Gizemli ve çekici: İç çamaşırının sırları

Benim ilk gençlik yıllarımda AVM’ler bu kadar yaygınlaşmamış, Victoria’s Secret, Intimissimi gibi yabancı markalar henüz pazara girmemişti. Bazı yerli markaların o zaman için iddialı, günümüz için sıradan sayılabilecek modellerini pasajlardaki küçük çorap çamaşır mağazaları satardı.

Arkadaşlarımın birinin annesinin böyle bir dükkanı vardı. Nadiren de olsa okul çıkışı annesinin yanına uğradık. Dükkana gelmemizi memnuniyetle karşılayan, bizimle uzun uzun sohbet eden bir kadındı ama tanıdık bir müşteri geldiğinde bize kaş göz yapar çıkmamızı işaret ederdi. Zira o sadece çamaşır satmıyor, müşterilerinin en mahrem sırlarını dinliyor, yatakta kendilerini daha güvenli ve seksi hissetmelerini sağlayacak öneriler veriyordu. Benim için gerçek Victoria’s Secret oydu ve kim bilir kadınların ona fısıldadığı hangi hikayeler vardı.

Arkadaşımla yaptığım ziyaretlerde en büyük eğlencem çaktırmadan kutuların üzerindeki modellerin resimlerine bakmaktı. Modellerin vücutları mı yoksa iç çamaşırlarının detayları mı daha çok ilgimi çekiyordu bilmiyorum ama iç çamaşırlı resimlerin çıplak bir vücuttan daha çekici geldiği bir gerçekti.

Gizemli ve çekici: İç çamaşırının sırları

Bir gün yeni gelmiş, muhtemelen arka raflara yerleştirilmek için bekleyen kutulara çaktırmadan bakarken bir jartiyer seti ve sonradan vücut çorabı olduğunu anladığım modellere denk geldim. Jartiyer setini gece yarısı kırmızı nokta ile yayınlanan erotik filmlerden (işte eski Türkiye) biliyordum ve oldum olası bana çekici geliyordu. Sanırım bu konu da yalnız değilim zira Eiffel Kulesi’nin bile jartiyerli bir bacaktan esinlendiğini söyleyenler vardır. Son zamanlarda jartiyer görünümlü külotlu çorapların yaygınlaşması da buna bağlı olabilir.

Neredeyse bütün vücudu saran, bazı yerleri dantelli ve çoğu şeffaf olan vücut çorabına ve giyen mankenin resmine uzunca bir süre baktım. Üstelik ufak noktalarla resim de kapatılmış olsa da tam da ilgili yerleri açıkta bırakan açıklıkları vardı. Uzunca bir süre bakmış olacağım ki kadıncağız yanıma gelip kutuları bir gülümseme ile kaldırdı. 

Cesaretimi toplayıp “Anlamıyorum Victoria abla (gerçek adı farklıydı ve kendine asla teyze dedirtmezdi) birkaç dakika sonra çıkacak bir şey için neden kadınlar bu kadar para harcıyor ve neden erkelere kadınların kısmen kapanması tamamen görünmesinden daha çekici geliyor?” diye soruverdim.

Sen ne zaman bunları soracak kadar büyüdün gibi tatlı bir bakış atıp, “İlk sorunun cevabı ikinci sorunda gizli. Neden insanlara kısmen örtünmenin çekici ve estetik geldiği ise belki de keşiflere meraklı doğamızda. Ayrıca ne kadar güzel olursa olsun her kadının beğenmediği ve vücudunda biraz gizlemek istediği bir bölümü vardır. Havva bile incir yaprağını bundan dolayı kullanmış olabilir” diye yanıtladı. Tatlı bir kahkaha ile “İyi ki böyle ki bizim de işimiz bu olmuş, yoksa sadece çorap, don, atlet satmak ile burası dönmezdi” diye ekledi.

Görece ufak erkek bölümünden bir kutu alıp bana hediye olarak verdi. Bir parfüm markasına ait penye bir boxer’dı. O günden sonra gerek rahatlığından gerekse görüntüsünden dolayı penye boxer kullanmaya başladım ve bir daha slip don giymedim. Tüm erkek okuyucularıma tavsiyem de bu yönde. Seksiliği sadece kadınlardan beklemek olmaz. Güzel bir kumaşa sahip, estetik ve hatta biraz esprili iç çamaşırları bulmak hiç de zor değil.

Biraz işin bilimsel tarafına gelirsek, ayakları sıcak tutmanın özellikle kadınlarda orgazmı kolaylaştırdığı ve alınan zevki arttırdığı ispatlanmış durumda. Bu yönden benim de favorilerimden olan jartiyer çorabı çift taraflı faydalı olabilir. Hele yukarıdaki kemere bağlamaya gerek olmadan bacak kısmındaki bantlarla kendinden duranların kullanım kolaylığı da cabası. Zira bir çok ülkede kadınlar artık bunları günlük hayatta da giyiyor.

Topuklu ayakkabı gibi günümüz modası g-string de önce eski çağlarda erkekler tarafından kullanılmış ama sonra 1920’lerde kabarelerdeki kadın dansçılar ile tekrar gündeme gelip önce fetiş bir öge sonra moda haline gelmiş.   

Gizemli ve çekici: İç çamaşırının sırları       

Her ne olursa olsun insanın seks için hazırlık yapması, özenmesi hem onu mental olarak hazırlayan hem de karşısındakini mutlu eden bir süreç. Kadınlar için kendilerini daha fazla beğenmelerini sağlayıp güvenlerini artırdığı kesin.

Biz erkekler zaten görsellikle daha fazla uyarılıyoruz. O zaman hemen hedefe odaklanmak yerine, işin keyfini çıkartıp iç çamaşırları üzerinden veya kenarından öpücükler kondurmanın veya bir süre onlar üzerindeyken sevişmenin tadını çıkartalım. Hatta belki ellerimizi kullanmak yerine partnerimize kendimizi bırakalım.

Bir caps’te de dediği gibi “Victoria’s Secret’tan aldığınız iç çamaşırları evde modellerin üzerinde durduğu gibi durmayabilir ama yine de gündelik hayata renk katacaktır.” Bir arkadaşımın bana fısıldadığı gibi, seksi bir body’nin altındaki çıtçıtların açılma anı ve çıkan ses kadar seksi çok az şey vardır.

Bu sefer de bir şiirimsi ile bitirelim…

İki alıp bir verip su gibi olduk

Ama kanamadık birbirimize

Uzaklarda  durduk.

 

Yazdığım hikayelerden oluşan Kadınların Fısıldadığı Hikayeler kitap olarak yayınlandı. Satın almak için tıklayın: Kadınların Fısıldadığı Hikayeler

İlginizi çekebilir: Penis hakkında en çok merak edilen soru: Boyu mu işlevi mi?

Hectorist
Adını İlyada destanındaki Truvalı Hector’dan alan Hectorist, psikolog olacakken finans sektöründe kariyer ve master yapan bir beyaz yakalı. İstanbul’da yaşasa da, daha önceleri hayatının ... Devam