Evinizi güzelleştirmek için birbirinden yaratıcı 7 dekorasyon fikri

Güzel bir evde yaşamak, herkesin mutluluk listesinde ilk sıralarda yer alan hayaller arasındadır. Mutluluk yaratan evleri oluşturmak içinse büyük bir araştırma süreci gerekir. Biz de hayallerinize ulaşmanıza yardımcı olmak amacıyla evinizi güzelleştirecek 7 farklı dekorasyon fikri sunmaya çalışacağız. Bu fikirlerin her birini işin uzmanı olan iç mimarlarla birlikte bulduk, sizler için derledik… 

1. Sade düşünmek hayat kurtarır
Büyük dekorasyon hatalarına düşmemek için sadeliği elden bırakmamak şart.

Hayalini kurduğumuz yapıları oluştururken çoğu zaman birçok düşümüzü bu hayale ekleriz. Bu düşlerin her biri toplandığında ise anlamlı bir bütün bazen oluşmayabilir. Bunun için size tavsiyemiz minimal bakış açısına sahip olmanız ve evinizi bu bakış açısıyla dekore etmeniz olacaktır.

2. Köşe bucak çok mühim
Evinizdeki küçük alanları dahi çok iyi organize ederek mutlu köşeler yaratabilirsiniz.

Köşe bucak yani ayrıntılar, ev dekorasyonu düşünüldüğünde büyük önem taşır. Evinizin ayrıntılarını düşünebilmek ve bu ayrıntıları kaale alarak tasarım yapabilmek, mutluluğunuzu bir üst seviyeye taşıyacaktır. 

3. Renkler de arkadaş olabilir
Uyumlu renkleri cesurca kullanmaktan çekinmeyin.

Arkadaş renklere duvarlarınızda yer vermelisiniz. Uyumlu renkleri iyi bir şekilde kombinleyerek evinizdeki atmosferi yönetebilirsiniz.

4. Kombin yapmadan çıkmam
Dekorasyonda başarılı olmanın sırrı küçük detaylarda gizli.

Ev dekorasyon fikirleri konuşurken kombinler yapmayı, mobilyalarla kapı kollarının uyumunu, duvar renkleri arasındaki dostluğu dikkate alan çalışmalar yapın.

5. Atmosfer arşa gelsin
Dekorasyonunuza karar vermeden önce odaya ilk girdiğinizde nasıl bir his almak istiyorsunuz bunu düşünmelisiniz.
 
Dünyanın atmosferi dünyayı nasıl ki çepeçevre sarmalıyor, dünyanın yaşanılası güzel bir yer olmasına yer açıyorsa; ev dekorasyonu da aynı şekilde evin güzel hissettiren öğesi konumundadır. Arşa ulaşan bir atmosfer yaratmak için de ilk bakış taktiğini denemeli, odaya ilk girdiğinizde alacağınız hissi göz önünde bulundurmalısınız.
6. Özünü kaybetmek olmaz
Kendi kültürümüzden detaylara yer vererek özgün aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Ev dekorasyon fikirleri araştırırken çoğu yazıyı İngilizce dilinden çeviri şeklinde bulacağınızdan, bazen size hitap etmediğini anlayacaksınız. Burada kültürünüzü de benimseyerek evin belli yerlerine özünüzü yansıtacak kültür öğeleri yerleştirebilirsiniz.

7. Aydınlanma çağı başlasın
Belki de en az konuşulan ve bir o kadar önemli olan konulardan biri de aydınlatma.

Evin atmosferinden bahsederken aydınlatma öğelerinden bahsetmemek olmaz. Evin ışıklandırması, güneş alım derecesi, ışıklandırma bölümleri büyük önem taşımaktadır. Siz de kendi eviniz için avizeleri, ışık alım bölgelerini doğru biçimde belirlemelisiniz.

Bu yazımızda size ev dekorasyonu fikirleriyle alakalı farklı önerileri sunmaya çalıştık. Siz de bu konudaki fikirlerinizi dilerseniz yorum bölümünden bize aktarabilirsiniz. Daha fazla öneri isterseniz Evde Mimar ekibinin hazırladığı ev dekorasyonu fikirleri yazısını da inceleyebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Yeni yıla girerken evinize bolluk ve bereket getirecek 7 Feng Shui önerisi

 

Barış Korkmaz
Evde Mimar girişimini bir hayalimi gerçekleştirmek için kurdum. Ev dekorasyonu ve tadilat alanlarındaki içerikleri ile insanların da hayallerindeki eve sahip olmaları için yardımcı olmaya ... Devam