Evcil hayvan sahiplerine alabileceğiniz en güzel yılbaşı hediyeleri

Evcil hayvan sahibi olmak, çocuk sahibi olmak gibidir. Siz onun temel ihtiyaçlarını alırsınız, ancak hiç bitmeyen ihtiyaçlar arasında eğlenceli şeylere bütçe ayırmakta zorlanabilirsiniz. İşte böyle durumlarda, arkadaşlar ve özel günler imdada yetişir.

Eğer yakınınızda kedi veya köpek sahibi olan bir arkadaşınız varsa ve yılbaşında ona ne hediye alacağınızı düşünüyorsanız, işte size en güzel yılbaşı hediye alternatifleri…

1. Yağmurluk

Kış aylarında köpekleri dışarı çıkarmak biraz zor olabilir. Yağmur veya kar nedeniyle çamurlu sokakların yanı sıra tüyleri ıslanan köpekler üşümeye başlar. Arkadaşınızın köpeği için ona bir yağmurluk hediye edebilirsiniz. Yağmurluğun bir başka alternatifi de süslü köpek ceketleri olabilir.

2. Tasma

Köpek tasmalarına baktığınız zaman bitmek tükenmek bilmeyen bir dünyaya girmiş gibi olabilirsiniz. En güzel hediye seçenekleri de o dünyadan çıkar. Yakın bir arkadaşınızın köpeği için sağlam, renkli ve eğlenceli bir tasma bulabilirsiniz.

3. Yatak

Arkadaşınızın kedi veya köpeği halının köşesini, masanın altını, kanepenin kenarını kendine mesken mi edindi? Belki güzel bir yatak alarak onu ödüllendirebilirsiniz. Bu hem arkadaşınızı hem de evcil hayvanını sevindirecektir.

4. Ödül maması

İsmi “ödül” olan bir şeyi herkes sever. Bunun yanı sıra ödül mamaları özellikle evcil hayvanları eğitirken kurtarıcı gibidir. Yakın bir arkadaşınızın kedi veya köpeği için hediye edeceğiniz ödül maması, arkadaşınızı önemli bir masraftan kurtaracaktır.

5. Tırmanma borusu

Kediler bir yerlere tırmanmaya, patileriyle etraftaki eşyaları tırmalamaya bayılır. Yakın bir arkadaşınızın kedisi için tırmanma borusu hediye edebilirsiniz. Bu hem kedi için eğlenceli bir eşya hem de evdeki diğer mobilyaları kedinin patilerinden korumaya yardımcı bir aparat görevi görebilir.

6. Oyuncak

Hangi köpek oyun oynamaktan hoşlanmaz ki? Her evcil hayvanın en sevdiği oyuncağı mutlaka vardır. Oyuncak dünyası, çocuklar için olduğu gibi evcil hayvanlar için de sınırsız bir dünya. Arkadaşınızın kedi veya köpeği için birbirinden çeşitli oyuncaklar alabilirsiniz.

7. Kedi çantası

Kediler için özel sırt çantaları, kedisini benzer bir çantada gezdiren Taylor Swift sayesinde popüler oldu. Siz de kedisi olan bir arkadaşınıza bu sevimli sırt çantalarından hediye edebilirsiniz. Hem kullanışlı hem de popüler bir hediye alternatifi olabilir.

8. Mum

Evcil hayvanlar, sahipleri için bitmeyen bir mutluluk kaynağı. Ancak bazı evcil hayvanların kötü kokusu rahatsız edici olabiliyor. Bazı özel mumlar bu tür kokuları önlemeye yardımcı olabiliyor. Yakın bir arkadaşınıza bu mumlardan hediye edebilirsiniz. Ancak evinin kötü koktuğunu ima ettiğinizi düşünerek size alınmayacağından emin olmalısınız.

9. Fotoğraf

Duygusal bir alternatif arıyorsanız, fotoğraf seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Yakın bir arkadaşınızın en sevdiği dostu, onunla birlikte yaşayan kedi veya köpeğinin güzel bir fotoğrafının baskısını alıp çerçeveletebilir ve yılbaşında hediye edebilirsiniz.

10. Süpürge

Evcil hayvanların tüylü dostlar olduklarını ve tüy döktüklerini hepimiz biliyoruz. Kedi veya köpeği olan bir yakınınıza, kaliteli bir süpürge hediye ederek onu çok sevindirebilirsiniz. İyi bir süpürge, evcil hayvan kaynaklı tüy ve tozlarla mücadele etmeye bire bir. Böyle bir hediyeyi gerçekten çok yakın olduğunuz bir kişiye hediye etmek çok hoş olabilir.

11. Su pınarı

Evcil hayvanlar için eğlence kadar ihtiyaçlar da önemli. Onların sağlıklı olmaları için yeterli beslenmelerine, düzenli egzersiz yapmalarına dikkat etmek gerekiyor. Kedi ve köpeklerin yeterince su içmesi de çok önemli. Arkadaşınızın kedi veya köpeği için su pınarı hediye ederek çok sağlıklı bir hediye verebilirsiniz. Belki su pınarı hediyesini alırken, sokak hayvanları için de mama veya su kabı alabilirsiniz.

12. Veteriner çeki

Bazı veteriner klinikleri, ilerleyen zamanlarda da kullanılabilecek çek hizmeti sunuyor. Böyle bir klinikten, bütçenize uygun bir limit belirleyerek çek alabilir ve arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Bu şekilde arkadaşınızı bir süreliğine önemli bir masraftan kurtarmış olursunuz.

İlginizi çekebilir: Yumuşacık ve huzurlu: Kendin-yap kedi ve köpek yatağı önerileri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!