Cappadox 2017’de İskandinav ezgileri: Lars Danielsson ve Gregory Privat

Çağdaş sanat, gastronomi, spor, astroloji ve müzik gibi birçok farklı disiplini bir araya getiren Cappadox 2017, bu yıl müzik performanslarıyla da oldukça iddialı. “Dünyadan Kaçış Yolları” temalı festivalin müzik programında bu sene muhteşem bir ikili, üstelik iki gün üst üste bir araya geliyor: Lars Danielsson ve Gregory Privat.

Lars Dannielsson ve Gregory Privat

Uzun yıllardır Avrupa caz sahnelerinin önde gelen isimlerinden İsveçli çello ve kontrbas virtüözü Lars Danielsson ve cazın Avrupa’daki yükselen yıldızı Grégory Privat 19 ve 20 Mayıs’ta Cappadox’ta sahne alacak. Klasik ve pop ile harmanladığı İskandinav ezgileriyle cazın sınırlarını genişleten Danielsson’un 2012 tarihli albümü Liberetto’yu çalacağı performansta müzisyene, 2015’ten bu yana birlikte çalışmalar yürüttüğü genç yetenek Grégory Privat piyanosuyla eşlik ediyor.

Kapadokya mimarisinin etkileyici örneklerinden, kaya oyma yeraltı şehrini andıran Güray Müze’de 19 Mayıs Cuma günü sahne alacak ikili, 20 Mayıs Cumartesi günü ise akustiği ve dokusuyla Cappadox’un sıra dışı konserlerine ev sahipliği yapan Bezirhane’de Cappadoxlularla buluşacak. 

Lars Danielsson ve Gregory Privat / Cappadox 2017

Bu yıl 18 – 21 Mayıs 2017 tarihleri arasında “Dünyadan Çıkış Yolları” teması altında üçüncüsü düzenlenen Cappadox hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız tüm programa buradan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Facebook, Instagram ve Twitter sayfalarına da göz atabilir ve takipte kalabilirsiniz..

İlginizi çekebilir: Cappadox 2017: Çağdaş Sanat Programı belli oldu

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!