En renkli otobüs: Motivasyon Otobüsü dezavantajlı çocuklar için yollarda

Türkiye’de dezavantajlı çocukları merkezine alan yeni ve heyecan verici bir eğitim projesi var: Motivasyon Otobüsü. Bu eğitim projesini benzerlerinden ayıran en önemli özellik eğitimin dört duvar arasından alınarak dezavantajlı çocukların ayaklarına kadar gidebilecek bir hale dönüştürülmüş olması.

Motivasyon Otobüsü’nün (Motibus) amacı Türkiye’nin kırsal bölgelerinde yer alan ilk ve orta kademedeki öğrencilerin, sevgi evlerinde kalan çocukların ve engelli çocukların motivasyon, iletişim, teknoloji, liderlik ve girişimcilik yönlerinin geliştirilmesine katkı sağlamak. Eğitim projesi aynı zamanda öğrencilerin kendilerine olan inançları ve çevresiyle olan etkileşimleri artırmayı da hedefliyor.

Seminer tipi eğitim vermek üzere kullanılan motivasyon otobüsü, çocukların ilgisini çekmek ve okullardaki sunum ortamlarına farklılık kazandırmak üzere tasarlandı; 7/24 esasına göre, okulların bahçelerine girerek buralarda öğrencilerin hayata karşı farkındalık düzeylerini artırarak kariyer gelişimlerine katkı sağlıyor.

Proje şu ana kadar Kütahya ve Ankara illerindeki okullarda kısıtlı imkanlarla uygulandı. Ancak projenin uygulayıcısı Kudret Armağan, “Bu projenin tüm Türkiye’deki köy okullarına, sevgi evlerindeki çocuklara ulaşması için sponsora ihtiyacımız var” diyor.  

CNN TÜRK’ÜN MOTİVASYON OTOBÜSÜ HABERİ

Motivasyon Otobüsü’nün yolculuğuna eşlik etmek isterseniz, Instagram’da bu renkli otobüsü takip edebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!