak iyi olma halini çok önemsemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Balçiçek Hanım ile yayın bitiminden birkaç saat sonra kendisiyle iletişim kurduk ve hassasiyetlerinizi paylaştık. 

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!