Botoks penis büyütme tedavisine umut veriyor

Belki bu duyduğunuz sizi şaşırtabilir; ancak dünyada oldukça yaygın bir ilaç olan ve belli kasları geçici olarak paralize ederek yüzdeki kırışıkları azaltan botoksun cinsel kullanımları da bulunuyor. Yaygın bir cinsel hastalık olan vajinüsmusun tedavisinde kullanılan botoksun araştırmalar kanıtlandığı takdirde erken boşalma tedavisinde de kullanılabileceği konuşuluyor.

İlgili yazı: Erken boşalma sorununda yepyeni ve şaşırtıcı tedavi yöntemi: Botoks

cinsel problem
Yapılan araştırmalara göre Botox, penis büyütme ve erken boşalma gibi birçok probleme çare olacak gibi görünüyor.

Hepsi bu kadarla da sınırlı değil. Bazı araştırmalar botoksun penis büyütme tedavisinde kullanılabileceği üzerinde duruyor.

2009 yılında The Journal of Sexual Medicine’da yayınlanan araştırmada, bir grup doktor ‘Hyperactive retraction reflex’ problemi yaşayan 10 erkeğe botoks enjekte ediyorlar.

Hiperaktif geri çekilme refleksinin nedeni dartos kasının büzülmesi

Hiperaktif geri çekilme refleksinde, erkeklerin penis boyları normal ölçülerde olmasına karşın, belli durumlarda geri çekilme ya da büzüşme olayı normalden çok büyük oluyor, özellikle de kişi nezle ya da stresliyse. Etraflarında buna tanıklık eden kişiler, bu problemi yaşayan bireylerin utandığını ifade ediyorlar. Bu refleks dartos kası denilen kasın büzülmesiyle meydana geliyor.

Doktorlar bu çalışmada penisin tabanına 4 enjeksiyon gerçekleştiriyorlar. 2 tanesini penisin altında skrotumla birleştiği noktaya, 2 tanesini ise penisin üstünde görünen noktaya yapıyorlar. Doktorlar uygulamadan sonra 8 ay boyunca hastaları takip ederek sonuçları değerlendiriyorlar.

Hastaların %70’i penis çekilmesinin sıklığı ve şiddettinin çok ciddi olarak düştüğünü ve sonuçlardan memnun kaldıklarını dile getiriyorlar. Geri kalan %30’luk kısmı ise hiçbir etki hissetmediklerini ve tatmin olmadıklarını dile getiriyorlar.

botoks
Objektif ölçümlere göre , enjeksiyon sonrasında ereksiyon dışındaki durumlarda penis boylarında büyüme gerçekleşiyor.

Objektif penis ölçümleri gösteriyor ki, enjeksiyondan sonra penis boylarında büyüme gerçekleşiyor. Spesifik olarak enjeksiyondan sonra, doktorlar tarafından buz konulduğunda dahi peniste büyüme oluyor.

Botoks peniste 6 aya kadar büyüme sağlıyor

Yine de, bu değişikliklerin penisin normal halinde meydana geldiğini belirtmemiz gerekiyor. Yani ereksiyon halindeyken penis boyunda herhangi bir değişim söz konusu değil. Hiçbir yan etki görülmüyor ve etkiler en fazla 6 aya kadar sürüyor. (Her ne kadar etkiler 4 aydan sonra az çok sönmeye başlasa da). Bir başka deyişle, etkinin sürmesi için sürekli enjeksiyon yapılması gerekiyor.

Görünen o ki, botoks penis büyütme konusunda çare olacakmış gibi görünüyor. Her ne kadar bizim bildiğimiz kadarıyla botoksun etkisi limitli olup yalnızca geri çekilme etkisini güçlü yaşayan kişilerde, ereksiyon dışındaki hallerde penis boyuna olumlu anlamda etki etse de, yine de yapılan çalışmalar gelecek için umut veriyor.

Kaynak:

lehmiller.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!