Eşsiz bir deneyim: Tuz Gölü’nü adımlamak

Alabildiğine beyaz, alabildiğine sonsuz, gözü yanıltan, adımları şaşırtan kristaller… Uzağı yakınmış gibi gösterip aldatıyor, içine çekiyor, hayallere koşturuyor.

Tuz Gölü’nü adımlamak

Geçen hafta bahsettiğim Runfire Ultra Maratonu’ndaki etaplardan ikisi Tuz Gölü’ndeydi. Birini gündüz, sıcağın alnında, diğerini sabaha karşı 03:30’da koştuk. Farklı bir his, unutulmaz bir deneyim olduğunu huzurlarınızda itiraf ediyorum.

tuz gölü koşu
Tuz Gölü’nde koşmak farklı bir his, unutulmaz bir deneyimdi benim için.

Çok yakında ama…

Aynı hisse teknede de kapılıyorum ben; “Aa, ne kadar az kalmış, hemen şuracıkta varacağımız nokta” diye düşünüyorsun da bir türlü ulaşamıyorsun o noktaya. Nokta değil, anakara sanki. Git git bitmiyor, bir türlü yanına yanaştırmıyor. Bu sefer de öyle oldu. Gölün üzerindeyken “Şu köşeye kadar gidelim, sonrası kolay” dedik de o köşe gelmek bilmedi bir türlü. Sanki gördüğümüz yerde değil, şu dağın ardında. Görüyoruz, ama ulaşamıyoruz. Sabır lazım, sınanıp yılmamak, bir sonrakinde daha da hazır olmak için bu seferkini sağlam bir şekilde atlatmak lazım.

Sen istediğin kadar ince ince planla, programla…

Sürprizlerle dolu arazi koşuları; spontaniteye kolları açmak, geleni sımsıkı kucaklayıp sindirmek en iyisi. “Şu kadar zamanda çıkarım buradan” diyorsun, diyorsun da bunu derken tuzun altında balçık olabileceğini, kaçmak isterken daha fena saplanacağını bilmiyorsun 🙂

Arkadaşlar iyidir

kvnc 04 (1)
Beyazın üzerinde ben ve Damla Sonat

Beyazın üzerinde Damla Sonat ile ilerledik adım adım. Fotoğraf çektik, video çektik, telefona tuz kaçmış olacak ki, çekilen videolardan birini kendiliğinden paylaşıverdi Facebook’ta; tuhaflık diz boyu, eğlence boyumuzu aşmış haldeydi. Siz siz olun keyifli parkurlara yalnız çıkmayın.

Kendinizi araziye salın, eğlencenin tadını çıkarın

‘Çamur sevmem, yokuştan haz etmem, diken ayağıma batar, toprak gözüme kaçar.’ diye düşünenlerdenseniz, çok şey kaçırıyorsunuz, söylemiş olayım. Asfalt asfalt nereye kadar, koyverin gitsin. Çamura bulanın, suya batın ama koşarken duta, elmaya, nektarine de doyun, unutulmaz anılarla evin yolunu tutun.

İşte önümüzdeki arazi koşuları. Seçin, beğenin, gidin.

Aladağlar Sky Trail (13 Ağustos)

İstiklal Yolu Ultra Maratonu (27-29 Ağustos)

Frig Vadisi Ultra Maratonu (3-4 Eylül 2016)

Kaçkar Ultra Maratonu (23-25 Eylül 2016)

Likya Ultra Maratonu (24 Eylül-2 Ekim)

Geyik Koşuları (16 Ekim 2016)

Cappadocia Ultra Trail (22-23 Ekim)

İsimlerdeki ‘ultra’ ve ‘maraton’ kelimeleri gözünüzü korkutmasın, her birinde kısa mesafeler de var.

Sormak istedikleriniz için şuradayım: [email protected]

İyi bakın kendinize…

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam