Evcil hayvan sahiplerine alabileceğiniz en güzel yılbaşı hediyeleri

Evlerini minik dostlarla paylaşmayı seven, kedilere, köpeklere, kuşlara ebeveynlik yapan, minik patililerin en yakın arkadaşı olan sevdiklerinizi yeni yıla girerken mutlu etmeye ne dersiniz? Bu yazımızda evcil hayvan sahibi dostlarınız için en uygun olabilecek yılbaşı hediye önerilerini bir araya getirdik. Üstelik hediyelerinizi vermek için yılbaşı gecesini beklemenize gerek yok; ne kadar erken hediye hazırlıklarınızı tamamlarsanız onları o kadar hızlı mutlu edebilirsiniz. Günlerinin büyük bir bölümünü minik dostlarının bakımıyla ilgilenerek geçiren sevdiklerinizin işlerini kolaylaştıracak ve erkenden sahip oldukları için çok mutlu olacakları ürünleri yazımızın devamında inceleyebilir, dilerseniz koleksiyonumuza tıklayarak satın alabilirsiniz. İşte hediye önerilerimiz: 

Temizlik ürünleri

Evcil hayvanlara ev sahipliği yapanların en çok zorlandığı konulardan biri temizlik olabilir. Minik dostlarla ilgilenirken evlerinin bakımını ihmal etmek istemeyen ve onlara iyi bakmaya çalışan sevdiklerinize temizlik konusunda yardımcı olacak ürünlerden hediyeler hazırlayabilirsiniz.

Tüy toplayıcı rulolar, taraklar veya eldivenler, koku giderici spreyler, evcil hayvan yıkama şampuanları, temizlik havluları, tüy kesme aletleri ya da yıkama fırçaları hem minik dostlarının hem de evlerinin temizliğini sürdürebilmek için işlerini kolaylaştırabilir.

 

Hızlı ve pratik yardımcılar

Minik dostlarıyla özellikle dışarıya çıktıklarında zorluk yaşayabilen evcil hayvan sahibi dostlarınızı mutlu etmek isterseniz taşınabilir su-mama kaplarını, evcil hayvanlara özel araba yataklarını inceleyebilirsiniz. Her kullanımda çok mutlu olup kulaklarınızı çınlatacaklarından emin olabilirsiniz 😊 

Üstelik sevdikleriniz işlerini kolaylaştırdığınız için size teşekkür ederken minik patililer de hediyeniz için minnettar olacak. Bir hediye ile birden fazla yüz gülsün istiyorsanız evcil hayvanlara yönelik yılbaşı hediye önerilerini koleksiyonumuzda inceleyebilirsiniz.

Tırmanma boruları

Kediler bir yerlere tırmanmaya, patileriyle etraftaki eşyaları tırmalamaya bayılır. Yakın bir arkadaşınızın kedisi için tırmanma borusu hediye edebilirsiniz. Bu hem kedi için eğlenceli bir eşya hem de evdeki diğer mobilyaları kedinin patilerinden korumaya yardımcı bir aparat görevi görebilir.

Evcil hayvan dostu bitkiler

Hem evcil hayvan sahibi olup hem de bitki bakımıyla yakından ilgilenen, çiçekleri çok seven bir dostunuz varsa onu en mutlu edecek ve kendisini düşündüğünüzü, önemsediğinizi gösterecek hediyelerden biri şüphesiz ki evcil hayvan dostu bitkiler. 

Minik dostlara zarar vermeyen, zor bir bakım gerektirmeyen ve evin havasını tazeleyen bitkileri şık bir kurdeleye bağladığınız yeni yıl notu ile hediye edebilir, yeni yıla girmeden evinin enerjisini yükseltmesini sağlayabilirsiniz.  Oldukça dayanıklı olan Aşk Merdiveni, bakımı kolay Bambu Palmiyesi veya tüm yıl yeşilliğini koruyan Salon Yaprağı bitkilerini seçeneklerinize ekleyebilirsiniz.

Minik dostlara özel şık aksesuarlar

Minik dostları mutlu etmek demek sahiplerini mutlu etmek demek. Bu yılbaşında hediyelerinizi seçerken minik dostların tarzını düşünebilirsiniz. Rengarenk bandanalar ya da kullanışlı ve şık yağmurluklar ile hem sahiplerini hem de minik patilileri güldürebilirsiniz. Kış aylarında köpekleri dışarı çıkarmak zor olduğundan yağmur ve çamurdan koruyacak, üşümelerini engelleyecek yağmurluklar güzel bir hediye alternatifi olabilir. Yağmurluk yerine süslü köpek ceketlerini tercih edebilirsiniz. Hediyenizi almadan önce bedeninden emin olmak için önce arkadaşınızı ve minik dostunu ziyaret etmenizde fayda olabilir, bizden söylemesi. 🙂

Tüylere veda ettiren süpürgeler

Evcil hayvanların tüylü dostlar olduklarını ve tüy döktüklerini hepimiz biliriz. Kedi veya köpeği olan bir yakınınıza, kaliteli bir süpürge hediye ederek onu çok sevindirebilirsiniz. İyi bir süpürge, evcil hayvan kaynaklı tüy ve tozlarla mücadele etmeye bire bir. Böyle bir hediyeyi gerçekten çok yakın olduğunuz bir kişiye hediye etmek çok hoş olabilir.

Hoş kokulu mumlar

Evcil hayvanlar, sahipleri için bitmeyen bir mutluluk kaynağı. Ancak bazı evcil hayvanların kötü kokusu rahatsız edici olabilir. Bazı özel mumlar bu tür kokuları önleme görevi üstlenir. Yakın bir arkadaşınıza bu mumlardan hediye edebilirsiniz. Ancak evinin kötü koktuğunu ima ettiğinizi düşünerek size alınmayacağından emin olmalısınız.

Kullanışlı ve rengarenk tasmalar

Rengarenk ve çeşit çeşit tasmalara bakarken sonu gelmeyen bir dünyaya girmiş gibi hissedebilirsiniz ama bilin ki en güzel hediye seçenekleri de o dünyadan çıkar. Evcil hayvan sahibi sevdiklerinizi çok mutlu edecek ve işlerini kolaylaştıracak sağlam, renkli ve eğlenceli bir tasma hediye edebilirsiniz.

Minik patilere özel yatak ve minderler

Arkadaşınızın kedi veya köpeği halının köşesini, masanın altını, kanepenin kenarını kendine mesken mi edindi? Belki güzel bir yatak alarak onu ödüllendirebilirsiniz. Bu hem arkadaşınızı hem de evcil hayvanını sevindirecektir.

Ödül mamaları

İsmi “ödül” olan bir şeyi herkes sever. Bunun yanı sıra ödül mamaları özellikle evcil hayvanları eğitirken kurtarıcı gibidir. Yakın bir arkadaşınızın kedi veya köpeği için hediye edeceğiniz ödül maması, arkadaşınızı önemli bir masraftan kurtaracaktır.

Eğlenceli oyuncaklar

Hangi köpek oyun oynamaktan hoşlanmaz ki? Her evcil hayvanın en sevdiği oyuncağı mutlaka vardır. Oyuncak dünyası, çocuklar için olduğu gibi evcil hayvanlar için de sınırsız bir dünya. Arkadaşınızın kedi veya köpeği için birbirinden çeşitli oyuncaklar alabilirsiniz.

Seyahatlere özel çantalar

Kediler için özel sırt çantaları, kedisini benzer bir çantada gezdiren Taylor Swift sayesinde popüler oldu. Siz de kedisi veya köpeği olan bir arkadaşınıza bu sevimli sırt çantalarından hediye edebilirsiniz. Hem kullanışlı hem de popüler bir hediye alternatifi olabilir.

Mutlu bir anıyı anlatan fotoğraflar

Duygusal bir alternatif arıyorsanız, fotoğraf seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Yakın bir arkadaşınızın en sevdiği dostu, onunla birlikte yaşayan kedi, kuş ya da köpeğinin güzel bir fotoğrafının baskısını alıp çerçeveletebilir ve yılbaşında hediye edebilirsiniz.

Otomatik su ve mama kapları

Evcil hayvanlar için eğlence kadar ihtiyaçlar da önemli. Onların sağlıklı olmaları için yeterli beslenmelerine, düzenli egzersiz yapmalarına dikkat etmek şart. Minik dostların yeterince su içmesi de çok önemli. Arkadaşınızın kedi veya köpeği için otomatik su ve mama kabı hediye ederek çok sağlıklı bir hediye verebilirsiniz. Belki su pınarı hediyesini alırken, sokak hayvanları için de mama veya su kabı alabilirsiniz.

Bonus: Veteriner çeki

Bazı veteriner klinikleri, ilerleyen zamanlarda da kullanılabilecek çek hizmetine sahip. Böyle bir klinikten, bütçenize uygun bir limit belirleyerek çek alabilir ve arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Bu şekilde arkadaşınızı bir süreliğine önemli bir masraftan kurtarmış olursunuz.

İlginizi çekebilir: Yumuşacık ve huzurlu: Kendin-yap kedi ve köpek yatağı önerileri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!