Gerginliği ve ağrıları yok eden 15 dakikalık Vinyasa egzersizi ve farklı Vinyasa yöntemleri

Kötü bir uyku, iş yerinde masanızın başında geçirdiğiniz uzun saatler ya da yorucu ve uzun bir fitness seansı… Bedeninizdeki ağrılara ve strese neden olan her neyse, bu sorunların bir an önce üstesinden gelmeniz mümkün.

Vinyasa egzersizinin bu uygulaması sırasında ayakta durmanıza bile gerek yok. Olabildiğince rahat bir oturma pozisyonu seçin, tüm vücudunuzu gevşetin, odaklanmak ve kendinizi egzersizin akışına kaptırabilmek için de nefesinizin kontrolünü kullanın. Vinyasa oldukça sakinleştirici ve kolay bir egzersiz. 15 dakikalık bu Vinyasa yöntemi, boynunuzdaki kasları ve üst omurganızı rahatlatmaya yardımcı olacak.

Vinyasa for the Neck

Vinyasa egzersizlerini hayatınıza daha çok dahil edebilirsiniz. Pek çok farklı varyasyonu bulunan bu egzersiz ruhen ve bedenen sizi gün içinde rahatlatacak bir tercih olacak. Sizler için Vinyasa’yla daha uzun seanslar geçirebileceğiniz 6 farklı yöntemi derledik:

Ayakta uygulamak isteyenlere: Standing Vinyasa Flow

 

Standing Vinyasa Flow

Bu yöntem, bel ve bacaklar yoluyla aşağıya doğru bir enerji akışı başlatarak, birikmiş ve yığılmış verilerin dağılmasını sağlayacak.

Bacak ve kalça için: Open Your Hips Flow

Yoga for Tight Hips – Vinyasa Flow 35 minute Full Class

Sırt ağrısını hafifletmek ve daha dinç yürüyüşler yapabilmek için uygulayabileceğiniz bu kalça açma yöntemiyle olumsuz duyguları da temizleyeceksiniz.

Yaratıcılığını kullanmak isteyenlere: Fun Flow 

Fun Flow Practice

Bazı günler sadece rutin bir yoga seansı uygulamak isteriz fakat bazı günlerse kendimizi yoga matına ve atmosfere bırakıp, bir hareketten diğerine akarak geçebilmek isteriz. Bu yöntemle birlikte yoga matınızın üzerindeyken bir sonraki hareketinizin ne olacağını düşünmeden, yaratıcı bir Vinyasa seansı geçireceksiniz.

Daha aktif ve eğlenceli bir seans için: Creative Flow

Creative Vinyasa Flow – Advanced Sequences Full Body Flow

Uygulamanızı, enerjinize enerji katan Mandala (dairesel) Namaskar yöntemi ile renklendirmeniz mümkün. Matınızın etrafında adeta bir yolculuğa çıkacağınız bu yöntemle vücudunuzu anında canlandıracaksınız.

Bu sefer elleriniz serbest: Hands Free Flow

Hands Free Vinyasa Flow – Yoga Class with No Planks or Downward Dog

Ağrıları geçirmede en etkili Vinyasa yöntemlerinden biri. Dinamik bir bedenin sahip olması gereken tüm özellikleri, bu yöntemle geri kazanacaksınız.

Tüm yüklerinden kurtulmak isteyenlere: Seated and Floor-Based Flow

Seated and Floor-Based Flow

Bu yöntemle bedeninizin alt bedenine göndereceğiniz enerji akışıyla, tüm yükünüzden bir çırpıda kurtulacaksınız ve bedeninizi yer çekimine teslim edeceksiniz.

Kaynaklar:
Yogajournal.com
Yogajournal- YouTube
Greatist.com
Yoga with Kassandra- YouTube

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!