Egzersizlerinizi bambaşka bir boyuta taşıyacak teknolojik ürünler

Fitness programınızı başarılı bir şekilde takip etmek için en çok ihtiyacınız olan şey motivasyon ve kararlılık. Motivasyonunuzu yüksek tutmak ve fitness programınızı eğlenceli kılmak için teknolojinin nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

Son zamanlarda giyilebilir teknoloji ürünlerinin çoğu, kullandıkları karmaşık algoritmalarla kişisel spor hocalarıyla yarışabilecek kadar başarılı. Bu ürünlerle formunuzu analiz edebilir, antrenmanın yarısında ilerlemenizi gözlemleyebilir ve hatta kişisel biyometrikler sayesinde kaytarmayı imkansız hale getirebilirsiniz.

İlgili yazı: Giyilebilir ürünlerde sağlığınıza katkı sağlayan fonksiyonların özellikleri

İşte fitness maceranızı daha eğlenceli ve başarılı hale getirecek teknolojik oyuncaklardan bazıları:

1. Samsung akıllı kemer WELT

Samsung Welt
Kaynak: Men’s Fitness

Samsung yakın zamanda WELT isimli yeni ürününü piyasaya sürdü. Wellness ve belt kelimelerinden oluşan bu isim belki çok yaratıcı olmayabilir ancak bu inovatif alet, her an bir moda ikonuna dönüşebilir. Günlük kıyafetlerinizle birlikte rahatça kullanabileceğiniz bu kemer günlük aktiviteleri ve yeme alışkanlıklarını gözlemliyor. Bel bölgesinden alınan veriler, mobil uygulamaya aktarılıyor, hesaplamalar yapılıyor ve sağlığınızla ilgili önemli tespitlere dönüşüyor. Ayrıca ürünün bataryasının 20 gün dayanması bir başka cezbedici unsur.

2. Sensoria akıllı çorap

Sensoria çorap
Kaynak: Men’s Fitness

Ayak ve adım üzerine geliştirilen birçok ürün, zeminle temas sırasındaki yumuşaklığı ölçerken Sensoria çorap ve bileklik ses dalgaları, zeminle temas süresi ve topuk-parmak ucu dokunuşunu kaydediyor. Elde edilen bilgiler, ilişkili uygulamaya aktarılıyor ve bu verilerden yola çıkılarak ayaktaki dengesizlikler tespit ediliyor. Hatta zaman zaman
cep telefonu aracılığıyla uyarılar göndererek daha sağlıklı adımlar atmanızı sağlıyor.

3. Wahoo Tickr X göğüs bandı

wahoo bant
Kaynak: Men’s Fitness

Konvansiyonel bir kalp ritim ölçmeye yarayan Wahoo Tickr X göğüs bantları sayesinde interval egzersizi ve dinlenme sürelerinizi hesaplayabilir ve cep telefonunuz aracılığıyla egzersiz sırasında size koçluk etmesini sağlayabilirsiniz. Wahoo’nun RunFit ve 7 Minutes Workout gibi uygulamaları sayesinde gerçek zamanlı analitik bilgilere ulaşabilir ve egzersizi doğru yapıp yapmadığınızı takip edebilirsiniz.

İlgili yazı: Giyilebilir teknoloji ringe çıkıyor!

4. Atlas bileklik

Atlas bileklik
Kaynak: Men’s Fitness

Bazen hiçbir şey düşünmeden, konuşmadan sadece egzersiz yapmak istersiniz. İşte Atlas bileklik böyle zamanlarda imdadınıza yetişiyor. Egzersiz aralarındaki molaları ve kaç tekrar yapmanız gerektiğini gösteren bu ürün sayesinde doğru zamanda, doğru ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

5. Athos şort

Athos şort
Kaynak: Men’s Fitness

Şampiyonların tercihi olarak bilinen Athos şortları sayesinde adeta bir antrenörle çalışıyormuş hissi yakayabilirsiniz. Hindistan cevizi büyüklüğünde bir çekirdeği olan bu şort, içeriğinde barındırdığı 12 sensör sayesinde kaslardan alınan bilgileri uygulamaya iletiyor ve gerçek zamanlı geri dönüşler veriyor.

Kaynak:
Men’sFitness

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!