Günlük burç yorumları: 19 Kasım

Koç Burcu

Bir süredir ilişkilerinizle ilgili bazı sıkıntılar gündeminizi meşgul etmiş olabilir. Boğa burcundaki Dolunay’la birlikte gündeminiz tamamen değişiyor. Kendinizle ilgili değişimler, hayatınızdaki değişiklikler ön plana çıkıyor. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Boğa Burcu

Burcunuzda bir Dolunay gerçekleşiyor ve hayatınızdaki en önemli alanları etkileyebilir. Özellikle ilişkileriniz, beklentileriniz, ilişkilerinizin geleceğiyle iligli konular gündeme gelebilir. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

İkizler Burcu

Son günlerde tüm enerjinizi günlük rutinlere, tamamlanması gereken işlere ayırmış olabilir. Ancak Boğa burcundaki Dolunay, daha fazla kendinize dönmenizi, kendi psiolojik süreçlerinizle ilgilenmenizi gerekli kılabilir. Biraz kendinize dönmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Yengeç Burcu

Yaratıcılığınızı geliştirip kendi potansiyelinizi ortaya koyacağını, adeta ışıl ışıl parlayacağınız bir dönem başlıyor. Bugün Boğa burcunda gerçekleşecek Dolunay, sizi içinde bulunduğunuz gündemden uzaklaştırıp heyecan verici hedeflere doğru götürebilir. 

Uplifers önerisi: 59 saniye kitabında, bilincimiz ve bilinçaltımız aynı ofisi paylaşan iki adama benzetilir. Biri gürültücü, baskın ve oldukça akıllıdır fakat pek yaratıcı değildir. Bu bilinci temsil eder. Bilinçaltını temsil eden ise sakin ve yaratıcı bir tiptir. “Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

Aslan Burcu

Boğa burcundaki Dolunay, kendi iç dünyanızda yaşadıklarınızla çevrenizdekilerin sizi algılama şekli arasındaki farka odaklanmanıza yardımcı olabilir. İçinizdeki potansiyeli keşfetmek için güzel bir fırsat yakalayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Başak Burcu

Burcunuzun yöneticisi Merkür, Neptün ile güzel bir bağ kuruyor. Bu güzel buluşma bir yandan yaratıcılığınızı artırırken, bir yandan gülük rutinlere daha az vakit ayırmanıza neden olabilir. Siz yine de hayatınızın dengesini kurmaya özen göstermeye çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Terazi Burcu

Tamamen kendinizi keşfedeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Yeteneklerinizi, potansiyelinizi, kim olduğunuzu gözden geçirmek, kendinizi tanımak için harika bir dönem. En yakın ilişkilerinize ve içinizden geçenlere odaklanmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Akrep Burcu

Karşıt burcunuz olan Boğa burcundaki Dolunay, kendinizi yeniden keşfetmek için kritik bir döneme girdiğinizin habercisi. Hayattaki ilişkilerinizi, kararlarınızı, davranışlarınızı gözden geçirmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Sık sık “Aklıma gelen başıma geldi…” diyorsanız bunun sebebi düşüncelerinizin gücünü henüz keşfedememeniz olabilir: “Düşüncelerimiz gerçeklerimiz mi oluyor?”

Yay Burcu

Bir süredir karanlık ve zor günler geçirmiş olabilirsiniz. Ancak şimdi yeniden doğma vakti! Kendinizi yeniden keşfedip, aydınlığa çıkarabilir, yepyeni bir ortam yaratabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Oğlak Burcu

Uzun vadeli hedeflerinize odaklanmak, planlar yapmak, değer verdiğiniz arkadaşlıklarınız için hoşluklar yapmak iyi olabilir. Biraz kendi hayatınıza dönüp, kendi geleceğiniz için adımlar atmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Kova Burcu

Bir süredir iş hayatınızla ilgili konulara, dışarıdan nasıl göründüğünüze odaklanmış olabilirsiniz. Boğa burcundaki Dolunay, sizi bu gündemden tamamen uzaklaştırıp kendinize, kendi köklerinize döndürebilir. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Balık Burcu

Boğa burcundaki Dolunay sizi de etkisi altına alıyor. Hayatınızdaki ufak detayları, her zaman fark edilmeyen şeyleri düşüneceğiniz bir sürece girebilirsiniz. Bu detaylar sizi bambaşka keşiflere götürebilir. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!