Cinsellik alışkanlıkları ve cinsel deneyimlerle ilgili şaşırtıcı bilgiler

Collegehumor isimli internet sitesi, 50.000’in üzerinde katılımcıyla gerçekleştirdiği online ankette, cinsellik alışkanlıkları ve cinsel deneyimlere dair ilginç bulgular elde etti.

cinsellik alıskanlıkları

Yaklaşık 50.000 kişiye cinsellik ve hijyen alışkanlıklarıyla ilgili sorular sorularak elde edilen bu şaşırtıcı sonuçları Uplifers olarak sizlerle paylaşmak istedik;

Hijyen ve seks: Kirlenmek için temizlenmek

  • Kişilerin duş alışkanlıkları hakkında sorulan sorulardan elde edilen sonuçlara göre, her gün duş aldığını belirten katılımcıların %68’i, 2 günde bir duş alanların %14’ü, günde bir kaç kez duş alanların %13’ü, haftada 1-2 kez duş alanların %3’ü, bu oranlardan daha az sıklıkta duş alanların %2’si düzenli bir cinsel hayata sahip.
  • Katılımcılardan günde birden fazla kez duş aldığını belirtenlerin diğerlerine göre daha az partner değiştirdiği ve genelde tek partnerli ilişkilerde oldukları ortaya çıktı.
  • Ankete katılan katılımcıların %20’si duşa tuvaletini yapmayı normal karşılarken, %42’si bunun kendileri için uygun olmadığını, %38’i ise yalnızca kendi banyosunda böyle bir şey yapabileceğini belirtti.

Eğitim seviyesi ve seks alışkanlıkları

  • Anket sonucunda eğitim seviyesi daha yüksek olan bireylerin, tek gecelik ilişkilere daha fazla eğilim gösterdikleri görüldü. Özellikle matematik alanından mezun olan bireylerde tek gecelik ilişki yaşama alışkanlığı %68 oranıyla en yükseken, Bilgisayar mühendislerinin %66’sı hayatlarında hiç tek gecelik ilişki yaşamadığını belirten ve tek gecelik ilişki konusunda en çekimser olan grup.
  • Tek gecelik ilişki yaşadığını belirten bireylerin bu ilişkiyi genelde yurtdışı gezilerinde ya da yabancı bir partnerle yaşadıkları elde edilen sonuçlar arasında.
  • İstatiktiksel olarak bakıldığında, Matematik alanında eğitim almış bireylerin evlilik öncesi ilişkiye en sıcak bakan grup olduğu, Eğitim alanındakilerin ise evlilik öncesi ilişkiden en çok kaçınan grup olduğu görüldü.

Cinsellik ve yaş

  • Cinsel birliktelikte korunma yöntemlerini kullanma, yaş arttıkça azalan bir olgu. Korunma yöntemlerini en yoğun kullanan yaş grubu 15 – 18  yaş aralığı. 31-40 yaş grubunun %21’i, 15 yaş altındaki bireylerin %22’si, 40 yaş ve üzeri grubununsa %40’ı cinsel birliktelik sırasında korunma yöntemi kullanmadığını belirtti.
  • Yapılan ankete göre katılımcılardan ilk cinsel deneyimini 18 yaş ve altında yaşayanlar %49, 19-22 yaş aralığında yaşayanlar %21, 23-25 yaş aralığında yaşayanlar %2, 26 yaş ve sonrasında yaşayanlar ise %1 oranında. Anket katılımcılarının %27’si ise hala hiç cinsel deneyim yaşamamış.
  • Ankete katılan 50.915 kişinin 9.719’u kadın. Kadın katılımcılar, birlikte oldukları kişi sayısını söylerken gerçek rakamların altında sayı belirtirken, erkeklerin bu rakamı abartarak söylediği elde edilen bulgular arasında

Kaynak: Collegehumor

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!