Cilt bakımında yeni trend: Kodlarla gelen güzellik

Sağlıklı bir görünüm için tükettiğimiz besin, içtiğimiz su ve sporun çok büyük önemi vardır. Bir yandan bu şekilde sağlığımıza kavuşurken aynı zamanda destekleyici ürünlerle cilt bakımını aksatmamak da sağlıklı bir görünümün en önemli şartlarından biridir. Her cilt eşsiz olduğu için bu noktada kişinin kullanması gereken ürünler de doğal maddelerden hazırlanmalı ve kişiye özel olmalıdır. 

İlhamını ve uzmanlığını Fransız eczacılık geleneğinden alan CODAGE Paris, kişiye özel analizlere dayanan cilt bakım formülleriyle oluşturulan geniş ürün yelpazesiyle Almanya, Yunanistan, ABD, İngiltere, İspanya, Norveç gibi ülkelerin ardından şimdi de Türkiye’de seçkin eczanelerde tüketiciyle buluşuyor. Etkili ürünleriyle kısa süre içinde hızla büyüyerek 25 ülkede yer alan dermokozmetik markası CODAGE Paris’in ana uzmanlık alanını ise serumlar oluşturuyor.

Fransız eczacılık geleneği ışığında yola çıkan Juliene ve Amendine Azencott kardeşler tarafından 2010 yılında kurulan CODAGE Paris, 27 yenilikçi ürünüyle Türkiye’deki seçkin eczanelerde satışa sunuluyor. Her cildin eşsiz olduğu ve herkesin kendine özgü bir bakıma ihtiyaç duyduğu ilkesiyle hareket eden CODAGE Paris’in ürünleri yüzde 80 oranında doğal içeriklere dayanıyor.

Cilt bakımında yeni trend: Kodlarla gelen güzellik

3 aşamalı bakım: Hazırlık, uygulama ve korunma

Cildin, yapısına uygun biçimde beslenmesi anlayışı üzerine kurulu olan CODAGE Paris, üç aşamalı bir cilt bakım modeli benimsiyor. Cildin bakım öncesi hazırlanması, gerekli bakımın uygulanması ve sonrasında da korunmasını temel alan bu yaklaşım CODAGE formüllerinin verimliliğini ve etkinliğini ideal seviyeye taşıyor.

CODAGE formülünün ilkesi ve özü: Besleyici elementler

CODAGE Paris’in periyodik cetvelden esinlenen Nutri-Elements, yani besleyici elementler konsepti, cildin görünümünü etkileyen eksiklikleri tedavi etmek ve cildi onarmak için tasarlanan sinerjik aktif içeriklerden oluşuyor. Her besleyici element cildin özel ihtiyacına göre belli bir dozda kullanılarak, benzersiz bir “kodaj” oluşturacak şekilde bir araya getiriliyor ve ürün formülü oluşturuluyor. Hayvanlar üzerinde test edilmeyen CODAGE ürünlerinde sadece doğal içerikler kullanılıyor; paraben, alerjik içerik, esansiyel yağlar, fitalat ve diğer petro kimyasallara yer verilmiyor.

Cilt bakımında yeni trend: Kodlarla gelen güzellik

CODAGE Paris serumlarının farkı

Ana uzmanlık alanı serumlar olan CODAGE Paris, yüz ve göz çevresi için hazırlanan serumlarıyla kişiye özel bakım sunuyor. Cildin en alt katmanlarına bile erişebilen aktif bileşenleri yüksek konsantrasyonda içeren bu özel serumların birkaç damlası bile cildin hücre metabolizmasını desteklemeye yetiyor. Her yaş grubu ve cilt tipindeki kullanıcılar, yaşam stillerine ve anlık ortaya çıkan ihtiyaçlarına göre kullanacakları serumu seçebiliyor. Tüketicilerin günlük ihtiyaçlarını karışlayan bir terapi olan CODAGE serumları, tek başına veya birlikte kullanılabiliyor. Cildi yoğun bir şekilde nemlendiren, parlaklık ve enerji veren serumların önemli bir özelliği mevsimlere adapte edilmesi. Tüketiciler içinde aktif bir bronzlaştırıcı olan ‘Summer Time’ ürününü yaz aylarında kullanabiliyorken, yaz sonrasında ise ciltte oluşabilecek lekeleri gidermek için cildi rahatlatan ‘Fall in Love’ ürününü tercih edebiliyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!