“Erkekler ne ister”: Kadınlar için ilişki rehberi

Erkekler Ne İster?
Erkekler Ne İster?

Kadınlar ve erkekler, birbirlerinden birçok konuda ayrılır. Fiziksel görünüm, duygular, tepkiler, amaçlar ve hayattan beklentiler…

Her ilişki birbirinden farklıdır. Ancak temelde, ilişkinin sürdürülmesini sağlayan, partnerleri ortak bir noktada buluşturan hisler ve beklentiler birbirine oldukça yakındır.

Uplifers olarak kadınların ve erkeklerin ilişkilerden beklentilerini bir başlık altında toplamak istedik. Bugün, kendilerini tanımak isteyen erkekler ve partnerini keşfetmek isteyen kadınlar için, erkeklerin ilişkilerden beklentileriyle başlıyoruz.

Saygı

Erkekler, değer verdikleri kadının gözünde kahraman olmak isterler. Bu noktada kadınların, partnerine saygı duyduğunu göstermesi oldukça önemlidir.

İltifat ve teşekkür notları, ona doğru şeyi yaptığını hissettirmek için yeterlidir. Çünkü erkekler, maskülen bir algıyla, ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olmak isterler.

Partnerinize saygı duyduğunuzu göstermenin diğer bir yolu, planları onun yapmasına izin vermek olabilir. Tartışmak ya da daha iyi öneriler sunmak yerine onun seçimlerini kabul etmek, onu mutlu edecektir.

Cinsellik

Erkekler için cinselliğin ilişkideki yeri, kadınlardan biraz daha farklıdır. Onlar cinselliği her zaman, her yerde, planlı ya da spontane yaşamak isterler.

İyi görünün ve onu çekici bulduğunuzu belirtin. Cinsel ilişki esnasında vücudunu keşfetmek için çaba gösterin ve farklı deneyimlere açık olun.

Özgürlük

Erkekler, düşünceli ve sadık kadınlardan hoşlanır. Ancak onlara sürekli “Neredeydin?”, “Ne zaman geleceksin?” gibi sorular sormak, sıkılmış ve bunalmış hissetmelerine neden olabilir.

Dürüstlük

Erkeklerin kontrolcü tavırlar takınmasının nedeni, çoğu zaman karşılarındakine güvenmiyor olmaları ya da manipüle edildiklerini düşünmeleri olabilir.

Canınız bir şey yapmak istediğinde ya da istemediğinde söylemek, kimlerle görüşeceğiniz konusunda dürüst olmak, sorularıyla üstünüze geldiği zaman sakin sakin durumu açıklamak; böyle durumlarda ilişkinizin hasar görmesine engel olacaktır.

Affetme becerisi

Erkeklerin kadınlardan en büyük beklentilerinden biri, hatalarını, kusurlarını ve düşüncesiz tavırlarını affedebiliyor olmaları.

Partneriniz düşüncesiz bir davranışta bulunduğunda, içinize atmak yerine rahatsızlığınızı dile getirin. Hata yaptığını fark ettiğinde ise onu affedin.

Uzun süreli mutluluk

Uzun süreli ilişkiler yaşayan çiftlerin ilişkileri incelendiğinde, birçok iniş çıkışlar olduğu görülüyor. İlişkinin dengesini koruyan ise, pozitif bir tavır takınmak ve farklılıkları olumlu şekilde kullanma becerisi edinmekten geçiyor.

Partnerinizin ilişkinizle ilgili beklentilerini anlamaya çalışın. Böylece, ilişkinizi sürdürülebilir hale getirmeniz de mümkün olacaktır.

Mizah

Erkekler, komik buldukları şeyleri paylaşan, ya da en azından anlamaya çalışan kadınlarla birlikte vakit geçirmekten hoşlanırlar. Çünkü erkekler için birlikte gülebildikleri kadınlar, aynı zamanda yanlarında rahat olabilecekleri kadınlardır.

İletişim

Partnerler arası çekimin en önemli noktalarından biri, farklılıklarıdır. Ortak yönleriniz olduğu kadar, farklı şeylere ilgi duymanız da aslında ilişkiyi güzelleştiren şeylerdir.

Partneriniz herhangi bir konudaki heyecanını aktarırken –örneğin futbol- onu dinleyin. Böylece iletişiminizi güçlendirebilir, belki daha fazla ortak yönünüzü keşfedebilirsiniz.

 

Daha fazlası için; Kadınlar ne ister: Erkekler için ilişki rehberi

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!