Günlük burç yorumları: 14 Mart

Koç Burcu

Yengeç ve Jüpiter arasındaki etkileşim, sizi daha pozitif olmaya yönlendiriyor. Yakın zamanda yaşadığınız bir fikir değişikliği yüzünden bir süredir kendinizi kötü hissediyorsanız, buna artık son vermenin zamanı gelmiş olabilir. Eğer bu değişiklik özgüveninizin düşmesine neden oluyorsa, bunun sizi durdurmasına asla izin vermemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Boğa Burcu

Yengeç ve Jüpiter arasındaki güzel açı, canınızı sıkan şeylerden uzaklaşmak için farkındalığınızı artırıyor. Hayatın her alanında dengeli olmakta fayda var. Gökyüzü size dengenizi yeniden bulmanız konusunda yardımcı oluyor. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

İkizler Burcu

Özellikle iş hayatınızla ilgili konularda yanıtını aradığınız ve bir türlü bulamadığınız bir şey varsa, herhangi bir taraftan gelecek yanıtlara açık olmalısınız. İşle ilgili konularda kendinizi ne kadar rahat hissederseniz, bu olumlu atmosfer hayatınızın kalanına da yansıyacaktır. 

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek… “Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

Yengeç Burcu

Canınızı sıkan bir şeyle karşılaştıysanız, öfkeye sarılmak yerine kendinize başka seçenekler yaratabilirsiniz. Kimin, neyi, ne amaçla yaptığını hiçbir zaman bilemezsiniz. Peşin hükümlü olmamakta fayda var. Eğer bir rehbere ihtiyaç duyuyorsanız, kendi maneviyatınıza güvenebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Aslan Burcu

Yengeç burcundaki Ay ve Jüpiter arasındaki uyum sayesinde, güne olumlu bir başlangıç yapabilirsiniz. Bazen olumsuzluklar da bizi gerçekçi olmaya yönlendirmek için vardır. Siz de yaşadığınız her deneyimden bir ders çıkarmaya, yeni bir şeyler öğrenmeye odaklanabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Başak Burcu

Sevgiye ihtiyaç duyuyorsanız, bunu öncelikle kendinize sormalısınız. Yengeç burcundaki Ay ile Jüpiter arasındaki güzel etkileşim, imdadınıza koşuyor. Hem kendinize vakit ayırıp hem de sevdiklerinizle vakit geçirerek günü değerlendirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bizler göreceli olarak korunaklı hayatlarımızda yaşarken, çoğu zaman ufacık konuları kendimize dert edinirken, yaşadıkları ülkede su bulamayan insanlar vardı. Tüm o insanlar bizim için sadece haberlerde tanışıp, iki, üç gün sonra unuttuğumuz insanlardı. Ama artık unutmamalıyız. Bir bütünün parçası olduğumuzu ve her birimizin hem birbirimizin, hem de dünyanın ve dünyadaki tüm diğer canlıların iyiliğinden, esenliğinden sorumlu olduğunu hatırlamamız lazım. “Dünya bize ne anlatmaya çalışıyor: Sevgi, empati ve saygı zamanı

Terazi Burcu

Hem kendinize hem de çevrenizdekilere pozitif güçler vereceğiniz bir gün sizi bekliyor. İçinizdeki olumlu duyguları, sevdiklerinizle paylaşmak işleri kolaylaştıracaktır. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Akrep Burcu

Zorluklardan kaçan biri değilsiniz. Ancak bazen hızlıca hareket etmek yerine, motivasyon kaynağınızın ne olduğunu düşünerek hareket etmek daha iyi olabilir. Kendinizi, önceliklerinizi, güçlü ve zayıf yönlerinizi düşüneceğiniz bir gün sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Yay Burcu

Yengeç burcundaki Ay ile Jupiter arasındaki pozitif enerjiyi, aklınızdaki soruların yanıtlarını bulmak için kullanabilirsiniz. Bazen aklınızdaki soru işaretlerinin üzerine gitmek, derine dalmak, incelemek sizi daha sağlıklı sonuçlara götürebilir. 

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

Oğlak Burcu

Sevdiğiniz şeyleri gerçekleştirmek için bir türlü ihtiyacınız olan motivasyonu bulamıyorsanız, bu konuya ayrıca eğilmeniz gerekebilir. Kendinize biraz vakit ayırın ve olup biteni inceleyin. Sorunu tespit ettikten sonra çözümü bulmanız daha kolay olacaktır. 

Uplifers önerisi: Hayattaki amacımı nasıl bulurum? Birçoğumuzun aklında bu soru. Hepimiz bir amaç arayışındayız. Belki de o amacı hiç bulamayacağınızı, bulsanız da kaybettiğinizi ya da onu gerçekleştirmekte geç kaldığınızı düşünüyorsunuz. Tüm bunların uyandırdığı kaygı yetmezmiş gibi bir de bu sorunun yarattığı stresle yaşamak zorundasınız. Ancak hayattaki amacınızı bulmanın yolu bu değil. “Hayat amacımı nasıl bulacağım: Amaç bulunmaz, inşa edilir

Kova Burcu

Kendinizi başarısız hissetmek ve bu yüzden umutsuzluğa kapılmak kolay bir seçim. Kendinize biraz vakit ayırıp, hedeflerinizi önünüze koyup yapılacaklar listesi çıkarmak kendinizle ilgili düşüncelerinizi değiştirebilir. Denemeye değer!

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Balık Burcu

Güneş ve burcunuzun yönetici gezegeni Neptün arasındaki harika etkileşim, sizi de etkisi altına alıyor. Bu olumlu etki sayesinde kendinizi hiç olmadığı kadar güçlü hissedebilirsiniz. Bunu korumaya özen göstermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Psikolojik sağlamlık, pozitif psikolojinin çalıştığı konulardan biri. Zor durumlar karşısında adeta bir hacıyatmaz gibi yeniden ayağa kalkma ve toparlanma yeteneği olarak tanımlanıyor. “Psikolojik sağlamlık nedir: Duygusal dayanıklılığı yüksek kişilerin 14 özelliği

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!