Evde spor yapanların mutlaka sahip olması gereken oldukça kullanışlı 8 spor aleti

Havaların soğumasıyla evden çıkmak ve açık havada spor yapmak zor bir hal aldı. Ancak bu tabi ki spor rutinimizi bozmamız gerektiği anlamına gelmemeli. İşin güzel yanı, bunun için spor salonuna bağlı olmamıza da gerek yok. Bunun için araştırıp derlediğimiz yer kaplamayan ve bir araya geldiğinde kendi mini spor salonunuzu oluşturacağınız birkaç alete göz atmanızda fayda var:

İlginizi çekebilir: 4 adımda benzersiz bir kişisel spor eğitmeni olun

Pilates Topu

Karın, denge ve esneme egzersizleri yaparken, ister tek ister ağırlıkla birlikte kullanılabilir. Denge topu olarak da bilinen alet üzerine sadece oturmak bile karın bölgesi kaslarını çalıştırmaya yetiyor. Sırt ve karın bölgesi için ideal.

AB Wheel
AB wheel
Ab wheel

Karın egzersizi ve denge üzerine etkili bir alet. Başlangıç için önerilmez. İleri seviyelere uygundur.

Ağırlık Seti

Ağırlık setleri kas geliştirmek isteyenler için idealdir. Başlangıç için 1 ile 3 kilo aralığındaki ağırlıklar sizin için yeterli olacaktır.

Atlama  İpi

Çocukluktan sonra göz ardı edilen, yalnızca boksörler tarafından hakkı verilen bu aleti, cardio için yeterince zaman bulamayanların bulundurması gerek. 10 dakikalık aralıksız ip atlama yarım saatlik koşuya eş.

İlginizi çekebilir: Gündelik hayatta spor motivasyonu sağlamak

Pilates Bantları

Ağırlık setine alternatif olarak düşünülebilir. Farklı dirençteki bantlar kas geliştirmenize yardımcı olur ve vücudunuzun hemen her bölgesini çalıştırmaya uygundur. Üstelik hafifi oluşları seyahate uygun olmalarını sağlar.

Sağlık Topu
sağlık topu
Sağlık topu

Mekik, squat, lunge gibi jimnastik hareketlerini geliştirmenize yardımcı olur. Egzersiz hareketlerine tüm bedenin dahil olmasını sağlar.

Barfiks Barı

Barfiks en zor egzersiz hareketlerinden biridir. Ancak çok basit bir kapı düzeneğiyle evinizde barfiks çekebilirsiniz. Her geçişinizde birkaç defa çekerek çok kısa sürede geliştiğinizi göreceksiniz.

Nabız Ölçer

Spor saatleri gelişti. Sadece saat olarak değil, aynı zamanda nabız ölçer, km sayar hale geldiler. Hatta Android veya iOS uyumlu akıllı saatlerde bu uygulamaları barındırıyor. Evde spor yapmayı tercih ettiyseniz bedeninizi dinlemeyi hiçbir zaman ihmal etmemelisiniz.

İlginizi çekebilir: Diyet mi yoksa spor mu daha hızlı kilo verdirir?

Kaynaklar:

health.com

prevention.com

businessinsider.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!