Fransa Sarayı’nda Ramazan ayına özel caz keyfi : Ramazanda Caz

Fransa konsolosluğundan Ramazanda Caz
Fransa konsolosluğundan Ramazanda Caz

Uplifers olarak şehirdeki çeşitli kültür-sanat etkinliklerini zaman zaman sizlerle paylaşıyoruz. Bu yazımızda da Ramazan ayına özel olarak düzenlenmiş keyifli bir caz etkinliğinden bahsedeceğiz.

Bu yıl beşincisi düzenlenen dünyanın ilk ve tek Ramazanda Caz festivali, 5 – 19 Temmuz tarihleri arasında yerli ve yabancı birçok ünlü müzisyeni İstanbul’da ağırlıyor. Festivalin tek açık hava etkinliği, 12 Temmuz Cumartesi akşamı kapılarını ilk defa müzikseverlere açacak olan Fransa Sarayı’anın bahçesinde, Pierre Blanchard Gipsy Jazz Quintet konseri ile gerçekleşecek.

İstanbul Fransa Başkonsolosluğu ve Hakan Erdoğan Productions işbirliği ile gerçekleşecek konserde Pierre Blanchard (keman), Samson Schmitt (gitar), Philippe “Doudou” Cuillerier (gitar ve vokal), Ludovic Beier (akordeon) ve Antonio Licusati (kontrabas) çalacak. Konser Fransa Başkonsolosluğu ortaklığıyla ve Kültür ve Turizm Bakanlığı sponsorluğunda düzenlenecek.

Pierre Blanchard All Stars

Konser akşamı, Saray’ın kapıları misafirlerine 20.00’da açılacak, konser ise 21.30’da başlayacak. Dileyenler için iftar saatinde ücretli açık büfe servisi olacak.

Konser biletlerini Biletix’ten ve Zorlu Center PSM’den temin edilebilirsiniz.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!