Dünyanın en pahalı erkek ayakkabıları

Ayakkabı, sadece kadınlar değil erkekler için de bir tutku nesnesi. Hepimiz ayakkabılara bayılıyoruz. Dış görünümüne biraz dikkat eden birisi, ayrıntıların ne kadar önemli olduğunu, güzel bir çift ayakkabının nasıl da tüm dikkatleri üzerine toplayabileceğini çok iyi bilir.

Biz de ayakkabı tutkunu erkekler için dünyanın en pahalı ayakkabılarını sıraladık:

1. Tanino Crisci – Lilian

Premium ayakkabı üreticileri arasında en bilinen markalardan biri olan Tanino Crisci’nin Lilian ayakkabılarının bir çifti 1.250 dolar. El yapımı olan bu ayakkabı hem rahat bir yürüme deneyimi hem de yüksek zarafet sunuyor.

01 tanino

2. John Lobb 2005 ayakkabı

Maun ve abanoz renkli bu ayakkabılar nazik ve klas bir havaya sahip. 2005’te üretilen ayakkabı o kadar çok beğenildi ki hala dünyanın pek çok noktasında sevilerek giyiliyor. Ayakkabının fiyatı ise 1.280 dolar.

02 john lobb

3. Testoni Norvegese

Testoni tartışmasız dünyanın en büyük birinci sınıf ayakkabı üreticisi olarak tanınıyor. Norvegese modelinin fiyatı 1.500 dolar ve Testoni markasının belki de sahip olabileceğiniz en uygun fiyatlı modeli. Ayakkabıların her biri el yapımı.

03 testonii

4. New&Lingwood – The Russian Calf modeli

Dünyanın en dayanıklı ve zarif ayakkabı üreticilerinden biri olan New&Lingwood, Rus oligarkların en sevdiği markalardan biri. Bu ayakkabıyı giyen kişi, eski günlere düşünmeye başlıyor. Ayakkabının fiyatı ise 1.550 dolar.

04 New lingwood

5. Berlutti Rapiécés Reprisés

Berlutti, en özel ayakkabı tasarımlarıyla bilinen bir marka. Bir Berlutti’ye sahip olmak için önce davetiye gönderiyorsunuz, eğer bu kabul edilirse sizin için ayakkabı üretmeye başlıyorlar. Ayakkabının fiyatı 1.900 dolardan başlıyor. Ancak ayakkabıların çoğun kişiye özel olduğu için, özel üretim yapılırken fiyat değişebiliyor.

05 berluti

6. Stefano Bemer

Önceleri Gucci’ye ayakkabı üreten Stefano Bemer, birkaç yıl önce Gucci bünyesinden ayrılarak kendi ayakları üstünde yürümeye karar verdi. El yapımı ayakkabı denildiğinde ilk akla gelen Stefano Bemer ayakkabıları, adeta birer sanat eseri. Bir ayakkabının üretimi yaklaşık 3 ay sürüyor. Fiyatı ise 2.000 dolardan başlıyor.

06 Stefano

7. Aubercy elmas işlemeli ayakkabı

Lüks tüketim ürünleri piyasasında günlük kullanıma yönelik eşyalara elmas, pırlanta eklemek sık sık görülen bir eğilim. Sade ve son derece lüks ayakkabılar üreten Aubercy de bunu ayakkabılara en iyi uygulayanlardan. Elmas işlemeli bu ayakkabının fiyatı 4.700 dolar.

07 Aubercy

8. Louis Vuitton

Ayakkabı, çanta ve birçok ürünüyle moda dünyasının en önemli markalarından olan Louis Vuitton’ın bu ayakkabıları timsah derisinden üretilmiş. Büyük bir özenle, el yapımı olan bu ayakkabının fiyatı 10.000 dolar.

08 LV

9. House of Testoni ayakkabıları

Testoni yine karşınızda. Bu ayakkabının fiyatı, bir araba fiyatı kadar. 35 bin dolarlık timsah derisinden yapılmış bu ayakkabı, adeta ayağınıza giydiğiniz bir mücevher gibi.

09 Testoni

10. 14.000 elmas kaplı Tom Ford ayakkabı

Bir çift Tom Ford ayakkabı alıp, tamamen elmasa kapladığınızda, karşınıza 2 milyon dolarlık bu ayakkabı çıkıyor.

10 Tom Ford

Kaynak:
Alux

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!