Bir spor kampından çok daha fazlası: Ironcamp Triatlon Kampı

2013’ten bu yana Erdek’te düzenlenen Ironcamp’in bu sene 10-14 Eylül tarihlerinde on ikincisi gerçekleştirildi. Marathonist Spor Kulübü tarafında düzenlenen bu spor kampında; yüzme, bisiklet, koşu ve kuvvet gibi antrenmanların hepsi bir arada yapılıyor.

Ironcamp Triatlon Kampı
Ironman Triatlon Kampı

Kampta Türk ve yabancı sporcular, fiziksel gelişimlerinin yanı sıra teorik olarak da bilgi sahibi oluyorlar. Hem düzenli antrenman yapma fırsatı bulup kendilerini test edebiliyorlar hem de uzun ve kısa mesafe triatlon hakkında merak ettikleri soruların cevaplarını deneyimli sporcular ve antrenörler ile bir araya gelerek öğrenebiliyorlar.

Kamp programı

Kamp programında; güne yoga ile başlanıyor. Kahvaltı sonrası yüzme, bisiklet ve koşu gibi pratik eğitimler gerçekleştiriliyor. Akşamında ise teorik eğitim, takım toplantısı ve değerlendirilmesi yapılıyor. Kampta eğitimin ve pratiğin yanı sıra bir diğer önem verilen konu ise güvenlik. Bununla ilgili olarak mutlaka bisiklet teknisyeni, ilk yardım eğitimli personel, bisiklet sürüşlerinde çift araç desteği, yüzme antrenmanlarında bot ile denizden takip, koşu antrenmanlarında su ve besin desteği veriliyor.

Eylül dönemindeki kamp eğitmenlerinde yüzme branşında; Kutluhan Korkmaz, koşu ve kuvvette; Cihan Asrak, yoga ve esnemede Saliha Yüksel ve bisiklette ülkemizi Olimpiyat oyunlarında temsil eden Ahmet Örken vardı.

Ironcamp, eylül ayında kapılarını 120 sporcu ve aile bireyine açtı. Kampın yoğun ilgi görmesindeki başlıca sebepler; deneyimli antrenör ve sporcu profili, uygun fiyat, ulaşım kolaylığı, ailesiyle birlikte gelenlerin ve spor yapmayanların kalınan yerin konumu ve ortamı sayesinde hoşça vakit geçirebilmeleri.

Kampa katılım için yapmak için facebook(@ironcamp), instagram(@ironcamp) ya da www.ironcamp.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!