Psikolog Rana Kutvan ile Duygusal Wellness Günleri sonbaharda başlıyor

Sağlığımızı düşündüğümüzde, çoğu zaman sadece fiziksel sağlığımız aklımıza gelir. Oysa duygusal sağlığımız fiziksel sağlığımız kadar önemlidir. Son yıllarda sık sık duyduğumuz wellness kavramı fiziksel, çevresel, duygusal, entelektüel, mesleki ve ruhsal bileşenleri olan bir kavramdır. Amerikalı doktor Halbert Dunn, wellness kavramını ilk ortaya çıkaran kişi olarak tanınır. Wellness kavramının boyutlarından biri olan duygusal wellness duygularımızın farkında olmamız, onları anlamamız, onları verimli bir şekilde yönetebilmemiz ve stresli durumlarla daha kolay başa çıkabilmemiz gibi konuları içerir. Duygusal wellness, stres azaltma, öz bakım ve içsel gücü korumaya yönelik aktif bir süreçtir.

Ekim ayı Amerika’da Duygusal Wellness ayı olarak kutlanıyor. “Psikoloji eğitimini Amerika’da görmüş bir psikolog olarak duygusal wellness kavramının ülkemizde de yaygınlaşmasına öncülük ederek Ekim ayının ülkemizde de ‘duygusal wellness’ ayı olarak kutlanması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle 2020 senesinden beri hayatımızda olan pandeminin de etkileriyle psikolojik sağlığımıza hiç olmadığı kadar önem vermemiz gerekiyor” diyen Duygusal Wellness Merkezi kurucusu Psikolog Rana Kutvan, 8 Ekim-9 Ekim 2022 tarihlerinde İstanbul’da “Duygusal Wellness Günleri” düzenliyor.

Duygusal Wellness Günleri etkinliğinde duygusal wellness kavramına yönelik aktiviteler olacak. Davetliler iki gün boyunca psikoloji, duygusal wellness, stres yönetimi, beslenme, mindfulness, Ayurveda, aromaterapi, yoga ile ilgili aktivitelere katılacaklar. Yine katılımcılar için “Duygusal Wellness” atölye çalışması başta olmak üzere birbirinden farklı atölye çalışmaları yapılacak.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!