Giyilebilir teknoloji ringe çıkıyor!

boks giyilebilir teknoloji
Moov Now

Giyilebilir teknoloji alanında, özellikle son birkaç yıldır büyük gelişmeler yaşanıyor. Giyilebilir teknoloji ürünü aletler kanınızı ölçüyor, aktivitenizi takip ediyor ve yaktığınız kaloriyi size gösteriyor. Tüm bunlara karşın, dövüşçülerin performanslarına ve yumruklarına yardım edecek bir ürün son dönemlere kadar yoktu. Moov markasının ürettiği giyilebilir teknoloji aleti Moov Now, boks antrenmanında sporculara destek olmak için üretildi. Her ne kadar ürünün temel hedefi fit bir görünüme yardımcı olmak olsa da, dövüş yeteneklerinizi ölçmenize de olanak sağlıyor. Peki dövüşçülere yardımcı olacak başka giyilebilir teknoloji ürünleri bulunuyor mu? Evet! İşte son dönemde sayısı hızla artan, dövüşçülerin yanından ayırmaması gereken ürünler:

Athletec’in giyilebilir ürünü Corner elinizdeki sargının içerisine yerleştirilen wireless takip aleti sayesinde, IOS ve Android aletlerinize bağlanabiliyor. Corner, her yumruğunuzu, bloğunuzu ve yaptığınız kombinasyonları gerçek zamanlı olarak kaydedip, performansınıza dair bir resim oluşturuyor. Hand-free kontrol özelliği sayesinde, yumruk hızınızı geliştirmek gibi spesifik geri bildirimleri eldiveninizi çıkarmadan alabiliyorsunuz. Bunun yanında Corner, uzun dönemli takip sistemi sayesinde en iyi performansınızı bulmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca, antrenmanlarda daha odaklanmanız ve gelişmeniz gereken noktaları keşfetmenizi sağlıyor.

İlgili yazı: 2016’da teknoloji her an bizimle: Giyilebilir teknoloji

 
Strike Tech
StrikeTec

StrikeTec, bir başka giyilebilir teknolojik ürün olup, el hızınızı ve gücünüzü takip özelliği sayesinde, hem boks hem de fitness endüstrisinde devrim niteliği taşıyor. StrikeTec’i, ister bileklik isterseniz de Corner gibi bandajınıza takarak kullanabilirsiniz. StrikeTec aplikasyonu ile birlikte, antrenman istatistikleriniz düzenli olarak takip edilip, ölçülebiliyor. Ayrıca tüm bunları mobil aplikasyon sayesinde akıllı telefon, tablet ve laptopunuzdan inceleyebiliyorsunuz. StrikeTec, yumruklarınızı analiz ederek, düzenli olarak yumruğunuzun hızındaki, gücündeki veya tekniğinizdeki gelişimi size söylüyor.

Hykso, her ne kadar yeni bir ürün olmasa da oldukça başarılı bir ürün olduğunu söylememiz gerekiyor. El bandajınıza yerleştirerek kullanabileceğiniz ürün, akıllı telefonunuzla eşleşiyor. Yumruğunuzun şiddetini, tipini, hızını ölçen ve yumruklarınızı sayan ürün, tüm bunları gerçek zamanlı olarak yapıyor ve kaydediyor. İvmeölçer ve jiroskop özelliği bulunan sensör sayesinde antrenmanınız tam anlamıyla takip ediliyor. Bir kere şarj ettikten sonra ürünü yaklaşık 4 saat kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda ürünle birlikte gönderilen manyetik şarj ünitesi sayesinde Hykso’yu 1 saat içerisinde şarj edebiliyorsunuz.

Hykso: Every Punch Counts

Yepyeni giyilebilir teknoloji ürünleri sayesinde artık antrenman yaparken, vücudunuza iyi bakabileceksiniz. Yukarıdaki ürünler, antrenmanlarda harcadığınız çabanın anlamlı olmasına yardımcı olacak.

Kaynak:

wearable-technologies.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!