Günlük burç yorumları: 18 Haziran

Koç Burcu

Hepimiz zaman zaman kendimizi yalnız hissederiz. Oysa etrafımızda zannettiğimizden çok insan var, bizi sevenler var. Sizi sevenlerin bunu daha çok dile getireceği bir döneme giriyorsunuz. Etrafınızdaki bu pozitif atmosferin tadını çıkarın. 

Uplifers önerisi: Aslında hiçbirimiz yalnız değiliz. Herkesin hikayesi farklı olabilir ama hislerimiz çok ortak. İnsan genel anlamda her şeyi sadece kendisi yaşıyor zannediyorken çok daha fazla zorlanıyor. Zaman zaman kendisini eksik, yetersiz, hatta değersiz hissediyor. Fakat hiçbiri gerçek değil. “Yalnız değiliz hiçbirimiz: Dostluklar da, ruhumuz da paylaştıkça güçlenir

Boğa Burcu

Sizi endişelendiren bir konuyu gündeme getirmek istiyorsunuz ancak bunu nasıl yapacağınızı ve karşınızdakilerin nasıl tepkiler vereceğini kestiremiyorsunuz. Zaten bu bakış açısıyla başlayacağınız bir konuşma, yüksek ihtimalle pozitif sonuçlanmaz. Eğer verimli bir diyalog başlatmak istiyorsanız, öncelikle pozitif bir başlangıç yapmalısınız. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

İkizler Burcu

Başkalarının hayatlarının ne kadar mutlu ve yolunda olduğunu düşünmek ve kendi hayatınızla kıyaslamak, sizi sadece büyük bir yanılgıya götürür. Kimsenin hayatında ne zorluklar yaşadığını bilemezsiniz. Kendinize ve kendi hayatınıza odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

Yengeç Burcu

Başkalarına verdiğiniz değeri, kendinizden esirgemeyin. İlk bakışta kendinize değer veriyormuşsunuz gibi gelebilir ancak yaptığınız özeleştiriler, yersiz endişeler, hayalleriniz için çaba harcamama hali gibi davranışlar kendinize karşı kibar ve düşünceli olmadığınızın örnekleri. Biraz bunlar üzerine düşünmek size iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Elinizi kestiğinizde yaranızı temizler, yara bandı yapıştırır, iyileşmesi için elinizden geleni yaparsınız. Bu, insanın doğuştan gelen kendine şefkat gösterme durumudur. Öz şefkat aslında hepimizde doğuştan bulunan bir kendini destekleme kapasitesidir. “Farkındalıkla beslenmede öz şefkatin önemi

Aslan Burcu

İşler yolunda giderken bir sorun ortaya çıkar ve her şey tepetaklak olur. Biz de bunu şanssızlık olarak yorumlarız. Oysa bazen işlerin tepetaklak olması, bizi daha iyi sonuçlara götürebilir. Yaşadığınız her deneyimdeki olumlu noktalara odaklanmak sizin tercihiniz olabilir. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Başak Burcu

Son günlerde kendinizi biraz umutsuz, kaybolmuş hissetmiş olabilirsiniz. Aradığınız motivasyonu bulamamış olabilirsiniz. Eğer bulamadıysanız, kendi motivasyonun kaynağınızı kendiniz yaratabilirsiniz. Umudunuzu koruyun. Güzellikler elbet sizi bulacak. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Terazi Burcu

Bazen aradığınız şey burnunuzun ucunda olmasına rağmen onu göremeyebilirsiniz. Bunun nedeni genellikle ihtiyacınız olan şey ile istediğiniz şey arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanır. Belki de ihtiyacınızı yeniden gözden geçirmek, sizin için hayatı kolaylaştıran bir şey olabilir. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Akrep Burcu

Hayatınızdaki bir şey yolunda gitmiyor diye diğer şeyler de kötü gitmek zorunda değil. Kötü şansın sizin peşinizden koştuğunu düşünerek kendinizi negatif bir sarmalın içine hapsetmeyin. Yolunda gitmeyen şeye odaklanın, hayatınızın geri kalan alanlarında pozitif bakış açınızı koruyun. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Yay Burcu

Hepimiz özel yeteneklere sahip olmayı, hayranlık uyandırmayı isteriz. Ancak bu herkese verilen bir hediye değildir. Sahip olmadığınız yetenekler için üzülmek yerine, sahip olduklarınızı düşünerek sizi siz yapan şeylere odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: BDünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Oğlak Burcu

Yaptığınız bir öneri kabul edilmeyebilir. Bunu kişisel bir şey olarak görmemelisiniz. Eğer birisi sizin önerinizi dinlemeyip kendi bildiği yoldan ilerlemek istiyorsa, onun buna ihtiyacı olduğuna inanmalısınız. Böylelikle karşınızdaki kişinin fikirlerine saygı duymayı başarabilirsiniz. Nezaketiniz, mutlaka karşılığını bulacaktır. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Kova Burcu

Hiçbirimiz mükemmel değiliz. Hepimiz, yapamadığımız şeyler için destek istiyoruz. Siz de yardım istemenin ayıp bir şey olmadığını kendinize hatırlatmalısınız. Kendinizi bu kadar baskı altına almanız doğru değil. 

Uplifers önerisi: Mükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Balık Burcu

Karşınıza yepyeni bir fırsat çıkabilir ancak bu fırsat sizden özgüvenli olmanızı isteyebilir. Eğer özgüveninizin eksik olduğunu düşünüyorsanız, bunu tamamlamanın yollarını aramalısınız. Özgüven; deneyerek, başarısızlıklara rağmen yeniden deneyerek güçlenir. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!