Erkeklerin kadınlarda çekici bulduğu, bilim tarafından onaylı 6 kıyafet

Moda tercihlerimizin arkasında genellikle psikolojik etkilerin bulunduğunu söylemek, sanırız şaşırtıcı olmayacaktır. Dolayısıyla bununla ilgili yapılan bilimsel araştırmaların sayısı da giderek artıyor. Bu ise kıyafetlerinizi psikolojik gerçeklere dayanarak seçip istediğiniz etkiyi yaratmanızı mümkün kılıyor diyebiliriz. Tam olarak bu nedenle, aşağıda, erkeklerin kadınlarda çekici bulduğu kıyafet ve aksesuarları sıralıyoruz. Üstelik bunların hepsi bilim tarafından onaylı:

  • Topuklu ayakkabı

Archives of Sexual Behavior dergisinde yayımlanan bir çalışmaya göre, topuklu ayakkabı kadınların çekiciliğini arttırmakla kalmıyor; ayrıca karşı cinsin onlara yaklaşmasına da yardım ediyor.

  • Siyah elbise

Siyah; seksilik, kendine güven ve zeka gibi birçok çekici özellikle bağdaştırılan bir renk. Bu yüzden olsa gerek, erkekler siyah elbise giymiş bir kadından daha çok etkileniyorlar.

  • Omzu açıkta bırakan kıyafetler

Erkeklerin sadece göğüs ve popoyu hoş bulduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü New South Wales Üniversitesindeki araştırmacılar, kadınların omuzlarından ve kollarından da çok etkilendiğini ortaya çıkardılar. Bu yüzden omzu açık kıyafetler de onlar için son derece çekici.

  • Kırmızı

Erkekleri etkileme kitabındaki en eski kural olan kırmızı, şimdi bilim tarafından da onaylı. The Journal of Personality and Social Psychology dergisindeki bir çalışmaya göre aşkın ve tutkunun rengi kırmızının erkekler tarafından çekici bulunduğunu onaylamış. Kıyafet, aksesuar ya da ruj… Ne olduğu fark etmez; karşı cinsi etkilemek istediğinizde kırmızıyı kullanmayı unutmayın.

İlginizi çekebilir: Erkeklerin kadınlarda en çekici bulduğu vücut tipi belli oldu

  • Vücuda oturan giysiler

Yine Archives of Sexual Behavior dergisinde yayımlanan bir makalede, erkeklerin yüksek bel kalça oranına sahip kadınları çekici bulduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla vücut hatlarınızı belli eden giysilerden kaçınmayın.

  • Ruj

Kıyafet olmasa da kıyafetleri tamamlayan unsur olan makyaja da yer vermek istedik. Çünkü Fransa’da bir üniversitede yapılan çalışmada kırmızı ruj süren kadın garsonların erkeklerden daha fazla bahşiş aldığı ortaya çıktı. Boston Üniversitesinde yürütülen başka bir araştırmada ise hafif makyajın erkekler tarafından çekici bulunduğu sonucuna ulaşıldı. Kırmızı renkle sınırlı değilsiniz elbette. Ancak rujun karşı cinsi etkilemede kilit noktalardan biri olduğunu aklınızda bulundurun.

Son olarak; hem karşı cinsi etkilemede, hem de bundan bağımsız bir şekilde kendi güzelliğinizi ön plana çıkarmada en etkili yöntemin sıcacık, içten bir gülümseme olduğunu unutmayın.

Kaynak: whowhatwear.co.uk, harpersbazaar.com

İlginizi çekebilir: Fiziksel çekiciliğinizi arttırmak için uygulayabileceğiniz 3 ilginç yöntem

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!