Bir sapyoseksüeli etkilemenin yolları

Eğer karşınıza çıkan birinin çekici görünümünden, zenginliğinden, esprilerinden değil de okuduğu kitaplardan daha çok etkileniyorsanız, sapyoseksüel olabilirsiniz. Birçok kişi sapyoseksüelleri kibirli olmakla eleştiriyor ve zekanın aslında her zaman çekiciliğin önemli bir unsuru olduğunu söylüyor. Ancak bu eleştirilere rağmen, son dönemde fazlasıyla trend olan bu cinsel yönelim, karşısına çıkan potansiyel partnerlerde zekayı her şeyden önemli gören kişileri tanımlamak için kullanılıyor. Belki bu size saçma veya gereksiz gelebilir ancak günümüzde yeni ortaya çıkan hassasiyetlerimizi tanımlamak da gerekiyor.

Sapyoseksüeller, romantik ve cinsel yaşamlarını zekayı nasıl tanımladıklarına göre sınırlandırsalar da insanın kalbi -belki de duyguları demek daha doğru olabilir- yine de canının istediğine yöneliyor. Eğer siz de bir sapyoseksüelle karşılaştıysanız ve onu mutlu etmek istiyorsanız, işte size sapyoseksüellerle mutlu olmak için öneriler:

1. Genellikle yanlış telaffuz edilen veya telaffuzu zor kelimeleri olması gerektiği gibi telaffuz ederek onları etkileyin

Bazen bir sapyoseksüelin etkilemek için çok ufak şeyler yapmanız yeterli olabilir. Örneğin expresso değil doğrusunun espresso olduğunu bilmek, şarz değil doğrusunun şarj olduğunu bilmek bir sapyoseksüeli etkilemenizi sağlayabilir. Kullandığınız kelimelerin yerinde ve doğru telaffuz etmeye özen gösterebilirsiniz.

İlgili yazı: Zeki insanlar, zor insanlarla ve durumlarla nasıl başa çıkıyor?

2. Varoluşsal mesajlarla baştan çıkarın

Sapyoseksüel partneriniz Kierkegaard’dan alıntılar yaptığınızda heyecanlanıyor mu? O zaman ona biraz daha romantik ve baştan çıkarıcı cümleler söyleyin. Sartre’ın “Sonsuz olduğun yanılsamasını kaybettiğin anda, hayatın hiçbir anlamı kalmıyor” sözlerini gönderin ve sonuçlarını izleyin.

3. Onları güldürün

Sapyoseksüeller, kendilerine göre avam gördükleri kişilere ve onların rafine olmayan zevklerine gülmekten hoşlanır. Ona Anais Nin’in Venüs Üçgeni kitabındaki kısa erotik hikayelerini, Grinin 50 Tonu filmindeki tozlu ceketi giyerek okuyun.

İlgili yazı: Bilimsel çalışmalara göre zeki insanların daha az arkadaşlık kurma nedeni

4. Mesajlarınızda Schrödinger’in kedisini kullanın

Mesajlarınızın, maillerinizin sonunu kedili grafiklerle bitirmekten güzel ne olabilir ki? Ama herhangi bir kedi değil, Schrödinger’in kedisini kullanın. Bunun için kuantum mekaniğinden anlamanıza gerek yok, karşınızdaki her sapyoseksüel sizin yaratmak istediğiniz espriyi anlayacaktır.

5. Spor salonunu unutun, birlikte Mensa egzersizleri yapın

Bir sapyoseksüeli etkilemek istiyorsanız spor salonunda kardiyo veya biseps çalışmanıza gerek yok. Onun yerine Mensa egzersizleriyle zekanızı test edip güçlendirmenin yollarını arayın. Bazı sapyoseksüeller bunu karşılıklı bir yarışa çevirmekten de hoşlanabilir.

6. Yazılı dilin sizi nasıl sınırlandırdığını göstermek için vücut dilinizi kullanın

Eğer karşınızdaki sapyoseksüele duygularınızı yazılı olarak anlatmakta zorlanıyorsanız vücut diline başvurun. Ancak karşınızdaki sapsyoseksüele bunun Lacanyen bir tavır olduğunu anlatmayı unutmayın.

Kaynak:
Bustle

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!