Günlük burç yorumları: 18 Temmuz

Koç Burcu

Şu sıralar şansınız çok açık. Bu şansı iyi kullanabilirseniz, zamanında yaptığınız yatırımların ve gösterdiğiniz çabaların karşılığında ekonomik olarak önemli kazanımlar elde edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Boğa Burcu

Hayatınızda önemli bir değişim gerçekleştirmek istiyor olabilirsiniz. Hayatınızın mimarı sizsiniz ve bu değişimi nasıl şekillendirmek, nasıl inşa etmek istiyorsanız buna siz karar verebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hep aynı şeyleri yapmak, aynı kişilerle görüşmek, aynı yerlere gitmek rahatlatır sanıyoruz ama uzun vadede arızaya sebebiyet veriyor. Hep aynı yemeği yesen, sporda sürekli ve sadece aynı kası çalıştırsan bedenin arıza çıkartacağı gibi. Rahatta ve konforda beyin çıkıyor devreden. Otomatiğe bağlıyor. Ve otomatiklikte gelişim yok. “Konfor alanınızdan çıkmak için neyi bekliyorsunuz?

İkizler Burcu

Sevdiğiniz bir kişi, hayattaki sorumluluklarını yerine getirmiyor olabilir. Ancak bunun sebebi sorumsuzluk veya tembellik değil. Belki de nasıl yapacağını bilemiyor olabilir. Bu açıdan düşünüp ona yardımcı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Yengeç Burcu

Bir hedefe ulaşmak için çabalarken türlü zorluklarla karşılaşmış, gecikmeler yaşamış, aksiliklerle boğuşmuş olabilirsiniz. Tüm bunların sizi geri bıraktığınız düşünerek kendinizi üzmeyin. Belki de sandığınız gibi geride olmayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Aslan Burcu

Birden çok sorunla mücadele etmeye çalışırken kendinizi yorgun ve tükenmiş hissediyor olabilirsiniz. Aslında bu sorunlar zannettiğiniz kadar büyük değil. Biraz sakinleşip uzaktan bakmak iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Başak Burcu

Karşınıza çıkan bir fırsatı değerlendirmek için yeterince hazırlıklı olmadığınızı düşünebilirsiniz. Oysa yetenekleriniz ve organizasyon beceriniz karşısında şaşırabilirsiniz. Kendinizi hafife almayın. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Terazi Burcu

Karşınıza çıkan bir fırsat sizi pek fazla heyecanlandırmasa da görev edinip bu konuda çalışmaya başlayabilirsiniz. Ancak bunu mutlu olarak yapmıyorsanız, başka bir yol denemeye çalışabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Daha mutlu bir insan olmak ve daha keyifli bir hayat yaşamak… Bunlar hepimizin istediği, fakat çoğu zaman tam olarak nasıl başaracağımızı bilemediğimiz şeyler. Öte yandan bu konuyla ilgili yapılan birçok psikolojik araştırma, yayımlanan birçok makale mevcut. Peki bu araştırmaların ortak noktaları ne? “Mutluluğunuzu etkileyen bilim onaylı 10 davranış

Akrep Burcu

Sizin için çok duygusal ve anlamlı bir konuyu ifade etmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Ancak duygularınızı tam olarak ifade edemediğinizde, karşı taraf da bunları tam olarak anlayamaz. Kendinize biraz zaman tanıyıp nasıl ifade edebileceğinizi düşünmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Yay Burcu

Bir süredir üzerine çalıştığınız bir konu, çıkmaza girmiş olabilir. Ancak bir şeylerin duraksaması, tekrar ilerlemeyeceği anlamına gelmiyor. İnancınızı koruyun ve çabalamaya devam edin. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Oğlak Burcu

Bir kişinin size anlattıklarından çok fazla etkilenip, o konunun bir parçası olmaya karar verebilirsiniz. Ancak bu durum finansal bir yatırım gerektiriyorsa, belki biraz daha detay öğrenmek, farklı kaynaklardan araştırmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Kova Burcu

Pazarlık masasına oturmayı, size sunulandan daha fazlasını istemeyi pek sevmiyor olabilirsiniz. Ancak bazen hayat sizi bunu yapmak zorunda bırakabilir. Böyle zamanlarda hedefinize odaklanıp başka şeyleri düşünmemeye çalışın. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Balık Burcu

Kısa bir süre önce vazgeçtiğiniz bir şeyle yeniden ilgilenmeniz gerekebilir. İlk başta bu durum sizi pek mutlu etmese de zamanla aslında haksızlık ettiğinizi düşünebilir ve çok keyif alabilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!