Drone doğaya karışınca: İzlanda’nın keşfedilmemiş doğal dokusuna tepeden bakış

İzlanda, benzersiz doğasıyla tüm gezginlerin ve fotoğrafçıların deneyimlemek istediği seyahat noktalarından biri. Eşsiz lavlarıyla, gayzerleriye, nehirleriyle ve doğal dokusuyla herkesi büyülemeyi başaran İzlanda, günden güne turistik bir rota haline gelmeye devam ediyor. Bu durumdan rahatsız olan fotoğrafçı Aurel Manea, Drone yardımıyla İzlanda’nın el değmemiş, gidilip görülmemiş yerlerini fotoğraflama kararı alıyor ve projesine başlıyor.

Başlarda bildiği, ancak daha önce hiç havadan görüntüleme şansı bulmadığı yerleri fotoğraflamaya başlıyor, hatta yeri geliyor bu fotoğraflar için tehlikeli yollardan geçiyor. Manea bir gün bir arkadaşıyla birlikte çektikleri fotoğraflara göz atarken, arkadaşının “burası neresi?” Sorusuna cevap veremiyor ve bunun üzerine orayı araştırmaya başlıyor. Ne var ki oraya dair bir türlü bilgi edinemiyor ve fotoğraftaki bölgenin neresi olduğunu bulmaya çalışmak için bir yolculuğa çıkıyor. Ne yazık ki bu yolda karşısına çıkan, donma sıcaklığındaki nehri bir türlü geçemiyor ve gitmeye çalışmaktan vazgeçiyor. Fotoğrafçı bulmaya çalıştığı yeri şöyle tanımlıyor:

“Gördüğüm şey inanılmaz büyüleyiciydi ve kilometreler boyunca tek bir ayak izi yoktu; yalnızca su, kum ve yeşillik vardı.”

İşte fotoğrafçının Drone’uyla elde ettiği benzersiz görüntüler.

Kaynaklar:
boredpanda.com
aurelm.com