Engel tanımayan kadınların kampanyası: ‘Bu kız yapar’

‘This Girl Can’ (Bu Kız Yapar), Sport England tarafından geliştirilen bir ulusal kampanya ve geniş yelpazede bir ortaklık örgütü. Bu kampanya ülkenin dört bir yanındaki, neyi nasıl yaptıkları ya da nasıl göründükleri ve nasıl terleyip kızardıkları önemli olmadan bir şeyler yapan ve kadınlara adanmış bir kutlama.

This Girl Can ne kadar terlerlerse terlesinler, nasıl yaparlarsa yapsınlar sadece yapmak istediklerini yapan kadınların hikayesi. Bu yüzden bu kampanyadaki kadınlar bize aslında hiç bir sınır olmadığını anlatıp, canımız istediğince kıpırdayıp, hoplayıp zıplamakta özgür olduğumuz konusunda kadınlara ilham verip, ön yargıların aslında üstesinden gelinebilir bir engel olduğunu kanıtlıyorlar.

Bu açıdan; girişim sadece sosyal hayatta spor aktivitelerinin yaygınlaşması için çalışan bir kampanya olmakla kalmayıp, kadınlara her ne konuda olursa olsun kendilerine güvenip, dış seslere ve hükümlere aldırmadan yapmak istedikleri şeyleri yapma konusunda onlara cesaret veren bir kadın hareketine dönüşüyor.

Kampanyaya ait resmi tanıtım videosunu sizlerle paylaşıyoruz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!