Dreamstalk&Eataly 23 Nisan’da Kadriye’nin hayallerini gerçeğe dönüştürdü

Dreamstalk nedir?

Semih Yalman tarafından daha fazla hayal kurdurmak ve hayalin algısını olumluya taşımak için kurulan Dreamstalk, kalıplar dışında hayal dinleyen dünyadaki ilk ve tek hayal platformu. Ezgi Utan tarafından yönetilen, Günsu Sarı ve Kevin Sezer’in de bir araya gelmesiyle oluşan Dreamstalk ekibi,  2013 yılından beri üniversiteleri, liseleri, sivil toplum kuruluşlarını, şirketleri ziyaret ediyor, insanların hayallerini dinliyor ve onlara hayallerini gerçekleştirmelerinde destek veriyor.

Sistemler, kalıplar ve ön yargılar nedeniyle anaokulundayken %98 olan hayal gücü kapasitesini, üniversite çağına gelindiğinde %2‘lere kadar düşürüyor ve bize hayal kurmayı unutturuyor. Dünyadaki tek hayal platformu olarak Dreamstalk’un işi hayali geri çağırmak. Hayal gücünü kalıplardan kurtarmak ve daha fazla hayal kurdurmak, çünkü dünya hayal ettiği ölçüde gelişecek, barışacak ve çözecek.

Bugüne kadar 36 farklı üniversitede 36 Dreamstalk gerçekleşti. Tüm Dreamstalk kanallarında ve Dreamstalk etkinlerinde toplam 55000 kişiye offline, 5 milyondan fazla kişiye online olarak erişildi, 18250 hayal dinlenildi ve 52 hayali gerçekleşti.

Hayale her alanda sahip çıkan, Hayal Akademisi, Hayal Koçluğu ve Hayal Kulüpleri ile üniversite öğrencilerine, şirketlere düzenlediği Hayal Geceleri ile profesyonellere ulaşan Dreamstalk, Haziran’da raflarda yer alacak ‘‘Hayal Et Ki; Ol!’’ kitabı ile Türkiye’yi hayal kavramı ile yeniden tanıştırıyor.

Dreamstalk’un hayali ise dünya sorunlarına hayal gücü ile çözüm aranacak uluslararası “Dünya Hayaller Forumu” nu 2018 yılında Kapadokya’da gerçekleştirmek.

Kadriye’nin hayali gerçek oldu!

kadriye cedi

Dreamstalk’un, Türkiye’nin farklı bölgelerinde hayat verdiği Dreamstalk Üniversite Hayal Kulüpleri’nden biri olan Harran Üniversitesi Hayal Kulübü, Şanlıurfa’nın köylerini gezip, çocukların hayallerini dinledi.

7 çocuklu bir ailenin en küçük kızı olan 10 yaşındaki Kadriye Cedi’nin hayali ise pizza yemekti. Hayatında hiç pizza yemediğini ve en büyük hayalinin pizza yemek olduğunu söyleyen Kadriye’nin hayali Dreamstalk platformunun sosyal medya hesaplarında yayınlandıktan sonra, Eataly İstanbul bu hayale el uzattı.

20 Nisan’da Dreamstalk ve Eataly işbirliğiyle ve Vimsa’nın desteğiyle Kadriye’nin de yaşadığı Şanlıurfa’nın Dağ Eteği köyünde gerçekleştirilecek şenlik ile hem 23 Nisan Çocuk Bayramı kutlandı, hem de köydeki 400 çocuk Eataly’nin şefleri ile birlikte kendi pişirdikleri pizzaları yedi.eataly dreamstalk

10 yaşındaki Kadriye’nin Dreamstalk ile dillenen hayali, sadece Kadriye için değil 40 haneli Dağ Eteği köyündeki bütün çocuklar için çok farklı bir 23 Nisan yaşanmasına sebep oldu.

Dreams Do Come True! // Hayaller Gerçek Oluyor!

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!