Ruhsal gelişim ve bilginin hazinesi Jüpiter, retro hareketine boğa burcunda başlıyor

Astrolojide Jüpiter ne anlama gelir? Gökyüzünün benefik yani (iyicil) gezegeni Jüpiter, zihnimizi ve dünyaya bakış açımızı genişletme yeteneği ile bilinir. Büyüme ve genişleme felsefi etkiye sahiptir. Örneğin; bir fikrin, bir olayın, bir düşüncenin herhangi bir konu üzerindeki etkisi büyüktür. Bireysel doğum grafiğinizdeki konumu, hayatınızdaki konuların nerede genişleyeceğini, büyüyeceğini gösterir (olumlu veya olumsuz). Uluslararası seyahat, yabancı kültürler, akademik ve bilgiye giden yolda ilerlemeyi anlatır. Her yıl 1 kez ve ortalama 4 ay boyunca retro pozisyonunda olur.

Jüpiter retroyu iyimser çalıştırın

Jüpiter retrosu, boğa burcunun 15 derecesinde 3 Eylül 2023 tarihinde başlayacak ve boğa burcunun 5 derecesinde 31 Aralık 2023 tarihleri arasında retrosunu tamamlayacak. Ruhsal büyüme yaşayacağınız ve şu andaki konumunuzu gözden geçireceğiniz, hedeflerin planlanması gerektiği ve bir sonraki adımlarınızı gözden geçireceğiniz bir zaman sizi bekliyor.

Büyük resme bakmanın zamanı

Jüpiter‘in boğa burcundaki seyri maddi kaynaklarımız ile ilgili hedeflerimize ilerlerken, Jüpiter retro hareketiyle yemek, içmek, konfor alanımız ile ilgili de bakış açımızı genişletecek. İpin ucunu kaçırdığımız, abartılı olduğumuz konularda, burada sorgulama zamanı olacak.

Dünyaya bakışımız değişecek

Venüs Aslan retro bitimi 4 Eylül 2023, Jüpiter retro başlangıcı ise 3 Eylül 2023’te birbirine bağlı hareket ederken, alt yapıdaki konular para, ekonomi, kendi varlıklarımız, toprak, yatırımlar, ilişkiler, evlilikler olacak. Jüpiter retro hareketini 17 Eylül 2023 tarihinde ( – + 3 gün alabilirsiniz ) Venüs ile yapacağı 90’lık açı oldukça zorlu görünüm verirken, buradaki konular genişleyecek, büyüyecek ve yeni bir bakış açısı bize kazandıracak.

Jüpiter retrosunun burçlara etkisi

  • Boğa, Başak, Oğlak burçları için olumlu bir geçiş süreci sizi bekliyor.
  • Yengeç, Balık burçları için fırsat eşliğinde ruhsal gelişim olarak sizi etkileyecek.
  • Akrep, Aslan, Kova burçları için zorlanarak bir gelişim söz konusu.
  • Koç, İkizler burçları için Jüpiter retro hareketi daha az hissedilecek.
  • Terazi ve Yay burçları ani gelişen gündemler ile fikirlerinde değişiklikler yaşayabilirler.

Jüpiter retro hareketinde dikkat edilmesi gerekenler

Yargılamadan uzak durmalı ve ilahi sisteme güvenmelisiniz. Jüpiter retro iken aklınıza gelen fikirler ve konuları süzgeçten geçirmelisiniz. 17 Eylül 2023 tarihindeki Jüpiter ile Venüs 90’lık açısıyla önemli kararlar alınmaması retro süresinde faydalı. Emlak, toprak, ilişki, evlilik gibi… Doğru kararlar doğru zamanda alınmalı! Düşündüğünüz sonuca yol alamayabilir, yanılabilirsiniz. Ancak bireysel doğum grafiğinizdeki Jüpiter retro ise olumlu etkilenir; şans ve fırsatlar ile karşılaşırsınız (açıları ve doğum grafiğinin vaadi kadarı doğrultusunda değerlendirilmesi gerekir).

Hepinize iyi etkiler getirmesi dileklerimle…

İlginizi çekebilir: Chiron: Herkese şifa veren, kendine faydası olmayan yaralı savaşçı

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam