Cilt bakım rutininizde mutlaka bulunması gereken cilt bakım ürünleri

Güneş ışınları, toz, çevresel faktörler, stres, uykusuzluk ve benzeri birçok faktör cildin yıpranmasına neden olabiliyor. Cildin güzelliğini korumak ve sağlıklı, parlak, canlı bir görünüm elde etmek için doğru bir cilt bakımı şart. Doğru cilt bakımı uygulayabilmenin ilk koşulu da cilt tipini tanımaktan geçiyor.

Her cilt tipine uygun bir bakım uygulayabilmek için o cilt tipine uygun ürünler kullanmak gerekiyor. Yağlı, karma veya kuru ciltler için özel olarak geliştirilmiş ürünlerden ihtiyacınıza uygun olanları seçerek cilt bakım rutininizi oluşturabilirsiniz. Benzer şekilde, cilt tipinize uygun tonik, nemlendirici, serum uygulayarak cilt bakımınızı destekleyebilir, gözleriniz içinse ayrı ürünler tercih ederek kırışıklığın, renk eşitsizliklerinin, yorgun görünümün önüne geçebilirsiniz. Cilt tipiniz ne olursa olsun asla güneş kremi kullanımını ihmal etmemelisiniz.

Derinlemesine ferahlık için temizleyiciler

Gözeneklerin tıkanmasını önlemek, yağlı görünümün önüne geçmek, ferah ve temiz bir cilde sahip olabilmek için cilt bakımının ilk adımı doğru bir temizleyici ile yüzümüzü yıkamaktan geçiyor. Cildinizi tanıyın ve cilt tipinizin ne olduğundan emin olduktan sonra sizin için en uygun temizleyiciyi seçin. Yağlı bir cildiniz mi var yoksa kuru mu? Hassas ve alerjik bir cilt yapısına mı sahipsiniz? Cilt tipinize ve cildinizin ihtiyaçlarına uygun bir temizleyici ile ilk aşamada yüzünüzü temizleyin. Makyajınızı temizlemeyi de unutmayın.

Ürünleri Amazon’da incelemek ve satın almak için tıklayın.

Pürüzsüz görünüm için tonikler

Temizlenmiş cildinizi uygulayacağınız bakım ürünlerine daha iyi hazırlamak için bakım rutininize mutlaka bir cilt toniği eklemelisiniz. Büyüyen gözeneklerin önüne geçmek siyah nokta görünümünü azaltmak ve yüzünüze parlaklık kazandırmak için yine cilt tipinize uygun bir tonik seçerek bakımınıza devam etmelisiniz.

Ürünleri Amazon’da incelemek ve satın almak için tıklayın.

Sağlıklı bir cilt için memlendiriciler

Cildin su ihtiyacını karşılayan ve nem dengesini koruyan nemlendiriciler, aynı zaman da cildi yatıştırmada ve rahatlatmakta da etkilidir. Yağlı bir cilt yapınız varsa su bazlı, hafif yapılı ve matlaştırıcı etkisi olan nemlendiricileri tercih edebilir; cildiniz kuru ise, yoğun nem veren krem formlu nemlendiricileri kullanabilirsiniz. Fakat hangi cilt yapısında olursanız olun yüzünüze uyguladığınız nemlendiricileri göz çevrenizde kullanmayın.

 

Ürünleri Amazon’da incelemek ve satın almak için tıklayın.

Etkileyici bakışlar için göz çevresi kremleri

Göz çevresi oldukça ince ve hassas bir yapıdadır. Bu nedenle yüz nemlendiricilerden ayrı bir bakım gerektirir. Özellikle stres, mimikler, uykusuzluk, yanlış bakım gibi sebeplerden dolayı çok hızlı bir şekilde kırışmaya başladığı için göz çevresi için özel olarak geliştirilmiş bakım ürünlerini kullanmak önemlidir. İhtiyacınıza uygun olarak kırışıklık giderici, renk eşitleyici veya yoğun nem veren kremleri tercih edebilirsiniz.

 

Ürünleri Amazon’da incelemek ve satın almak için tıklayın.

Ölü deriden kurtulmak içi peelingler

Ölü deriyi arındırmak, gözenekleri daha derinlemesine temizlemek ve pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmek için peeling uygulamasını tercih edebilirsiniz. Günlük temizleyiciler gibi her gün kullanılması önerilmese de belirli aralıklarla cilt yapınıza uygun olarak seçeceğiniz peeling ürününü uygulayarak daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Ürünleri Amazon’da incelemek ve satın almak için tıklayın.

Canlı ve parlak bir cilt için serumlar

Çoğu zaman nemlendiricilerle karıştırabilen serumlar, daha hafif bir dokuya sahip olup ciltte daha hızlı emilirler. Daha yoğun ve aktif içeriklere sahip olan cilt serumlarını ihtiyacınıza göre seçerek uygulayabilir ve nemlendirici bir kremle destekleyebilirsiniz. Genellikle günde bir kez uygulanmaları yeterli görülmektedir.

  

Ürünleri Amazon’da incelemek ve satın almak için tıklayın.

Ürünlerin etkisini artırmak için masaj ve temizleme aletleri

Son zamanlarda popülerliği ve kullanımları artan yüz masaj aletleri, cilt bakım ürünlerinin etkisini artırırken aynı zamanda daha sıkı, genç görünümlü ve parlak bir cilt dokusuna kavuşmanıza yardımcı olur. Özel masaj hareketleri ile göz çevresi, alın veya çene kenarlarına uygulayarak kırışıklıkların ve sarkmaların önüne geçebilirsiniz.

  

Ürünleri Amazon’da incelemek ve satın almak için tıklayın.

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için güneş kremleri

Yaz kış fark etmeksizin, cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için evde bile olsak sürmemiz gereken güneş kremleri, önemini her zaman korumaya devam ediyor. Çoğu zaman ihmal edilse de kırışık oluşumunu azaltmak, cilt rahatsızlıklarının önüne geçmek ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak için cildimizi güneş kremi ile korumalıyız.

Ürünleri Amazon’da incelemek ve satın almak için tıklayın.

İlginizi çekebilir: 2021 Wellness trendleri: Kişisel bakım, güzellik ve stil konularında öne çıkan başlıklar

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!