Günlük burç yorumları: 15 Nisan

Koç Burcu

Son dönemde biraz yoğun günler geçirmiş olabilirsiniz. Bu nedenle dinlenmek, hiçbir şey yapmadan etrafı izlemek fikir olarak bile size çok güzel gelebilir. Ancak bir süre daha bu yoğunluğun devam edeceğini söylemek gerek. Endişelenmeyin, işlerin yolunda gittiğini ve önemli aşamalar kaydedildiğini gördükçe yorgunluğunuzu unutabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yeni bir fikir mi var aklınızda? Belki yeni bir proje, yeni toplantılar, yeni insanlar… Bu yoğun iş yaşantımızda aslında başrolümüz “beynimiz”. Ona iyi bakmalıyız. “Başarı, sağlıklı zihinden geçer: Beyninize iyi bakmak için 6 öneri

Boğa Burcu

Bir grup insan aynı şeyi beğeniyor veya savunuyor diye, siz de onlarla aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz. Bu durum ne onların fikrinin doğru olduğunu ne de sizin fikrinizin yanlış olduğunu gösterir. Bu yüzden kendi inandığınız şeyi savunmaya devam edin ve kendinize güvenin. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

İkizler Burcu

Bir şeylerden tam vazgeçmek üzere olduğunuzda birden bir çözüm beliriverir ve adeta büyüleyici bir şey gibi görünür. Oysa bunun sebebi, o dakikaya kadar barındırdığınız negatif duygulardan kurtulmak, olayları akışına bırakmak olabilir mi? Siz rahat olduğunuz sürece, beklediğimiz çözüm de sizi bulacaktır. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Yengeç Burcu

Bazen olaylara karşı biraz mesafeli durup, meselenin züne inmekten kaçınıyoruz. Eğer üzerine titrediğiniz, gerçekleşmesini çok istediğiniz bir şey varsa, biraz daha yakınlaşıp bizzat ilgilenmek, istediğiniz sonuçları almak için daha etkili olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Aslan Burcu

Yakın zamanda yaşadığınız bir hayal kırıklığı zihninizi meşgul ediyor olabilir. Yaşanan hayal kırıklığına rağmen içinizde hala bir umut kırıntısının olması, bu meseleden bir türlü kopmamanıza neden olabilir. Belki biraz bunun üzerine düşünmek ve sizi alıkoyan şeyin ne olduğunu bulmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Negatif duygu ve düşünceler mutluluğa giden yolu tıkayarak davranışlarımızı şekillendirirler. Her ne kadar bunun farkında olsanız da, onları görmezden gelip gerçek mutluluğa ulaşmak herkesin kolayca başarabildiği bir şey değil. “Mutluluğunuz için bir an önce vazgeçmeniz gereken davranışlar

Başak Burcu

Yakın zamanda yaşanan bir yanlış anlaşılma, hala zihninizi meşgul ediyor olabilir. Sizi yanlış anladıklarını düşünüyor olabilirsiniz. Peki bunun tam tersi olabilir mi? Belki de siz yanlış anladınız ve yanlış yorumladınız. Eğer içinizi kemiren bir duygu varsa, bunu konuşup paylaşmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Terazi Burcu

Sizin pek ciddiye almadığınız yeteneğiniz, etrafınızdaki herkesin dikkatini çekiyor olabilir. Belki de artık sahip olduğunu yeteneği ortaya çıkarmanın, parlatmanın vakti gelmiştir. Kendinizi başkalarının gözünden görmeyi denediğinizde, daha kolay fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Akrep Burcu

Size sürekli sorulan bir soruya verdiğiniz yanıt, karşınızdakileri tatmin etmeyebilir. Belki de sizin düşüncenizi değiştirmek için sürekli soruyor olabilir. Başkaları kendini iyi hissetsin diye düşüncelerinizi değiştirmek zorunda değilsiniz. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Yay Burcu

Hayatta karşımıza çıkan en büyük fırsatlar, hayallerimizi gerçeğe dönüştürmemizi sağlayan fırsatlardır. Bazen de bu fırsat karşımıza çıkmaz ve yerini hayal kırıklığı alabilir. Ancak risk almadan, adım atmadan bunu bilmek mümkün olmaz. Hayalleriniz için risk almaktan çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Oğlak Burcu

Kafanızın içindeki ses size ne diyor? Bazen bu ses bize makul tavsiyelerde bulunur, rehberlik eder. Bazen de sizi çok istediğiniz bir şeyi yapmaktan alıkoymak ister. Özellikle de korktuğunuz veya endişeli olduğunuz zamanlarda… Kafanızın içindeki sesi dinleyin ve sizi engellediğini düşünüyorsanız onu sorgulayın. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Kova Burcu

Kendinizi bir odada kilitli kalış ve hiçbir zaman oradan çıkamayacakmış gibi hissediyorsanız, panik duygusunun sizi ele geçirmesine izin vermeden sakinleşmeye çalışmalısınız. Elbette o odadan çıkabilirsiniz. Bunun için sadece sakin kalmanız ve aslında tam karşınızda duran o çıkış yolunu görmeniz gerekiyor. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Balık Burcu

Korkuyla yapılmış bir tercih, gerçekten bir tercih olabilir mi? Eğer yakın zamanda yaptığınız bir seçim nedeniyle içiniz bir türlü rahat etmiyorsa, belki de sebebi bu olabilir. Ne istediğinizi, hedeflerinizi yeniden düşünmek ve buna uygun bir seçim yapmak kendinizi daha iyi hissettirebilir. 

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek… “Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!