Çocuklarda duygusal gelişimi ve farklı düşünmeyi destekleyecek kitap önerileri

Çocuk kitapları, çocukların duygusal, dil, bilişsel gelişimlerini desteklemek, farklı düşünmelerini ve olayları sorgulamalarını sağlamak, problemlerle, çatışmalarla nasıl başa çıkabilecekleri hakkında bilgi vermek ve okuma alışkanlığı kazandırabilmek için önemli araçlardır. Özellikle küçük yaş grubundaki çocuklar ebeveynleri ile birlikte kitap okumaktan büyük keyif alırlar. Çocuklarınızla birlikte verimli zaman geçirirken öğrenmelerini sağlamak ve duygusal gelişimlerini, düşünce yapılarını desteklemek için okuyabileceğiniz kitapları sizler için derledik. 

Görsellerin üzerine tıklayarak ilgili ürünlere ulaşabilirsiniz.

“Çocuk Kitapları” seçkimizi Amazon’da incelemek ve ürünleri satın almak için tıklayın.

Farklılıklara saygı üzerine düşündüren kitaplar

Çocuklarımızın farklılıklara saygı konusunda duyarlı bireyler olmalarını istiyorsak küçük yaştan itibaren bu konuda çalışmalar yapmak ve farkındalık kazanmalarını sağlamak çok önemlidir. Herkesin eşit olduğunu, farklılıkların olumsuzluk olarak değerlendirilmemesi gerektiğini ve uyum içinde yaşamak için bireysel farklılıklara saygı duymanın önemini anlatan kitapları inceleyebilirsiniz.

  

Ürünleri Amazon’dan satın almak için tıklayın.

Felsefi düşünceyi destekleyen kitaplar

Çocuklar için felsefe, son zamanlarda üzerinde yapılan çalışmaların arttığı bir alandır. “Felsefe, sadece yetişkinler için mi geçerlidir?” sorusunun cevabı hayırdır. Çocuklar da felsefe yapabilirler. Sorgulama ve eleştirel düşünme becerilerini geliştiren kitaplar ile çocuklarınızla verimli zaman geçirebilirsiniz.

 

Ürünleri Amazon’dan satın almak için tıklayın.

Benliğini kabul etme ve kendini sevme üzerine kitaplar

Benlik kavramının gelişmesi erken çocukluk dönemine kadar dayanır. “Ben kimim, nasılım, güzel miyim, boyum kısa mı, arkadaşım benden uzun, onun saçları çok güzel, ben neden gözlük takıyorum” vb. birçok düşünce ile çocuklar kendilerini, kim olduklarını sorgularlar. Sağlıklı bir benlik gelişimi için çocuklarınızla birlikte okurken yetişkin olarak sizlerin de keyif alacağı kitapları satın almayı düşünebilirsiniz.

 

  

Ürünleri Amazon’dan satın almak için tıklayın.

Teknolojiden biraz uzaklaşmakla ilgili kitaplar

Teknoloji… Pandemi ile beraber daha da yoğun geçen tabletli zamanlar… Günümüzde oldukça küçük yaştan itibaren çocuklar telefon, bilgisayar veya tablet kullanımını öğreniyorlar ve sonrasında bırakmaları da oldukça zor oluyor. Teknolojiye biraz ara vermek isteyen ebeveynlerin çocukları ile birlikte okumaktan keyif duyacakları kitapları inceleyebilirsiniz.

 

Ürünleri Amazon’dan satın almak için tıklayın.

Gece korkusunun üstesinden gelme üzerine kitaplar

Uyku, özellikle küçük yaş grubundaki çocuklarda oldukça problematik zamanlar geçirilmesine neden olabiliyor. Yalnız uyumaktan veya karanlıktan korkma gibi duygular ile başa çıkmak ve çocukları bu konuda rahatlatmak için okuyabileceğiniz kitapları inceleyebilirsiniz.

  

Ürünleri Amazon’dan satın almak için tıklayın.

Çocukların mı ebeveynlerin mi daha çok seveceğine emin olamadığımız sevgi dolu kitaplar

İçinizi ısıtacak, hem sizin hem çocuklarınızın yüzünü güldürecek sevgi dolu kitapları inceleyebilir; hiçbir zaman fedakarlıktan kaçınmayan, her duruma hazırlıklı olan, çocukları için her şeyi yapan anne-babalar olarak yaptığınız işi takdir edebilir; çocukların gözünden anne-baba sevgisinin nasıl olduğuna tanıklık edebilirsiniz.

  

Ürünleri Amazon’dan satın almak için tıklayın.

İlginizi çekebilir: Özgüveni yüksek çocuklar yetiştirebilmek için ebeveynlerin dikkat etmesi gereken noktalar

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!