Gerçeğe dönüşecek imgeler yaratma yolları

İsteklerimizi gerçeğe dönüştürmenin sırrı, ruhsal enerjimizi bu isteğe odaklamak ve onu zihnimizde canlandırmaktan geçer. Bu zihinde canlandırma eylemine “imgeleme”, odaklanmış enerjiye de “imge” denir. Böylece imge kuantum alana gönderilmiş ve onu yaratan kişinin hayatında önemli bir yer almıştır; tıpkı evrene pozitif düşünce iletmenin öneminden bahsedildiği gibi.

imgeleştirme

Bir madde olarak düşünce

Güçlü imgelerin hayatımızda yaratacağı değişiklikleri anlatmak için öncelikle düşünceyi fiziksel açıdan ele alalım. Nasıl ışık, foton adı verilen birimlerden oluşuyorsa, düşünce de bir titreşim, gözle görülmeyecek kadar ince bir frekans olarak tanımlanıyor. Bu durum, düşüncenin somut bir varlığı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bir örnekle açıklamak gerekirse, şeffaf bir buzdolabı poşeti düşünelim. Bir tane şeffaf poşetin içini kolayca görebilirken, iç içe bin tane poşet koyduğumuzda artan yoğunluk şeffaflığın kaybolmasına, ardını göremediğimiz opak bir yapının oluşmasına neden olur. İmgeleme de buna benziyor: Bir düşünce üzerinde yoğunlaşıp, onu enine boyuna ele alıp, yarattığı duyguları, çağrıştırdığı sesleri, melodileri üzerine eklediğimizde, iç içe koyduğumuz poşetler gibi sağlam, somut, görünür hale getirerek evrene göndermiş oluyoruz. Bu maddeleşmiş düşünce, kuantum alanın etkisiyle yaşamımıza etki ediyor.

Güçlü bir imge yaratmak için odaklanmak

düşünceGüçlü bir imgeleme için, günde 15 dakikanın belli bir düşünce ya da hayal üzerine odaklanmak için ayrılması öneriliyor. Teoride pek kolay gibi görünse de, sürekli dolu olan insan beyninde uçuşan diğer düşünceler, o gün yapılacaklar, bulunulan yerin sıcaklığı, aniden acıkma gibi kesintiler sebebiyle bunu yapmak oldukça zor. Meditasyon sık başvurulan bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor; fakat her insan değişik bir yapıya ve enerji akışına sahip olduğu için klasik meditasyon herkeste aynı derecede etkili olmayabiliyor.

Önemli olan, evrene ne mesaj gönderilirse göndersin, kişinin kendini iyi hissediyor olması. Zorlayarak oluşturulmuş bir imge ile evrene pozitif bir mesaj göndermek mümkün değil… Peki bu imgeleri güçlendirmek için neler yapılabilir? Masaj terapisi ve reiki ile uğraşan Laura Weber bu konuda birkaç ipucu sunuyor:

1. Yüksek enerjiyle spontan imgeleme

“Şimdi oturup 15 dakika bir tek şeyi düşüneceğim” diyen insanın bunu gerçekten yapabilmesi oldukça zor. İnsanın kendini iyi hissettiği, kendisine ilham veren bir şeyler yaptığı ya da yeni biriyle tanıştığı bir anda bu enerjiyi kaybetmeden harekete geçmesi çok daha faydalı ve verimli bir imgeleme süreci sağlayabiliyor. İnsanın içinin ışıkla dolduğu anı kaçırmadan, hayatıyla ilgili amaç ve isteklerini içinden geçirmesinin evrende mutlaka olumlu bir yansıması olacaktır.

2. Hikayeleştirme

Aklın dağılma ve boşa sarma olasılığını atlatmak için, düşünceleri hikayeleştirerek anlatmak ya da daha iyisi, yazıya dökmek ve başkalarıyla paylaşmak düşüncenin gücünü arttırır. Enerjiyi yükseltme eğitimlerinde sıkça dile getirilen bir konu da insanın hayattaki amacını belirledikten sonra bunu yazmasının ve hatta sürekli görebileceği bir yere koymasının çok etkili olduğudur.

3. Gerçeklikle barışma

Hayal kurmak güzeldir, büyük düşünmek, tabir-i caizse “uçmak” da öyle. Ancak, gerçeklerle barışmak da kişinin kendi iç huzuru için gerekli. Eğer hayaliniz başka bir yerde yaşamaksa, bu hayale ve buna ulaşmak için neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz. Ancak, sürekli bulunduğunuz yerden ne kadar memnuniyetsiz olduğunuzu düşünerek enerjinizin düşmesine izin vermemelisiniz.

4. Heyecanı takip etme

Tüm ruhsal öğretilerin ortak noktası, insanın heyecan duyduğu şeyleri yapmasının ne kadar önemli olduğudur. Sevdiği insanlarla beraber olmak, işini tutkuyla ve kendini adayarak yapmak ya da değer verdiği bir hobi için zaman ayırmaya uğraşmak insanı yormanın aksine, yaşam enerjisiyle dolmasını sağlar. Bu enerjiyi yakalayınca da, ilk adıma geri dönüp ana düşünceye odaklanılabilir.

Her insan bir diğerinden farklı olduğundan, bu yöntemlerden hangisinin daha etkili olduğunu anlamak için onları denemek gerekir.

Kaynaklar: Thespiritscience.net

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!