Doggy style: Sevilen seks pozisyonu hakkında tüm merak edilenler

Doggy style veya doggy pozisyonu, sayısız seks pozisyonundan yalnızca bir tanesi. Kama Sutra’nın, yani cinsellik üzerine eski Hint kitabının, bize gösterdiği gibi, cinsellik aslında sonsuz çeşitlilik arayışıdır. Başka bir ifadeyle, farklı bedenlerin karşılıklı zevk için bir araya gelmesinin yüzlerce yolu var. Eğer düzenli bir ilişkiniz varsa veya tekdüze bir cinsel yaşamdan sıkıldıysanız çeşitli seks pozisyonlarını bilmek, karşınızdaki için daha iyi ve daha yaratıcı bir partner olmanıza yardımcı olabilir. Biz bu yazımızda doggy style hakkında merak edilenlere açıklık getirmeye çalışacağız ancak öncelikle cinsel haz için bu pozisyonların ne gibi bir önemi olduğunu açıklamakta fayda var.

En iyi seks pozisyonu hangisi?

Bu cevap, tabii ki her çift için farklıdır. Bedminster’deki New Jersey Cinsel Sağlık Merkezi’nde seks terapisti olan Sandra Leiblum, “Her iki insan da birbirine farklı şekilde uyum sağlayabilir. Deneyin ve neyin işe yaradığını görün, ancak herhangi bir pozisyona saplanıp kalmayın çünkü zamanla bu sıkıcı hale gelebilir” diyor. Bununla birlikte göz önünde bulundurulması gereken “fiziksel olmayan faktörler” de var. Örneğin çoğu insan için yakınlık daha iyi bir cinsel deneyim sağlayabilir. Çünkü bu sayede partnerler birbirlerine ne istediklerini sormak ve yeni şeyler denemek konusunda daha rahat ve güvende hissedebilirler. Dolayısıyla sizin için en iyi seks pozisyonu hangisi, karar vermek için farklı pozisyonları deneyebilir, partnerinizle bu konuda açık iletişim kurarak cinsel deneyiminizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Doggy style nedir?

Doggy style veya doggy pozisyonu olarak adlandırılan pozisyon, vajinaya derin penetrasyon için en iyi seks pozisyonudur. Verici partnere pelvisini sert ve hızlı bir şekilde itme özgürlüğü verir ve alıcı partnerin vücudunun çoğunu okşamasına izin verir. Konum ayrıca oldukça iyi bir G noktası uyarımı sağlar. Doggy style için en basit tarife göre alıcı partner dört ayak pozisyondadır, elleri ve dizleriyle kendini destekler. Verici partner ise onun arkasına çömelir ve vajinaya arkadan giriş sağlar. Bununla birlikte anal seks ile daha derin penetrasyona izin vererek anal orgazm olasılığını da ortaya çıkarır.

Standart doggy nasıl yapılır?

Temel bilgilerle başlayalım. Her şey adından da anlaşılacağı gibi, bu pozisyon arkadan başlar. Alıcı partner, verici partnerden uzağa bakacak şekilde elleri ve dizleri üzerine çöker. Bazı insanlar dört ayak üzerinde durmaktan hoşlanırken, diğerleri kalçaları başlarından daha yüksek olacak şekilde eğilmekten hoşlanabilir ve bu şekilde daha rahat hissedebilir. Verici partner ise diz çökerek veya ayakta durarak arkadan girebilir. Doggy style’da verici partner kalçadan itme gibi işlemlerin çoğunu yapsa da alıcı partner de ileri geri hareketlerle cinsel deneyime katkıda bulunabilir.

Penetrasyon çok derin geliyorsa ne yapabilirsiniz?

Eğer doggy style sırasında hissettikleriniz rahatsız edici hale gelirse, hareketi değiştirmek için yapabileceğiniz birkaç şey var:

Bu, bazen partnerinizden daha sığ hareketler yapmasını istemek kadar basittir. Böylece hala G noktanızı veya P noktanızı uyarabilecektir.

Partnerinizi arkadan itmek yerine, kontrolü önden almayı deneyebilirsiniz. Penisini veya oyuncağı geriye doğru itmek, derinliği ve hızı kontrol etmenizi sağlayacaktır.

Son olarak konumunuzu değiştirebilirsiniz, böylece serviksinize veya sfinkterinize doğrudan bir yol kalmaz. Bu konum değişiklikleri dizlerinizi birbirine yaklaştırmak, kollarınızı dizlerinize yaklaştırmak veya sırtınızı bükmek kadar basit olabilir.

Penetrasyon yeterince derin hissettirmiyorsa ne yapabilirsiniz?

Yeterince uyarım almıyorsanız veya daha fazlasını istiyorsanız, bunu bir sonraki seviyeye taşımak için yapabileceğiniz şeyler var:

Yaklaşın. Bir havlu alın ve partnerinizin penetrasyon sırasında arka tarafınızın yüksekte kalması için etrafınıza sarmasını sağlayın. Bu aynı zamanda alt bedeninizdeki, özellikle de dizlerinizdeki baskının bir kısmının alınmasına yardımcı olabilir.

Tamamen aşağı eğilmeyi deneyin. Bunu kollarınızı önünüzde uzatarak veya dirsekleriniz üzerinde destekleyerek yapabilirsiniz. Bu, vajinal veya anal kanalın açılmasına yardımcı olur, böylece partnerinizin daha uzun, engelsiz bir penetrasyon yolu olur.

Bunu dizlerinizi daha da açarak da yapabilirsiniz. Bacaklarınız açıkken dengelemek biraz daha zor olabilir, bu nedenle ellerinizi yeniden konumlandırın veya desteklenmeye devam etmek için alt karnınızın altına bir yastık yerleştirin.

Yükseklik farkını kapatmak için pozisyonu nasıl değiştirebilirsiniz?

Konu doggy style olduğunda, partnerinizle aranızdaki boy farkı pozisyonun rahatsız hissettirmesine yol açabilir. Yine de vazgeçmeyin. Aranızdaki farkı telafi edecek bazı tekniklerden yararlanmayı deneyin:

Dizlerinizin üstüne çökün. Alıcı partner dizlerinin üstüne çökerek, ek destek için yatak başlığına veya duvara bastırarak kalçalarını daha yükseğe kaldırabilir. Verici partner ise boşluğu kapatmaya yardımcı olmak için (zaten orada değilse) dizlerinin üzerine de çökebilir.

Karnınızın üzerine yatın. Tıpkı misyoner pozisyonu gibi düşünün, sadece alıcı partnerin sırtı yerine karnı yerde olur. Ayrıca, alıcı partner düz uzanırken, kalçaları hafifçe kaldırılmış ve uylukları verici partnerin kucağında dururken diz çökmesini de deneyebilirsiniz.

Eğer daha önce yastık kullanmadıysanız şimdi tam zamanı. Her iki partner de bir yastık veya başka bir minder üzerine diz çökerek kalçalarını birkaç santim yukarı kaldırabilir.

Ekstra destek için ne yapabilirsiniz?

Eğer doggy style size istenmeyen ağrılar ve rahatsızlık veriyorsa, bunu önlemek veya hafifletmek için de yapabileceğiniz birkaç şey var:

Dizlerinizin altına bir yastık koyun. Bu, ağırlığınızı eşit olarak dağıtmanıza yardımcı olur, böylece dizlerinizde fazla baskı veya sürtünme olmaz.

Alıcı partner gergin hissediyorsa, dinlenmek için düz bir yüzey oluşturana kadar yastıkları, battaniyeleri veya diğer malzemeleri üst üste koyun.

Çevresel koşulları en üst düzeye çıkarın. Eller ve dizlerin üstünde durmak rahatsız mı ediyor? Yatak odasından bir şeyler alın ve alıcı partnerin bir masanın veya tezgahın kenarına yaslanmasını sağlayın. Böylece daha az krampla daha seksi bir ortam yaratmış olursunuz.

Daha fazla uyarılma sağlamak için ne yapmalı?

Bazen doggy style seks pozisyonunda partnerlerden birinin daha fazla uyarılmaya ihtiyacı olabilir. Partnerinizi vücudunuzun diğer bölgeleriyle tanıştırmak veya nasıl yapıldığını göstermek istiyorsanız şu noktaları göz önünde bulundurun:

Partnerinizin cinsel organlarınızla oynamasını sağlayın ya da meseleyi kendi elinize alın. Daha fazla his katmak için yağlardan yararlanabilirsiniz.

Erojen bölgelerinizi hatırlatın. Partneriniz saçınızı çekerken meme uçlarınızı uyarmak için bir elinizi kullanın veya siz ellerinizi gövdenizde gezdirirken partnerinizin kulağınızı ısırmasını sağlayın.

Oyuncak kutusunu boşaltın. Halihazırda seks oyuncakları kullanmıyorsanız işte başlamanız gereken yer burası! Anal boncuklar penil-vajinal sekse daha fazla ısı katabilir. Bir penis halkası veya titreşim eklemek, partnerinizin anal seks sırasında uyarımını artırabilir. Diğer oyuncaklarla tüm vücudu kapsayan bir deneyim yaşayın.

Doggy style için önemli ipuçları

Doggy style konusunda yardımcı olabilecek püf noktalarını sıraladık. Zaten profesyonel olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Yine de bu pozisyon konusunda daha da yaratıcı olmanızı sağlayacak ipuçlarından yararlanabilirsiniz:

Yatak odanızın aynasının önüne ya da banyodaki makyaj masasına geçin. Bu sayede birbirinizle göz teması kurabilir ve çıplak bedenlerinizi farklı bir açıdan iç içe görebilirsiniz.

Her iki partnerde biraz kabalıktan yana ise hafif şaplak ve sırt kaşıma veya daha sert tutuşları deneyebilirsiniz.

Vajinal seks yapıyorsanız, giriş noktasını değiştirin. Hem önceden yağladığınızdan hem de analdan vajinale değil, sadece vajinalden anal girişe gittiğinizden emin olun. Penisi veya oyuncağı temizlemeden arkadan öne doğru gitmek enfeksiyona neden olabilir, unutmayın.

İlginizi çekebilir: Renkli bir cinsel hayata sahip olmak isteyenlerin mutlaka denemesi gereken 36 seks pozisyonu

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!