Günlük burç yorumları: 12 Ağustos

Koç Burcu

Uzun zamandır istediğiniz, hayalini kurduğunuz bir şey karşınıza çıkabilir. Ancak tam da hayal ettiğiniz gibi olmadığını fark edebilirsiniz. Belki de biraz daha beklemek ve hayalinizdeki gibi bir şey için çabalamak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Boğa Burcu

Hayatta attığımız ve atmadığımız her adım, bizi bir yöne götürür. Ancak yolculuk devam ederken bu yönü bilemeyebiliriz. Varış noktasını tahmin etmeye çalışarak vakit kaybetmek yerine, yolculuğu kendiniz için en uygun hale getirmeye odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

İkizler Burcu

Bazen kendinizi mutsuz hissedip, bunun nedenini bulmakta zorlanabilirsiniz. Oysa mutluluk bir ruh halidir. Eğer sizi mutsuz eden bir şey varsa, bu içinde bulunduğunuz durum değil, ruh halinizden kaynaklanıyor olabilir. 

Uplifers önerisi: Son günlerde mutluluktan bahseden, mutluluğun formülünü verdiğini söyleyen çok kişi var. Aslında bu kişilere güvenmektense, asıl güvenmemiz gerekenler nöroloji uzmanları. “Nörobilimcilere göre daha mutlu olmanızı sağlayacak 4 şey

Yengeç Burcu

Bazı insanlar başarıya çok daha hızlı ulaşırken, bazılarında bu süreç daha yavaş ilerleyebilir. Başkalarının başarılarını düşünmek yerine kendi yolculuğunuza odaklanmalısınız. Belki de şimdiye kadar gösterdiğiniz çabaların karşılığını almaya çok yakın olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Aslan Burcu

Aslan burcu genellikle utangaç değildir. Ancak siz bazen bir Aslan özgüvenine sahip olurken bazen de bir kedi kadar uysal ve sakin olabiliyorsunuz. Son günlerde daha uysal tarafınızı ön plana çıkarmak sizin için iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Başak Burcu

Bazı konularda başkalarının fikirlerini almak iyi olabilir ancak bu durumun kendi fikirlerinizi, hayallerinizi geri plana atmasına izin vermemelisiniz. Bugün biraz daha kendi hedeflerinize odaklanmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Terazi Burcu

Sizin için adalet ve insanların başkalarına davranış şekilleri çok önemli. Bu sizin için doğal bir şey olsa da başkaları için öğrenilmesi gereken bir durum olabilir. Siz yine de kendiniz olmaya, sizin için doğru olanı sergilemeye devam etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

Akrep Burcu

Sessiz kalmak ve olan biteni gözlemlemek sizin için çok doğal bir davranış olabilir. Ancak bazen bu sessizliğiniz yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Biraz daha kendinizi ifade etmek, düşüncelerinizi belli etmek iyi bir fikir olabilir. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Yay Burcu

Geçmişteki kalp kırıklıklarınızı ifade etmemiş olabilirsiniz. Ancak bazen bu kırıklıklar, umulmadık zamanlarda ortaya çıkabilir. Bugün verdiğiniz bir tepki size tuhaf geldiyse, belki de bunun sebebi altta yatan bir kırgınlık olabilir. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Oğlak Burcu

Bazen olaylar karşısında bir adım geri atıp, uzaktan izlemek iyi olabilir. Ancak bazen de bu uzaklık ve sessizlik, sizin durumu kabullendiğiniz anlamına gelebilir. Bu nedenle kendinizi ifade etmek, öne çıkmak daha doğru bir davranış olabilir. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Kova Burcu

Bazen iş birlikleri kendiliğinden oluşur. Böyle durumlarda sizin yapmanız gereken, karşınzıa çıkan fırsatı en iyi şekilde değerlendirmektir. Biraz üzerine düşünmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Balık Burcu

Sizin için çok mantıklı ve adil olan bir şey, karşı taraf için çok mantıksız ve adaletsiz olabilir. Böyle zamanlarda, karşınızdakiyle ortak bir noktada buluşmanız imkansız gibi gelebilir. Oysa karşınızdakiyle empati kurduğunuzda, bir adım yaklaştığınızda işlerin daha kolay ilerlediğini fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!