Gökyüzünün en çılgın gezegeni Uranüs, boğa burcunda

Astrolojide Uranüs, gökyüzünün en çılgın gezegenidir. Güneş sistemine en uzak olan 7. gezegen olup asi, aykırı, farklıdır. Zodyak turunu 84 yılda tamamlar, her burçta ortalama 7 yıl kalır ve retro hareketi yaklaşık 5 ay sürer. Hangi burçtaysa o burcun özellikleriyle kendi marjinal, aykırı, asi, özgürlük taraflarını bizlere yansıtır. Uranüs’ün yaptığı açılar çok etkilidir. Uranüs sarsar olumlu veya olumsuz yönde. Örneğin; Uranüs, Venüs iyi yönde olduğunda güzel bir aşk verir ya da Uranüs, Jüpiter iyi yönde ise şans elde edebilirsiniz (doğum grafiği destekliyorsa). Uranüs, Mars ile zor açılar alıyorsa ani kazalar veya hastalıklar gündeme gelebilir (doğum grafiği burada önem taşır).

Uranüs boğa burcunda 23 derecesinde, 28 Ağustos 2023-28 ocak 2024 tarihleri arasında retro hareketinde olacak. Yer sarsıntıları, para gündemleri, ev alımı satımı gibi konular oldukça aktif. Boğa burcu para, maddiyat ve bereketle ilgilidir. Uranüs boğa ise buradaki konuları hiç ummadığımız noktalara getirebilir. Örneğin; aniden ev alımına geçer, sonra vazgeçersiniz, maddi açıdan zarara uğrayabilirsiniz gibi. Para kaynaklarınız Uranüs etkisiyle sizi farklı boyuta taşıyabilir. Ani bir kayıp ya da kazanç gibi.

Önemli tarihler ve etkiler

9 Ağustos 2023 Ay, Uranüs kavuşumuna, Venüs retrolu 90’lık açıda: Ev alım satım konularında ani girişimler, şok edici durumlar, para giriş çıkışlarında kayıp ve zarar etkisi. Maddi güvence edinmek isterken, aykırı davranmak… İlişkilerde ani ayrılık, kalp kırıklığı ve özgür olma isteğinin en yüksek seviyesi.

30 Eylül 2023 retro Uranüs‘e Venüs karesi: Yine ev alım satım konuları, maddi konular, ani karar değişiklikleri, başına buyruk davranmak, maddi zarar… Ani karar eşliğinde ilişkiden özgürleşme isteği, özgür olma isteğinin en yüksek seviyesi.

1 Ekim 2023 Mars Uranüs 150’lik açı: Kaza etkisi yüksek. Hiç beklenmeyen olay karşısında aşırı öfkeli davranmak ve beraberinde saldırganlık. Sakin kalmaya özen gösterelim.

21 Aralık 2023 Uranüs Venüs karşıt: Dövizlerde, borsalarda ani dönüşüm hareketleri. Ani başlayan ve biten aşklar. Davranışlarımıza yansıyan özgürlük.

Belirttiğim tarihleri (- +) 3 gün alabilirsiniz.

Uranüs’ü doğum grafiğinde retro olanlar için şanslı bir dönem (haritanın vadettiği ölçüde). Doğum grafiğinde düz Uranüs mevcut olanlar ani girişimlerde bulunurken dikkatli olmalı. Önemli kararları ani şekilde almak yerine süzgeçten geçirmeli. Uranüs retrosunda özgürlüğünüzü ve bağımsızlığınızı ilan ederken temkinli olmalısınız. Uranüs retrosunun size iyi gelmesini diliyorum…

İlginizi çekebilir: Ruhsal gelişim ve bilginin hazinesi Jüpiter, retro hareketine boğa burcunda başlıyor

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam