Ev temizliğinde teknolojinin geleceği “multi-tasking”: Tek harekette sil ve süpür

Evlerimizin temizliği şüphesiz ki hepimiz için çok önemli. Özellikle pandeminin ortaya çıkışıyla birlikte daha da kritik bir hal alan hijyeni, yaşam alanlarımızda gerçek anlamda sağlayabilmek her zaman çok kolay olmuyor. Modern dünyanın yoğun temposunda koştururken ihtiyaç duyduğumuz çift etkili temizliğe zaman ayırmak; yani hem süpürüp hem silmek, her an zamana karşı yarıştığımız günümüzde pek mümkün değil. Hele bir de evde çocuklar varsa daha da zor; çünkü birçok iş, bir sürü sorumluluk var… Üstelik kendimize ve sevdiklerimize daha fazla zaman ayırabilmek varken neden vaktimizi temizlikle geçirelim ki? O nedenle ev temizliğinde çoğumuzun felsefesi az zaman çok iş. Peki, teoride mükemmel duran bu felsefe, pratikte de gerçekten mümkün mü? Evet, ev temizliğinde teknolojinin geleceği ‘multi-tasking’ ile mümkün.

Bilimsel birçok çalışma, insan zihni için odaklanmayı zorlaştıran ve beyin sağlığını tehdit eden ‘multi-tasking’in faydalı olmadığına dikkat çekerken; teknoloji söz konusu olduğunda bu durum geçerli değil. Çünkü, hepimiz özellikle evdeki akıllı yardımcılarımızın hem işleri en iyi şekilde yapmasını hem de çok amaçlı kullanılabilmesini istiyoruz. Ev temizliğinde ise son yıllarda çoğumuzun ilgisini çekmeyi başaran geleneksel kablosuz şarjlı dikey süpürgeler, bir yandan bu ihtiyacımıza cevap verirken diğer yandan yetersiz kalabiliyor.

Kolay kullanımları, enerjiden ve zamandan tasarruf sağlamaları, evdeki farklı alanlara erişim imkanı sunmaları gibi özellikleriyle ön plana çıksalar da yalnızca süpürme işlemini gerçekleştirebildikleri için o ihtiyaç duyduğumuz derin temizliğe ulaşmamızı engelliyorlar. Temizliğin en önemli iki aşamasından birini halletseler de ikinci ve kritik aşama olan silme işlemini gerçekleştiremiyorlar. Oysa ki en etkili temizlik hem süpürüp hem silmekle ortaya çıkar.

Tek seferde çift etkili temizlik

Neyse ki tek harekette hem süpürüp hem silen Philips SpeedPro Max Aqua Plus, değişen ihtiyaçlarımıza ayak uydurmayı başarıyor ve teknolojinin geleceği ‘multi-tasking’ yeteneği ile ev temizliğine yepyeni ve ‘derin’ bir bakış açısı kazandırıyor. Benzersiz Aqua başlığı ile çift yönlü süpürme teknolojisine sahip SpeedPro Max Aqua Plus toz, kir ve zorlu lekeleri önce süpürüp sonra siliyor. Böylece özellikle kısıtlı zamanlarda yapılan ev temizliklerinde ‘süpürsem mi silsem mi’ derdi de ortadan kalkıyor.

Şeffaf temizlik

Zeminlerdeki tüm toz ve kirlerin şüphesiz ki en çok sevdikleri şey; saklanmak 😊. Kaç kez evi temizledikten sonra sanki hiç temizlenmemişçesine yerlerde lekeler olduğunu gördüğünüzü bir düşünün… Eminiz ki hepimizin başına gelmiştir; ne yazık ki gözden kaçabiliyorlar. Ama gelişen teknoloji sayesinde onun da bir çözümü var. SpeedPro Max Aqua Plus, LED ışıklara sahip 360° emiş başlığı ile gizli tozları ortaya çıkarıyor ve süpürürken önümüzdeki zemini aydınlatıyor. Böylece mobilyaların altı gibi karanlık yerlerdeki toz, tüy, saç ve kırıntılar açığa çıkıyor ve hiçbir kir kaçamıyor.

Daha hijyenik temizlik

Her temizliğin hijyenik olmadığı bir gerçek. İster süpürgenin ucu, ister temizlik bezinin yüzeyi olsun, fark etmez. Temizlik yaparken ne kadar hijyenik davrandığımız meçhul, çünkü ne yazık ki zeminler birçok farklı tür bakteriyi barındırabiliyor. Peki, temizlikte hijyeni nasıl sağlayacağız? SpeedPro Max Aqua Plus, her temizlik işleminden sonra bezi bakteri oluşumundan koruyan Always Clean kaplamasıyla, bakteri oluşumunu önlüyor. Antibakteriyel mikrofiber bezi sayesinde gerçek anlamda hijyenik bir temizliği mümkün kılıyor.

Uyum sağlayan temizlik

Temizlik perileri geldi mi önce süpürüp sonra silmek gerektiğini çoğumuz biliriz. Film gecesinde patlamış mısırlar yere dökülse, çocuklarla mutfakta yeni bir tarif denerken her yere unlar serpilse ya da minik tüyle dostunuz çamurlu patileriyle dolaşsa da ilk yapmamız gereken süpürmek ve silme işlemini ikinci adıma bırakmak. SpeedPro Max Aqua Plus, süpürme yönüne göre gücü ve baskıyı ayarlıyor ve her hareketimizde önce süpürüp sonra siliyor. Ayrıca zigzag tasarımı ve benzersiz, patentli su dağıtımı sayesinde performansını her zaman en üst düzeye çıkarmayı başarıyor.

Uzun ömürlü temizlik

Zaman, çok değerli; temizliği bir seferde başlamışken bitirmek hepimiz için en ideal senaryo. Bu yüzden ev temizliğinde destek alacağımız akıllı bir yardımcının maksimum performansla çalışıyor olması kritik bir öneme sahip. Turbo modunda tek bir şarjla 125 m2’den fazla alanı temizlemeye imkan sunan SpeedPro Max Aqua Plus, uzun çalışma süresi ile temizliğin yarıda kalmasını önlüyor, bize de her köşesi süpürülüp silinmiş, tertemiz bir evin keyfini sürmek kalıyor….

Siz de yaşam alanlarınızda çift etkili ve hızlı bir temizlik istiyorsanız tek harekette silip süpüren Philips SpeedPro Max Aqua Plus ile tanışmak için tıklayabilir, teknolojiye gelecekten bakabilirsiniz.

*Bu yazı Philips katkılarıyla hazırlanmıştır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement