Güney Pasifik’te yol alan bir gemi inanılmaz bir doğa olayına tanıklık etti

Günlük işlerden dolayı fark etmiyor olabiliriz; ancak Dünya her an değişiyor. Bu değişim oldukça yavaş gerçekleştiğinden dolayı biz bunu algılayamıyoruz; fakat arada sırada bu değişim hızlanıyor, hem de çok.

Son dönemlerde, Maiken mürettebatı Güney Pasifik’te sakince yol alırken su üzerinde renk değişimini fark ettiler. Araştırmak için yaklaştılar, ancak ne olduğun anladıklarında iş işten geçmişti artık.

Maiken mürettebatı Güney Pasifik’te yelken açtıklarında olağan dışı bir gölgeye rastladı. Yakınlaştıklarında, ilk başta kıyı kordonu sandıkları şeyin aslında bambaşka bir şey olduğunu gördüler. Aslında çok miktarda sünger taşının suyun üzerinde yüzüyordu; ama uzaktan kumsal gibi görünüyordu. Yelkenlileriyle oraya doğru giderek yakından bakmak istediler. Okyanusun ortasındaki bir sahil vardı adeta. Mürettebat taşların olduğu yerde hem mola vermek hem de inceleme yapmak istedi.

Bu kadar geniş bir alana yayılan taşların nasıl geldiğini ve nasıl bir anda ortaya çıktığını merak ettiler. Sünger taşıyla kaplı alan, onlar alandan geçmeye çalıştıkça daha da büyüyordu. Mürettebat bu durumdan huzursuz olup teknenin hızını artırmak istedi.

Güvenli bir yere doğru gittiklerinde inanılmaz bir patlama sesi duydular. Arkalarına dönüp baktıklarında denizin fokurdadığını gördüler. Sonunda sünger taşının aslında yeraltı volkanı olduğunu ve bu olayın da volkan püskürmesi olduğunu anladılar.

İlgili yazı: Kuzey Sentinel Adası’nda yaşayan Sentineller Kabilesi modern dünyaya meydan okuyor

krakatau-caldera-mf8539
Güney Pasifik’te bir gemi yeni bir adanın ortaya çıktığına şahitlik etti

Gerçekten inanılmaz bir olaya şahitlik ediyorlardı. Dumanlar gökyüzünü kaplamıştı. Dumanlar ortalıktan kaybolduğunda, suyun üstünde yüzen bir cisim olduğunu fark ettiler. Bu bir kara parçasıydı! Serseme dönmüş mürettebat gözlerine inanamıyordu. Yeni bir adanın ortaya çıkışına şahitlik etmişlerdi. Gözlerine inanamayan mürettebat gördüklerinin doğru olup olmadığını anlamak için biraz daha yakınlaştı. Ancak gördükleri gerçekti. Adanın yüzeyi olduğu gibi görünüyordu.

volkanik_ada

Bu gerçekten de eşine çok az rastlanır bir doğa olayıydı. Onlar yalnızca böyle imkansız bir olaya şahitlik ettikleri için değil, aynı zamanda kıl payı hayatlarını kurtardıkları için de çok şanslılardı.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!