Bir Spor Aşığının Gözünden Destek Maratonu

Bir Spor Aşığının Gözünden Destek Maratonu
Bir Spor Aşığının Gözünden Destek Maratonu

Haydi, hep birlikte İstanbul Maratonu’na katılalım 17 Kasım Pazar günü. Tam 42.195 m koşalım el ele… Bir yandan da Koruncuk Vakfı’ndaki miniklere uzatalım ellerimizi. Onların yanında olduğumuzu hissettirelim, iyilik peşinde koşalım bir kez daha.

Birazdan okuyacaklarınız mail olarak da çevreme yaymış olduğum bağış mektubumun benzeridir ve hep birlikte nasıl koşabileceğimizi en ince detaylarıyla anlatmaktadır.

KORUNCUK VAKFI

Merhaba,

Çoğunuzun bildiği gibi tamamen kendi keyfim için koşarken, başkalarının da keyfini artıracak bir yola saptım bir süre önce ve adımlarımı yardım için atmaya başladım.

Destekçilerim ve Adım Adım’ın yardımıyla TOFD’deki ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalyelerini dağıtırken de, Koruncuk Vakfı’ndaki miniklerin neşesini bir piknikle taçlandırırken de hep birlikte nasıl güzel bir yardımlaşma içerisinde olduğumuzu tekrar tekrar fark ettim her seferinde.

KORUNCUK PİKNİK

ADİM ADİM TOFDİşte yine bir araya gelme, güçlerimizi birleştirme zamanı; bildiğimiz adıyla Avrasya, yeni adıyla İstanbul Maraton17 Kasım’da gerçekleşecek ve ben yine Koruncuk’taki minikler için koşacağım.

Hem de kendi adıma sınırları zorlayıp;  ilk kez 42 küsür km’lik parkuru tamamlamaya çalışarak…

Gönüllüler olarak hedefimiz; 20 yaşını dolduran, Bolluca Çocuk Köyü’ndeki eskimeye yüz tutmuş yolları, merdivenleri ve evleri onarabilmek. Bunun için de 250 bin TL’ye ihtiyacımız var.

Çok çok büyük beklentiler içerisinde değilim. Yıllar içerisinde gördüm ki gerçekten de damlaya damlaya göl oluyor; 5 TL, 10 TL hiç ama hiç fark etmiyor… Desteğinizi bekliyorum.

Ayrıca işiniz yoksa yarış günü Sultanahmet’teki finish noktasına da beklerim.

KIVANÇ ERGUN  KIVANÇ ERGUN 05

KORUNCUK HESAP BİLGİLERİ:

AÇIKLAMA: “AA, KIVANÇ ERGUN, Adınız Soyadınız”

ALICI: Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı

Akbank- Gayrettepe Şubesi   

Şube Kodu : 287     Hesap No : 192700

Iban : TR48 0004 6002 8788 8000 1927 00

Tek Seferlik Kredi Kartı ile Bağışhttps://www.koruncuk.org/elverinhayatatutunsun/onlinebagis

PAYPAL Bağışhttps://www.koruncuk.org/elverinhayatatutunsun/paypalilebagis

(Paypal ile bağış yaparken koşucu kodu alanına KERGU yazmanız yeterli olacaktır.)

Not: Elbette bağışlarınız yalnızca Koruncuk Vakfı ile sınırlı kalmak zorunda değil. Dilerseniz buraya tıklayarak diğer STK’ları da görebilir, kendinize yakın hissettiğiniz bir ya da bir kaç tanesine de bağış yapabilirsiniz. Lütfen açıklama kısmına benim adımı yazmayı unutmayın ki sonrasında size teşekkür sertifikalarınızı ulaştırabileyim.

Bu yazıyı çevrenizdekilerle de paylaşabilirseniz çok sevinirim. Belki tam da şu anda birilerinin hayatına dokunmak isteyen birileri vardır bir yerlerde.

Çok teşekkürler şimdiden.

İtiraf: Heyecanlıyım.

Çünkü: Pazar günü neler yaşayacağımı henüz ben de bilmiyorum. Haftaya bu satırlarda her detayı paylaşacağım.

Görüşmek üzere.

 

Yazarın diğer yazıları için tıklayınız.

Kıvanç Ergun Koşucu
Kıvanç Ergun bugün bisikletin tepesinde, yarın ormanda çamurun içinde… Harekete, iyilik peşinde koşmaya doyamıyor, başkalarına çılgınca gelen şeyleri yapmaktan inanılmaz keyif alıyor. İflah olmaz ... Devam