En çılgın hayallerinizi bile gerçekleştirmenize yardımcı olacak öneriler

Eğer siz de diğer insanlar gibiyseniz, en büyük hayalinizi gerçekleştirmek sizi dünyadaki her şeyden daha mutlu edecektir. Fakat diğer insanlar gibi olduğunuzda, eşsiz hayalinizi ‘boş hayal’ olarak değerlendirmeniz olasıdır.

Size iyi bir haberimiz var! Hayaliniz ne kadar uç ve imkansız bir hayal olursa olsun, onu gerçeğe çevirebilirsiniz. Bu zaman ve sabır gerektiren bir süreç olsa da, kendinizi bu yola adayarak ve 7 pratik adımı uygulayarak tüm hayallerinize ulaşabilirsiniz:

1. Kendinize pano hazırlayın

Fotoğraflarla, yazılarla ve ilham aldığınız şeylerle dolu bir pano size bu yolda gerekli motivasyonu sağlayabilir. Herhangi bir kırtasiyeye giderek büyük boy bir pano alın. Daha sonra, takip ettiğiniz dergi ve gazeteleri tarayın ve hayalinizi anlatan yazıları, resimleri bulun. Fotoğrafları ve yazıları kesip panonuza yapıştırın. Hayal panonuz, ulaşmak istediğiniz nihai hedef konusunda size enerjik ve görsel bir hatırlatıcı olacaktır.

2. İstediğiniz hayatı görselleştirin

Panonuzu tamamladıysanız, odanıza veya sürekli görebileceğiniz bir yere asabilirsiniz. Her gün 15 dakika boyunca panonun karşısına geçip, hayalinizi tasarlayın. Eğer hayaliniz gerçek aşkı bulmaksa, panonun karşısına geçtiğinizde, kendinizi sağlıklı ve mutlu bir birliktelik içinde, düşlerinizdeki insanla birlikte hayal edin. Eğer hayaliniz kendi işinizin patronu olmaksa, panonuzu o şekilde tasarlayın ve kendinizi başarılı ve bağımsız bir şekilde şirketinizi yönetirken hayal edin. Çekim yasası vasıtasıyla dışa vurum yalnızca gelecekteki hayalinizi şu an yaşadığınızı hissettiğinizde ve üzerinde düşündüğünüzde gerçekleşecektir.

3. Günlük olumlamalarınızı yapın

olumlama yapma
Olumlama; istediğiniz hemen her şeyin pozitif bir ifadesidir. O yüzden ayna karşısında her gün pozitif cümleler kurun.

Olumlama, istediğiniz hemen hemen her şeyin pozitif ifadesidir. Aşk, para, kariyer, kilo verme gibi konularda ayna karşısında kendinizi onaylayan cümleler kurabilirsiniz. Örneğin; ‘Sakinim, dengedeyim ve endişeyle anksiyeteye boyun eğmiyorum. ’ ya da ‘Sağlıklı besleniyorum ve sağlıklıyım’ gibi cümleler kendinizi onayladığınızı gösteren cümlelerdir. Hayaliniz ne olursa olsun, hayalinizdeki amaca yönelik 8-10 adet pozitif ifadeniz olsun. İfadeleri kendi bakış açınızla kelimelere dökmek, o ifadelere daha şimdiden inandığınızı gösterir. Bu ifadeleri günde birkaç kez yüksek sesle tekrarlayın ve bunu alışkanlık haline getirin. Ağzınızdan çıkan kelimelere inanmasanız bile, (o kelimelerin şu anki gerçekliğinizle örtüşmemesinden dolayı) yine de tekrarlamaya devam edin. Bir gün hayalleriniz gerçek olacak. Kelimelerimiz ve düşüncelerimizin de yüksek enerjisi vardır ve bu sayede gerçekliğinizi bile değiştirebilir.

İlgili yazı: Hayallerinizi gerçekleştirmek için harekete geçin

4. Hayalinizi paylaşın

Hayalinizi sizi dinleyen herkesle paylaşın. Düşüncelerinizi, hayallerinizi, hedeflerinizi kelimelere dökmek, bir adım ileri gitmeniz anlamına gelir ve bu sayede hayallerinize güç verirsiniz. Onlara verdiğiniz güç sayesinde de gerçek olma ihtimalini artırmış olursunuz. Hayallerinizi dile getirerek enerjiyi evrene yaydığınızda, temelde kendinizi bu hayalleri gerçekleştirmek için sorumlu tutmuş oluyorsunuz.

En çılgın hayallerinizi başkalarına dile getirecek güveni kendinizde hissettiğinizde, bu hayale duyduğunuz güveni her anlattığınız kişide yenilemiş olursunuz.

5. Kötümser insanları önemsemeyin

Hayallerinizi başka insanlarla paylaşmaya başladığınızda, illaki bu hayallerin eleştiren veya alay eden insanlarla karşılaşacaksınız. Herkesin kendine ait bir görüşü olduğu gibi, birçok insan da destekleyici bir tavır sergilemeyecektir. Gerçekte, insanların çoğu yüzünüze gülerek bu hayalin gerçekleşmeyeceğini söyleyecektir. Negatif ve yargılayıcı cevapları önemsemeyin. Bir insanın sizin hayallerinizin gerçekleşebileceğine inanmaması, ulaşmak istediğiniz büyük amacınızın imkansız olduğunu göstermez. Bu yalnızca spesifik bir kişinin, bu hayali gerçekleştirmek için tüm dünyaya ve insanlara göstermek adına ortaya koyduğunuz gücü idrak edemediğini gösterir. O yüzden kimsenin sizi sınırlandırmasına izin vermeyin.

6. Araştırma yapın

Neyle karşılaşacağınıza yönelik araştırma yapın. Eğer hayaliniz kimsenin olmadığı ıssız bir adaya taşınmaksa, o halde yapmanız gereken gideceğiniz yerdeki yaşam maliyetini, iş fırsatlarını, taşınacağınız yabancı ülkedeki günlük yaşamı araştırmak olmalıdır. Hayalinizde elde edeceğiniz gerçeklik konusunda kendinizi eğitmek, o hayale bir adım daha atmanıza yardımcı olacaktır. Araştırma yapmak sizi ileri götürecektir; çünkü hayalinize ulaşmanın o kadar da zor olmadığını görmenizi sağlayabilir. Hayalinize bağlı olarak, onu gerçekleştirme olasılığınız sandığınızdan da fazla olabilir ya da tam tersi olarak o hayali gerçekleştirme ihtimali sandığınızdan çok daha zor da olabilir. İki şekilde de, ileride karşınıza çıkabilecek engellere kendinizi hazırlamış olursunuz.

Kısa bir araştırma çok yol almanıza yardımcı olur.

7. Evrenle bağlantıya geçin

samanyolu
Deneyimsel bir yolculuğa giriştiğiniz için, şansınızı artırmak için evrenle iletişime geçmeniz gerekir.

Evrensel çekim yasasıyla birlikte deneyimsel bir yolculuğa giriştiğiniz için, şansınızı artırmak için evrenle iletişime geçmeniz gerekir. Evrene, ilahi güce, Tanrı’ya beraber uyum içinde çalışmak için sormak, temelde hayallerinizin gerçekleşmesine yardımcı olacak mucizeyi size getirecektir.

Elbette, istediğiniz yere gelebilmek, hayallerinize ulaşmak için çalışmak zorundasınız, çünkü hiçbir şey yoktan var edilemez. Fakat bu noktada, siz bu yolda ilerlerken evrenle, ilahi güçle iletişime geçtiğinizde, hiç beklemediğiniz bir anda bir mucize başınıza gelebilir. O yüzden her zaman irtibatta kalın.

Kaynak:

mindbodygreen.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!