Fransız kadınlarının güzellik sırlarını keşfedin

Fransız kadını denince herkesin aklına “çaba harcanmamış” güzellik gelir. Çünkü Fransız kadını güzellik uğruna içinde kaybolacağı mücadelelere girmez. Onların güzelliği tek kelimeyle özetlenebilir: Özgüven. Ama biz özetlemek yerine Fransız kadınlarının olmazsa olmazlarına bir göz atalım ve bu özgüvenin kaynağına inelim.

Yaşınız ve görünümünüzle barışık olun

Burada anlatmak istenen kendinizi güzelleştirmek uğruna bir şey yapmamak değil. Aksine sadece ‘kendinizi’ güzelleştirmeye odaklanmak. Olmadığınız bir yaşta, sahip olmadığınız fiziksel özellikler peşinde estetikle donuklaşmaktansa, sahip olduğunuz cilde ve güzel fiziksel özelliklere odaklanmalısınız.

Bedeninizi sevmek sizin daha hafif bir makyaj yapmanızı sağlayacaktır. Özellikle fondöten gibi ağır malzemelerden uzak durmaya çalışın. Bir rimel ve bir kırmızı ruj her şeye yeter.

Fransız kadınlarının güzellik sırları
Fransız kadını güzellik uğruna içinde kaybolacağı mücadelelere girmez, doğaldır ve bu onun güzelliğinin en önemli parçasıdır.
Sağlıklı bir cilt her şey demektir

Bedeninizle barıştınız. Bir sonraki adım onu baştan aşağı şımartmaktan geçiyor. Çünkü cildiniz, sahip olduğunuz güzelliklerin ışıldamasını sağlar. Bunun için bol bol su içerek içten dışa temizlenmeye dikkat edin. Su içerken de özenli olmalısınız. Mineralli su içmeye kendiniz alıştırın. Detoksu da ihmal etmeyin.

Bunun yanı sıra cildinizi nemli tutmaya ve masaj yardımıyla ciltteki kan dolaşımını attırmaya bakın. Masaj Fransız kadınları için önemli bir yerdedir. Özellikle gece yatmadan önce yüz masajı yapmak bir çoğunun olmazsa olmazıdır. Bu ritüele, gününüz ister makyajlı ister makyajsız geçsin, her zaman yüz temizliği eşlik etmelidir.

Porsiyonlarınızı da “Fransızlaştırın”

Fransız kültürünün en öne çıkan özelliklerinden biri sağlıklı yeme alışkanlıklarıdır. Ağır ve yağlı yememekle birlikte porsiyonlar her zaman küçüktür. Beslenme şeklinizi Fransızlara adapte ederek ağır yemeklerin bedeninizde yarattığı hantallıktan kurtulabilirsiniz.

Parfümü, bedeninizin bir parçası olarak görün

Parfümün doğduğu yerde daha başka bir şey düşünülemezdi herhalde. Güzel bir koku her zaman etkileyici olmuştur. Parfümün cazibesini kullanmayı öğrenin.

İlginizi çekebilir: Yaz aylarında kollarınızı güvenle kaldırın: Koltuk altı bakımınızı doğru yapıyor musunuz?

Saç konusunda da doğallıktan yana olun

Fransız kadınlarını genelde iki tip saçla görürsünüz. Hafifçe dağınık bir topuz veya fönsüz, salık saç. Saçlarınız doğal ışıltısını korumalı, aşırı ısıdan uzak durmalıdır.

Sonuç olarak Fransız kadınları için güzelliğe giden yol rahat olmaktan geçer. İlgisiz ve doğallıktan yana görüntülerinin altında büyük bir özen yatmaktadır. Fakat bu özen her zaman doğallıktan yanadır.

İlginizi çekebilir: Ünlü kadınların vazgeçemediği güzellik reçeteleri

Kaynak:

mindbodygreen.com

stylecaster.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!