Günlük burç yorumları: 19 Mart

Koç Burcu

Başkalarını yaptıkları hatalar üzerinden yargılamak çok kolay. Oysa siz de benzer hataları yapmış olabilirsiniz. Eğer birisiyle ilgili hızlıca yargıya vardığınızı düşünüyorsanız, bunu aklınızda bulundurun. Belki önemli bir yanılgıdan dönebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Empati günümüzde sık kullanılan bir kelime olarak karşımıza çıkıyor. Empati neredeyse herkesin istediği bir şeydir, ancak çok azı gerçekten nasıl verileceğini veya alacağını bilir. Öz-tatminin vurgulandığı dünyamızda kısa arza rağmen yüksek talep var. Bu, gelecek nesillere, onların etrafındaki kişilere empati duymanın ne anlama geldiğini öğretmek için haklı bir neden. “Çocuklarda empati: Başkalarına değer vermeyi öğretmek

Boğa Burcu

Kendinizi bir ikilemde hissedebilir, etrafınızda birden çok farklı sesin bir arada konuştuğunu düşünebilirsiniz. Böyle durumlarda başkalarının duygularını ve düşüncelerini anlamayı başarırsanız, içinde bulunduğunuz ikilemden en kolay şekilde çıkabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

İkizler Burcu

Bir işi çok iyi başarmış, hiç de kolay olmayan bir konuda önemli bir başarı elde etmiş olabilirsiniz. İnsan böyle zamanlarda takdir edilmek, alkışlanmak istiyor. Eğer çevrenizde sizi alkışlayacak kimse yoksa, bu sefer başarınızı kendiniz kutlamalısınız. 

Uplifers önerisi: Yeni bir fikir mi var aklınızda? Belki yeni bir proje, yeni toplantılar, yeni insanlar… Bu yoğun iş yaşantımızda aslında başrolümüz “beynimiz”. Ona iyi bakmalıyız. “Başarı, sağlıklı zihinden geçer: Beyninize iyi bakmak için 6 öneri

Yengeç Burcu

Bazen güzel düşüncelerden, geleceğe dair umut duymaktan korkuyoruz. Hiçbir şeyin bu kadar güzel olamayacağını düşünüyoruz. Oysa bir şeyleri güzelleştirmek, ona inanarak başlar. Siz inandığınız sürece, güzellikle gelip sizi bulacaktır. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Aslan Burcu

Size doğru gelen bir şey, başkasında çok farklı duygular uyandırabilir. Sevdiğiniz ve fikirlerine güvendiğiniz bir kişiyle ortak bir deneyim yaşayıp çok farklı fikirlerle sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, fikirlerinizi kıyaslayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Başak Burcu

Yeni başladığınız bir işle ilgili aklınızda soru işaretleri olabilir. Sizden başka kimsenin bu soru işaretlerini dile getirmemiş olması, onların da aynı soruları sormadığı anlamına gelmiyor. Aklınızdaki soruları sormaktan çekinmeyin. Belki diğerleri de sizden cesaret alır. 

Uplifers önerisi: Hayatta bize göre olmayan hangi kalıpların içine girmeye çalışıyoruz acaba? Tahmin ediyorum ki böyle büyük sorular geldiğinde hayatımızın ana parçalarına bakmaya meyilli olabiliyoruz. “Kendimiz olmak için: Kalıplara sığmaya çalışmadan bir yaşam sürmek mümkün

Terazi Burcu

İş hayatında veya içinde bulunduğunuz toplulukta karşınıza çıkan seçenekler, sizi önemli bir konuma getirebilir. Birçok kişinin ikilemde kaldığı konularda, karar verme yeteneğinizi kullanarak herkesin faydasına olabilecek adımlar atabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Akrep Burcu

Yıldızlar, her şeyi iyi biraz daha ayrıntılı incelemeniz için sizi cesaretlendiriyor. Gerçekçi bakış açınızı terk etmeden, umutlu bir yaklaşım sergileyebilirsiniz. Eğer umutlu olmazsanız, ilginizi kaybetme tehlikesi yaşayabilirsiniz. Bu yüzden umuda sıkı sıkıya sarılın. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Yay Burcu

Maceralara açık bir ruh halindesiniz. Ancak bu aynı zamanda yeteneklerinizi riskli bir pozisyona düşürebilir. Oysa hangi konuda iyiyseniz, o konuda ilerlemek daha güvenli bir yol olabilir. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Oğlak Burcu

Birileri sizin değerinizi anlamayabilir, bir işi başarmak için çok fazla yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünebilir, başarısız olacağınızdan endişe duyabilir. Bunlar her ne kadar can sıkıcı olsa da bu düşüncelerin sizi ele geçirmesine izin vermeyin. her zaman olduğu gibi inandığınız yolda, inandığınız şekilde ilerlemeye devam edin. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Kova Burcu

Rüzgarı arkanıza aldığınız ve artık ilerlemek için önünüzde hiçbir engel yok. Böyle koşullar uygun olduğu zamanlarda, yeni yerler keşfetmek ve her zaman cesaret edemeyeceğiniz yerlere gitmeye çalışmak daha iyi olabilir. Böylelikle bambaşka dünyalar görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. Ya da bize göre en büyük farkları şuymuş: Korkularına rağmen devam ediyorlarmış! Korkularına rağmen adım atıyor ve durmuyorlarmış! “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Balık Burcu

Kendi zihninizle, düşüncelerinizle hareket etmeyi öğrendiğiniz zaman, sizi hiçbir şey durduramaz. Ulaşmak istediğiniz yere gidecek cesareti kolayca bulabilirsiniz. Gökyüzü, kendi içinizdeki enerjiyi daha fazla açığa çıkarabilmeniz için size yardımcı oluyor. 

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!