Doğal ve sağlıklı yaşama öncülük eden Naturel Günler Festivali başlıyor

Sağlıklı yaşam; iyi ve mutlu bir hayatın olmazsa olmazı. Son yıllarda özellikle sağlıklı yaşam konusunda, toplumsal anlamda mutluluk verici gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelerin yaşanmasında, toplumsal bilincin oluşmasına yardımcı olan kurum ve kuruluşların payı oldukça fazla. Naturel Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali de bu bilincin oluşmasında önemli etkinliklerden biri.

naturel günler fest

Doğal ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal bilincin oluşmasına öncülük eden Naturel Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali’nin 35’incisi yarın başlıyor. Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde 24-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde; doğal yaşama ilişkin konferanslar, workshoplar, müzik ve sanat etkinlikleri, imza günleri ve sergilerin yanı sıra, günlük yaşamımıza yansıyan doğal ürün ve hizmetlerin stantları yer alacak.

Şaman Durek Naturel Festivali’nde

4 gün sürecek ve 80’in üzerinde etkinliğe yer verilecek festivalin açılışında, ünlülerin şamanı olarak da bilinen Şaman Durek Verrett, “Sağlıklı Yaşam Savaşçısı Olmak” başlıklı bir konuşma yapacak. Dünyaca ünlü isimlerin ötealemler konusunda rehberliğine başvurduğu bir şaman olan Durek; bedensel, duygusal ve sosyal boyutta sağlıklı, dengeli, ‘iyi olma halinde yaşamak’ konusunu ele alacak.

Renkli etkinlikler var

Festivalde ayrıca; aralarında Aşkım Kapışmak, Korkut Keskiner, Hande Kazanova, Ertuğrul Akbay, Haktan Akdoğan, Prof. Dr. Kemal Nuri Özerkan’ın da bulunduğu yerli ve yabancı uzmanlar, ütopya, GAPS Sendromu, alkali beslenme, tasavvuf, astroloji, holistik tıp, Tai Chi, doğa koruma, homeopati, biofoton teknolojisi, Dorn metodu, emotrans, içgüdüsel resim atölyesi,  hipnoterapi,  spor, sağlıkla uzun yaşamak, çiçek terapisi, meditasyon, regresyon terapisi gibi çeşitli konularda seminer ve workshoplar gerçekleştirecekler. Festivalde, “Usûlden Nağmeye Etkileşimli Türk Müziği Konseri”, genç sanatçılardan “Bugünün İnsanı ve Doğa” temalı Resim ve Seramik sergisi, “Chigong Uygulaması”, “İçe Yolculuk ve Meditasyon Deneyimi” gibi aktiviteler de yer alıyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!