Güçlü ilişkiler: İmrenerek bakılan çiftlerin ilişkilerinin sırları

Çevrede herkesin hayran gözlerle baktığı ve ilişkisine imrendiği çiftler vardır. Eğer bu çift sizseniz ne mutlu! Ancak değilseniz ilişkinizde birkaç noktayı düzenleyerek o çiftlerden birine dönüşebilirsiniz. Örnek alınan çiftler her ne kadar birbirlerinden farklı olsalar da ilişkilerini sağlam temellere oturtmaları birkaç ortak özellikleri sayesinde mümkün oluyor.

İlişkiniz ister 2 aylık isterse 5 yıllık olsun, birtakım eksiklikler hissediyor olabilirsiniz. Bunun sebebi birbirinize olan sevginizdeki herhangi bir eksiklik değil, genellikle atladığınız birkaç adımdır. Biz de Uplifers olarak imrenerek baktığınız çiftlerin ilişkilerinin sırlarını sizler için derledik.

Güçlü ilişkiler: İmrenerek bakılan çiftlerin ilişkilerinin sırları

Romantizmi her zaman canlı tutun

“Başarılı bir evlilik her zaman aynı kişiye birçok kez aşık olmayı gerektirir.” Mignon McLaughlin

Uzun ilişkiler ya da evlilikler söz konusu olduğunda çiftler rahatlığa alışır. Topuklu ayakkabılar yerini pijamalara bırakır. Güçlü çiftlerse bunun olmasına izin vermez. Bu yüzden haftada 1 kez bile olsa eşinizle/sevgilinizle romantik bir randevuya çıkmayı ihmal etmeyin.

Birbirinizle arkadaş olun

“Bir adam gerçek bir arkadaş bulduğunda mutlu olur, daha mutlu olduğu an ise gerçek arkadaşının eşi olduğu andır.” Franz Schubert

Başarılı çiftler sadece romantik aşıklar değil aynı zamanda arkadaştırlar. Birbirleriyle ilgilenirler, içinden geçenleri anlatırlar, birlikte vakit geçirmekten zevk alırlar… Bu güçlü çiftlerden her biri diğerine ve onun yapmak istediklerine önem vererek bunları yapmaya zaman ayırır.

Güçlü ilişkiler: İmrenerek bakılan çiftlerin ilişkilerinin sırları

Her şey hakkında konuşun

Eğer iletişim kuramıyorsanız bir ilişkiyi ayakta tutabilmeniz çok zordur. Güçlü çiftler ise birbirleriyle seksten futbola kadar her şeyi konuşur. Konuşmaktan öte aynı zamanda birbirlerini içten bir şekilde dinlerler. Böylece iletişimle birlikte sevgi de daha çok artar.

Her zaman bağlı kalın

Güçlü çiftlerin en belirgin özelliklerinden biri birbirlerine olan bağlarıdır. Boşanmak ya da ayrılmak gibi bir kelime hiçbir zaman sözlüklerinde yer almaz. İyi günde de kötü günde de birbirlerinin yanında olurlar. Bir şeyler yanlış gitse de bu hiçbir zaman çok büyütülüp sorun haline getirilmez.

Çabuk unutun

Başarılı çiftler kavganın her zaman olasılık dahilinde olduğunu bilirler. Ancak burada önemli olan “Kim haklı?” sorusunu sürekli dile getirmemek ve unutmaktır. Ne kadar hızlı o kadar iyi! Bu sebeple kavganın konusunu ne kadar çabuk sindirirseniz iki taraf için de en iyisi bu olur.

Küçük şeylerin farkına varın

Taraflardan biri eve geldiğinde ayaklarını uzatarak oturmayı diğeri ise kumandayı eline alıp televizyonda kanalları gezmeyi seviyor olabilir. Bunlar küçük şeyler olsa da o kişi için önemlidir. Bu sebeple bu alışkanlıklara saygı duyulmalıdır.

Sevgi dolu olun

“Evliliğinizin sevgiyle dolup taşmasını istiyorsanız yanıldığınızda bunu kabul edin, haklı olduğunuzda susun.” Ogden Nash

İlişkiniz ne kadar uzun süredir devam ederse etsin kimi zaman anlaşmazlıklar yaşanır. En mutlu tabloda bile bu durum olasıdır. Ama ne olursa olsun karşınızdakine sevgi dolu olmayı ihmal etmeyin. Bu ilişkinizi güçlendirecektir.

Bir şeyleri birlikte yapın

Güçlü ilişkiler: İmrenerek bakılan çiftlerin ilişkilerinin sırları

“Evlilik biri söylerken öbürünün alkışladığı bir düet gibi olmalıdır.” Joe Murray

Çiftlerin arasındaki ilişki aralarındaki zıtlıkların muhteşem bir şekilde bir araya gelmesiyle oluşur. Karakterler ve hobiler birbirinden farklı olsa da ilişkideyseniz ortak noktayı bulmanız gerekir. Ortak ilgi alanları bulup bunları birlikte yapın.

Minnettar olun

Hayattaki negatif bakış açılarına yakalanmak kolaydır ve bu bakış açıları ilişkiye de yansıyabilir. Ancak bunları dışarıda bırakıp ilişkide alçak gönüllü ve mutlu olmalısınız. Sonrasında da birlikte hayatın tadını çıkarabilirsiniz. Sevgilinize karşı pozitif olun ve ilişkiniz için daima minnettar olun.

Özverili olun

Bencil insanlar sadece kendilerini düşündükleri için ilişkilerinde zor zamanlar geçirirler. Tüm kontrolü elinde bulundurmaya çalışmak mutluluk demek değildir. Güçlü bir çift ‘iki kişi’ olduklarını bilir ve birbirlerinin kararlarına önem verirler.

 

Kaynak:
The Self Improvement
Independent

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!