Gebelikte acro yoga yapmak bebeklerin daha dengeli olmasını sağlıyor

Hamilelik boyunca yapılan yoga egzersizlerinin hem hamilelik sürecinde yaşam kalitesini artırdığını hem de normal doğum planlayan anne adaylarının işini kolaylaştırdığını artık hepimiz biliyoruz. Ancak bildiğimiz hamile yogası egzersizlerinin yanında artık bir de hamilelerin uyguladığı acro yoga egzersizleri gerçeği var! Bu fikir başta kulağa biraz ürkütücü gelse de, taze bir anne olan Lizzy Tomber; hamileliği boyunca formda kalmasını ve bebeğinin sağlıklı bir beden yapısına sahip olmasını, kocasıyla birlikte doğum gününe sadece 4 gün kadar uyguladıkları acro yoga duruşlarına borçlu olduğunu söylüyor.

İlginizi çekebilir: Zamanı dar olanlara ilaç gibi gelecek 5 yoga pozu

hamile yogası

Eşiyle birlikte verdikleri acro yoga pozları ile Instagram’da bir fenomen haline gelen Lizzy Tomber, gelen tüm olumsuz yorumlara kulaklarını tıkadığını belirtiyor. Doktorundan izin alarak bu sporu yaptığını söylene Tomber’ı kontrol eden uzman da “Eğer kendini rahatlamış ve sorunsuz hissediyorsan buna devam etmekte hiçbir sakınca yok” şeklinde bir görüş bildirmiş.

İlginizi çekebilir: Farklı yoga tarzları arasından kendini uygun olanı nasıl seçebilirsiniz?

9 ay boyunca sürdürdükleri acro yoga pratiği sayesinde çok kolay bir doğum ve iyileşme süreci atlattığını belirten Lizzy, aynı zamanda minik oğlu David’in de benzersiz bir denge duygusuna sahip olduğunu dile getiriyor. Lizzy’nin Instagram hesabından paylaştığı son fotoğraflar ise, birlikte yaptıkları acro yoga pratiklerine 2 aylık oğulları David’i de dahil eden cesur çiftin iddialarını kanıtlar nitelikte!

anne bebek yogası

İlginizi çekebilir: Çocuk ve çocuk gelişimi için yoga ve faydaları

 

Kaynak:

Parenting.com

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!