Food Fashionista Burger@ ‘de

Bu sefer konuya direk giriyor, benim gibi burger delisi olanları güzel bir adresle tanıştırmak istiyorum! Burger namı diğer hamurger çok kolay bir iş değildir. Bakmayın siz, çoğu yerde içine binbir çeşit sos, baharat vs. ekleyip güzelmiş gibi sunuyorlar, biz de kanıyoruz. Ama gerçek burger/ hamurger sosu az olandır, etini hissedebildiğin, damağında onun tadını bırakandır (dananın döş kısmından olanı makbul derler). Kesinlikle ince olmayanıdır, ama ince olmasın diye tıkız da yapılmamalıdır. Ne çok sert, ne çok yumuşak, ne çok sulu, ne çok kuru olmayandır. Damağında yağ tadı bırakmayandır. İçindeki baharatı, etin önüne geçmeyendir. Ekmeği kızarmış, ince, çıtır çıtır ve sıcak olanıdır.

Food Fashionista  Burger@ ‘de
İyi burger sosu az olandır

Ve o ilk karşılaşma anı geldiğinde, vücudun harekete geçtiği, damakta bir karıncalanma hissettiğin ve sabırsızlanarak ilk ısırığı alıp gömüldüğün, ımmm derken gözlerini kapadığındır!

Food Fashionista  Burger@ ‘de
Burger @’in lezzetli burgerlarıdan

İşte uzun zamandır tam da bu anlattığım gibi bir burgercı arıyordum ki Burger@ karşıma çıktı. Şefi Burger House’u yaratan şef (Burger House çoktan satıldı ve pek tabiki kalitesi, tadı tamamen çöküşe geçti). Ama bana sorarsanız burgerları şuan çok daha güzel. İstanbul’da bir çok franchise var. Oldukça sistematikler, her şey bir yerden çıkıp şubelere dağıtılıyor. Dolayısıyla hangi şubeye gitseniz lezzet aynı. Ben Anadolu yakasında oturduğum için Göztepe’dekine uğradım. Ama her yere servisleri var, yemek sepeti sağolsun.

Food Fashionista  Burger@ ‘de
Burger @’de menü oldukça geniş

Menü oldukça geniş, ister en kalabalığı-soslusu-malzemelisi, ister en sadesi, ister en diyeti. Günlerden Pazar ve haftasonu kendimi yeme konusunda özgür bırakmanın rahatlığı ile ben en kalabalığını ve en kalorilisi ‘Fat Burger’ seçtim , afiyetle de yedim. Ama bana sorarsanız her zaman en iyisi az ,öz olan Cheese Burger’dır.

Food Fashionista  Burger@ ‘de
Burger @’de hafta sonu keyfi yapabilirsiniz

Ee hadi o zaman ne yapıyoruz, ister uğruyoruz (Anadolu yakası Göztepe’ye) , ister eve söylüyoruz ve bu hafta sonu Burger @ ile tanışıyoruz.
Sevgiler

İlginizi çekebilecek diğer yazılar:

Food Fashionista’nın yeni keşfi: Süper Gıdalar’ın ve bunu Türkiye’ye getiren Güzel ada Gıda

Food Fashionista Veranda Pera’da!

Food Fashionista Sofra London Karaköy’de!

Merve Hatipoğlu
Ekonomi okuyup bundan hiç de keyif almadığımı anladığım anda,rotayı sevdiğimi düşüneceğim ‘markalar’ dünyasına çevirip Ingiletere’de yüksek lisansımı tamamlayıp, bu dünyaya adım attım. Şans o ... Devam