Dünya kabuk mu değiştiriyor: Astrolog Duygu Demir, M. Serdar Kılıç’ın ‘Ne Yapmalı?’ podcastinde nelere dikkat çekiyor?

Fotoğraf ve video sanatçısı, aynı zamanda İstanbul Apartmanları isimli kitabın yazarı ve ‘Ne Yapmalı?’ podcasti ile tanıdığımız M. Serdar Kılıç’ın, Duygu Demir ile gerçekleştirdiği sohbeti henüz dinlemediyseniz, yazımızda yer vereceğimiz astroloji tahminleri sizi hayrete düşürebilir. Instagram’da duygudemir.astrolojigurusu olarak tanıdığımız Duygu Demir’in 2023 yılına ilişkin düşüncelerini, tahminlerini ve yorumlarını paylaştığı bu podcasti dinlerken önce kısa bir geçmişe gidiyor, sonra günümüz Türkiye’sine dönüyor ve geleceğe doğru koşar adım ilerlemek istiyorsunuz. Çünkü, podcastte öyle tahminler var ki “2023’te neler olacak?” sorusuna, “Ne olmayacak ki!” diye cevap vermemize neden olabilir.

                                                                    Kaynak: Instagram / duygudemir.astrolojigurusu

‘Ne Yapmalı Duygu Demir’ bölümünde konuşulan hiçbir detayı kaçırmamak için podcasti buraya tıklayarak dinleyebilir, konuşmaların özetini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Duygu Demir’e göre 2023 yılında dünyanın öngörüsünde iki tema baskın; ilki tutulmalar, ikinci ise Satürn, Plüton gibi ağır gezegenlerin hareketleri. Ve anlaşılan o ki; bu iki tema da ülkemizin sanki kaderini değiştirecek gibi… 5 Mayıs 2023’te gerçekleşecek tutulma, Akrep-Boğa hattının son aşaması. Peki, bu neden önemli? Çünkü ‘Biz ülke olarak Akrep burcundayız.’ ve 2023 yılında adeta bir kabuk değiştirme enerjisi içerisine giriyoruz. Son 1.5 yıldır yaşadığımız sıkıntılar, ekonomik problemler, finansal zorluklar, dövizdeki hareketlilikler, zamların artışı gibi tekrar tekrar yaşadığımız benzer döngülerin içinden çıkış zamanı! 5 Mayıs, bunların sonu, yani 1.5 yıllık bir doğum sancısı sona erecek; iyi ya da kötü… Ve evet, tüm ülkenin aklındaki soru:

Seçimler ne olacak, bunların seçimlere etkisi var mı, varsa nedir? Duygu Demir’e göre, bu dönem hiç de sakin geçmeyecek, yüksek enerjili ve sert bir zaman dilimi olacak. Tartışmalar, olaylar, farklı konuların masaya yatırılması gibi oldukça büyük hadiselerin olduğu, tansiyonun yükseldiği gerilimli zamanlar. Ülkenin yönetimi, siyasi ilişkileri, parasal konuların ele alınış biçimi gibi pek çok ciddi husus, büyük bir değişime uğrayacak. Ama ünlü astrolog bu kez bunların çok hızlı olacağına dikkat çekiyor. “Satürn, yavaşlatır, zamana yayar ama bu kez yavaşlatmıyor, hızlı ve radikal hareketlerle değişimler oluyor.” diyor. Ayrıca bu tutulmanın 15 gün öncesi ve 15 gün sonrasına da dikkat çekiyor ve ekliyor; ‘Çok krizli bir dönem olabilir’, ‘Bir anda tak diye bıçak gibi kesilebilir…’ Anlaşılan o ki, ani değişimlerin içerisinde bulabiliriz kendimizi ve ülkemizi. Mayıs’ın son 10 günü ise sert enerjiler olduğunu belirten Demir’e göre ülke, öyle ya da böyle kabuk değiştirecek büyük bir değişime doğru gidiyor…

Podcastin devamı ise daha da ilgi çekici. 3 Şubat 2023 tarihinde kaydedilen bu sohbette (yani yaşadığımız yıkıcı depremin öncesinde), Duygu Demir içerisine gireceğimiz dönemde savaşçıl enerji olduğundan ve geçmişteki benzer bir enerjide OHAL ilan edildiğinden bahsediyor. Yani, şu anda bulunduğumuz durumu özetler gibi… Ancak şuna da dikkat çekiyor; Mart sonunda büyük bir yenilenme enerjisi geliyor, hemen ardında ise kocaman bir başlangıçlar teması…

2008’den beri Oğlak burcunda olan Plüton, Nisan-Mayıs’ta Kova burcuna geçiyor. Bu, Demir’e göre çok büyük bir değişimin, hatta devrimin başlangıcı. Çünkü, Plüton’un döngüsü çok uzun, bir burçta çok uzun süre kalıyor ve adeta bir jenerasyonun nasıl yaşadığını, nelerden geçtiğini anlatıyor. Ancak bu yıl, Kova burcuna geçerek o içinde bulunduğumuz döngüyü yıkıyor ve yeni bir doğuşa zemin hazırlıyor.

Peki, bu dönemde ülkemizde olması beklenen seçim süreci için de bu değişim geçerli mi ya da neler olacak? diye merak ediyor olabilirsiniz. Duygu Demir podcastte ‘6’lı masa’ için de tahminlerini paylaşıyor. Şubat ayında 6’lı masanın keskin açıklamaları olabileceğine dikkat çeken Demir, ‘yeniden bir yapılanmaya gidilebilir’ diyor ve şunu da bekliyor: 6’lı masa dağılabilir, dağılıp yeniden toplanabilir ya da çok zorlu süreçlerden geçebilir. Demir’e göre tek bir kararda uzlaşmakta zorlanabilirler ve bu nedenle 2-3 aday çıkarmak zorunda kalabilirler, çünkü bu dönemde Satürn ve Uranüs dokunuşları olacağı için siyasette bazı çatırdamalar görebiliriz, diyor. Satürn, istikrarı, sağlamlığı gösterse de Uranüs etkisinin Mart ayının ikinci yarısında bazı sert hamlelere neden olabileceğinin de altını çiziyor. Peki ya sonrasında?

28 Ekim 2023’te gerçekleşecek tutulmanın, 2021’de başlayan bir döngünün bitişi olduğuna dikkat çeken Demir, bu noktada büyük bir kırılma yaşayacağımızı ve toparlanmaya başlayacağımızı, güneşin bizim tarafımızda olacağını da belirtiyor ve ekliyor ‘umut var’.

İlgi çekici ve keyifli sohbette tartışılan konular yalnızca bunlar değil. Bu podcastte altının seyrinden şampiyonluğa en yakın olan takıma, hangi burçların aşktan yana yüzü güleceğinden dünyadaki diğer ülkelerin politikalarındaki ve hamlelerindeki değişikliklere kadar hem bireysel hem toplumsal hem de global anlamda ne gibi tahminlerin yer aldığı da bulunuyor.

İlgili podcastin tamamını dinlemek için tıklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 2023’ün en önemli astrolojik tarihleri: Merkür Retrosu, Güneş ve Ay Tutulmaları

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!