Günlük burç yorumları: 1 Kasım

Koç Burcu

Söz konusu ilişkiler ve kariyerinizin gereklilikleri olduğunda, bazı gergin dakikalar yaşanabilir. Böyle durumlarda dürüstçe fikirlerinizi söylemekten çekinmeyin. Dürüstlükten yana olduğunuz sürece, gerilimleri arkada bırakabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Ortada herhangi bir sorun dahi yokken, ciddi bir durumla karşılaşılmasa da normal bir zamanda iletişimde yapılan ufak hatalar önemsiz bir konunun büyümesine, içinden çıkılmaz bir hale gelmesine, hatta ilişkinin tıkanmasına neden olabilir. “İletişim kurarken yaptığımız hata: Duygulara düşüncelerle cevap vermek

Boğa Burcu

Gökyüzündeki hareketlilik, iş yerinde bazı fikir ayrılıkları veya gerginlikler yaşayabileceğinizi işaret ediyor. Hayalinizdeki işle mevcut işiniz arasındaki farklılıklar canınızı sıkabilir. Ancak bu duygunun sizi ele geçirmesine izin vermemelisiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

İkizler Burcu

Burcunuzun yöneticisi Merkür ile Pluto arasındaki ilişki, sizi bazı konularda köşeye sıkıştırabilir. Özellikle ilişkinizdeki finansal konular veya birbirinize duyduğunuz aşkla ilgili tartışmalar yaşanabilir. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Yengeç Burcu

Merkür ile gerçeğin ve doğruluğun simgesi Pluto arasındaki sert açı, sizi de etkisi altına alıyor. Eviniz veya ilişkinizle ilgili bilinmeyen şeyler ortaya çıkabilir. Ancak endişelenmeyin, Ay’ın dengeleyici Terazi’ye geçişiyle birlikte her şey rayına oturuyor. 

Uplifers önerisi: Ev tadilatı yaptırmadan önce hem dekorasyon, hem de uygulama alanında neler yapacağımızı iyi bir şekilde belirlemeliyiz. Özellikle bu kapsamda örnekler incelemek, ilham verici görsellere göz atmak bizlere fikir verecektir. “Evinizde tadilat yaptırmadan önce incelemeniz gereken 7 ev

Aslan Burcu

Son zamanlarda çok stresli günler geçirmiş olabilirsiniz. Merkür ve Pluto arasındaki sert açı da sizi özel hayatınız ve iş hayatınız arasındaki dengeyle ilgili düşünmeye yönlendirebilir ve bunun sonucunda kendinize biraz daha fazla vakit ayırmaya başlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Başak Burcu

Burcunuzun yöneticisi Merkür, size bazı kozmik mesajlar gönderebilir. Yaratıcı düşünme, romantik ilişkiler veya finansal konularda bazı stratejik hamleler yapmak için harekete geçebilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Terazi Burcu

Bir Terazi olarak tartışmalardan kaçınmak, diplomatik hamleler yapmak sizin doğanızda var. Ancak gökyüzündeki hareketlilik, bunu pek mümkün kılmıyor ve özellikle ailenizle ilgili konularda bazı tartışmaları gün yüzüne çıkarıyor. Sakin kalmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: İç huzur; mental ve ruhani açıdan huzurluyken, aynı zamanda duygularımızla da senkronize olma halidir diyebiliriz. Yeterli bilgi ve anlayışa sahip olarak, kişinin stresli ve zorlayıcı dönemlerde sakin kalabilmesi ve sağlıklı düşünebilmesi için çok önemli bir özellik. “İç huzuru yaratmak: Sakinliğe giden 40 yol

Akrep Burcu

Evren sizin yenilenmenizi istiyor ancak bazı şeyler ham iken yenilenemezsiniz. Çevrenizdekilerle bu konuda aranızda bir anlaşmazlık yaşanabilir. Doğru bildiğinizi söylemekten çekinmemelisiniz ancak bunu daha barışçıl ve nazik bir şekilde yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İstanbul gibi bir metropolde yaşıyorsanız, metrobüse binerken insanların önünüze geçmesini, size çarpmasını ya da yer vermemesini ‘normal’ bile karşılayabilirsiniz. Trafikte kaldığınızda mesainize yetişebilmek için yayalara yol vermemek sizin için son derece ‘doğal’ olabilir. Peki, bu davranışların nezaketten ve ‘medeniyetten’ uzak olduğunu bildiğimiz halde sürdürmemizin nasıl bir sebebi olabileceğini daha önce hiç düşünmüş müydünüz? “Şehir hayatı ve insan davranışları üzerindeki etkileri: Kalabalık şehirler kaba insanlar mı yaratıyor?

Yay Burcu

Merkür ile Pluto arasındaki sert açı, özellikle sabah saatlerinde bazı gerginliklere neden olabilir. Günün ilerleyen saatlerinde ise Ay’ın Terazi burcuna geçişiyle birlikte rahatlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Oğlak Burcu

Merkür ve Pluto arasındaki keskin açı, sizi de etkisi altına alıyor. Özellikle kariyerinizle ilgili konularda bazı gerginlikler yaşanabilir. Eğer kafanızı karıştıran konular varsa, bunları kendinize saklamak yerine paylaşıp anlamayı denemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Kova Burcu

Bir süre önce içinize attığınız duygular, fikirler şimdi su yüzüne çıkabilir. Bu durum bazı can sıkıcı konuşmalara neden olsa da duygularınıza küsmemeyi ve onları anlamaya çalışmayı öğrenmelisiniz. 

Uplifers önerisi:  Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Balık Burcu

Hedeflerinizle duygularınız arasındaki farklılıklar, biraz tansiyonu yükseltebilir. Her ne olursa olsun, tüm hissettiklerinizi anlamaya çalışmalısınız. Siz onları hissedip anlamlandırdıkça, atacağınız adımlar daha sağlam olur. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!