Evdeki malzemelerle yapabileceğiniz doğal yüz maskeleri

Doktorlar, midenize ne sokuyorsanız cildinize de onu sürün derler. Öyleyse hedef mutfak! Evdeki malzemelerle yapabileceğiniz doğal yüz maskeleri hem bütçenize hem cildinize iyi gelecek!

Muz maskesi

Muz maskesi zengin içeriğinden dolayı solgun, yıpranmış ve hassas ciltler için uygundur. Aynı zamanda bu maskeyi kuru ciltler de uygulayabilir. Lekesi olmayan olgun bir muzu ezin ve nemlendirici ile karıştırın. Daha sonra yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin.

Limon maskesi

Yağlıya yakın normal ve problemli ciltlerin kullanabileceği bir maskedir. Haftada iki kez uygulamanız yeterli olacaktır. Yarım adet limonu sıkın ve nemlendirici ile karıştırın. Yüzünüzde 5 dakika kadar bekletin.

Avokado maskesi

Özellikle yorgun ve kuru ciltler için önerilen bu maskeyi güneşlendikten sonra da uygulayabilirsiniz. Bir çay kaşığı avokadoyu ezin ve nemlendirici ile karıştırın. 15 dakika bekletin. Haftada bir kez uygulayın.

Salatalık maskesi

Sıkılaştırıcı ve ferahlatıcı özellikleriyle yağlı ya da normal ciltlerin kullanacağı bir maske tipidir. Salatalık maskesi cildinize parlaklık verir ve gözenekleri sıkılaştırır. Salatalığın çekirdeksiz bölümünden bir çay kaşığı kadar ezin ve nemlendirici ile karıştırın. Daha sonra 10 dakika bekletin. Ayda iki kez uygulayın.

Zeytinyağı maskesi

Vitaminsiz kalmış, solgun ve kurumuş ciltler için tavsiye edilir. İki çay kaşığı nemlendirici ile yarı sulu hale gelene kadar karıştırın. Daha sonra yüzünüze uygulayın ve 10 dakika kadar bekletin. 10 gün boyunca gün aşırı kullanın.

Çay maskesi

Cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırmak için kullanacağınız bir maskedir. Yağlıya yakın normal ciltler için uygundur. Büyükçe bir tutam çayı (ya da 3 paket poşet çayı) bir cezvede demleyip soğumaya bırakın. Sonra bir çorba kaşığı demlenmiş çayı iki kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. 10 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Haftada iki kez kullanılabilir.

Yumurta maskesi

Yumurtanın sarı kısmıyla uygulayacağınız bir maskedir. Karma ciltler için uygundur. Yumurtanın sarı bölgesini nemlendirici ile karıştırın ve 20 dakika boyunca bekletin. Etkili bir sonuç için haftada iki kez uygulayın.

Bal maskesi

Besleyici ve canlandırıcı özelliklere sahip bu maske cildi derinlemesine temizler. İki çay kaşığı balı nemlendirici ile karıştırın ve 15 dakika yüzünüzde bekletin. Haftada bir kez uygulayın.

Kaynak
modaklik.com
beauty.com

İlginizi çekebilir: Sonbaharda cilt bakımı: Cildinizin ihtiyaçlarına kulak verin

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!