Cicret: Kolunuzu interaktif ekrana dönüştüren bileklik

Bütün gün çok önemli bir telefon, e-mail veya mesaj beklediniz ve duşa girdiğiniz anda geldi. Ne yaparsınız? İki seçeneğiniz var; ya duşunuz bitene kadar bekleyeceksiniz ya da koşarak duştan çıkıp, kurulanıp telefona bakacaksınız. Her ikisinin de pek kullanışlı ve tercih edilebilir olduğu söylenemez. Cicret’in üreticileri bu tarz durumlar için üçüncü bir tercih yaratmak istediler ve Cicret bilekliğini ürettiler. Cicret bilekliği akıllı telefonunuzun ekranını kolunuza taşıyor. Uplifers olarak, teknoloji tutkunlarını çok heyecanlandıracak bu etkileyici buluşu sizler için derledik.

cicret bileklik

Cicret bilekliğini kolunuza taktıktan sonra, bileğinize hafifçe dokunuyorsunuz ve akıllı telefonunuzun ekranı kolunuzda beliriyor. Kolunuza yansıyan ekranla telefonun kendisiyle yapabileceğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz. Telefonda konuşabilir, mesaj atabilir, hava durumunu kontrol edebilir hatta oyun bile oynayabilirsiniz.

Nasıl çalıştığı ise bir sır olarak saklanmıyor. Cicret’in içine küçük bir projeksiyon, bir mikroişlemci ve uzun menzilli yakınlık duyucusu eklenmiş. Ayrıca, içinde Wi-Fi, Bluetooth, USB bellek ve LED ışıkları bulunuyor. 16 GB ve 32 GB olarak iki boyutta ve 10 farklı renkte üretiliyor.

Fakat, ne yazık ki bu buluş henüz satışa sunulmuyor, şu anlık sadece prototip olarak bulunuyor. Cicret’in Parisli yaratıcıları bu projenin hayata geçmesi için hala 1.2 milyon dolar daha toplanması gerektiğini söylüyorlar. Eğer sizde Cicret projesini hayata geçirmek için bağış yapmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Fakat, bu proje her ne kadar heyecan verici gözükse de bağış yapılmasına karşı eleştiriler de var. Brian Jackson daha henüz kesin bir üretim planı yokken bağış yapılmasını doğru bulmuyor çünkü, projenin hayata geçmeme ve bağışların boşa gitme gibi bir durumu olduğu düşünüyor.

Cicret aynı zamanda Google Play üzerinden indirilebilecek bir uygulama olarak da bulunuyor. Fakat, işlevleri aynı değil. Cicret’in uygulaması sadece Android telefonlarda çalışıyor ve gönderdiğiniz veya göndereceğiniz mesajları kontrol etmenizi sağlıyor. Örneğin, yanlış kişiye bir mesaj gönderdiniz, o mesaj gittikten sonra bile mesajı gönderdiğiniz kişinin telefonundan silebiliyorsunuz. Android telefon kullananlar için kullanışlı bir uygulama olabilir.

 

Kaynak:

Entrepreneur

itbusiness

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!